Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

10 лютого, 2011 - 00:00

США прийняли нову військову доктрину

Білий дім опублікував відредаговану національну військову стратегію США. Зміни в текст цього документа були внесені вперше за останніх сім років. Основними завданнями Пентагон називає протидію насильницькому екстремізму, заборону і віддзеркалення агресії, зміцнення міжнародної і регіональної безпеки, а також формування майбутніх озброєних сил. Розробники стратегії також вказують, що США прагнуть до миру і безпеки на планеті без ядерної зброї. У документі наголошується прихильність США до міжнародних норм і тісної взаємодії з союзниками та партнерами. Проте при цьому США залишають за собою право діяти у всіх випадках самостійно, якщо це необхідно. Значна частина документа присвячена питанням боротьби з тероризмом, який США розглядають як основну загрозу національній безпеці. У числі стратегічних цілей названо завдання поразки терористичному угрупуванню «Аль-Каїда» та її прибічникам в Афганістані й Пакистані. Якщо в 2004 р. як головне завдання стратегії фігурував захист Сполучених Штатів, запобігання раптовим нападам і забезпечення переваги над противником, то в новому документі наголос зроблений на зміцнення зв’язків між США та зарубіжними партнерами. Автори документа вважають, що участь у міжнародних коаліціях — запорука безпеки в світі. «США продовжать роботу з відповідальними країнами й альянсами. НАТО залишається основним альянсом, проте США мають намір співробітничати з об’єднаннями країн в Азії й Африці, а також іншими групами з метою зміцнення військової співпраці», — цитує текст документа агентство РІА «Новости». Російській Федерації нова військова стратегія приділяє два речення, в яких підкреслюється орієнтація на співпрацю. «Ми укріплюватимемо діалог і військову співпрацю з Росією, ґрунтуючись на наших успішних зусиллях зі скорочення стратегічних озброєнь», — наголошується в документі.

Справу про секс-скандал Берлусконі направляють до суду

Італійська прокуратура має намір офіційно вимагати притягнути прем’єр-міністра Сильвіо Берлусконі у справі про зловживання владою та секс із неповнолітніми повіями. Глава міланської прокуратури Едмондо Бруті Лібераті заявив, що відповідний запит буде направлений до суду. Берлусконі підозрюють в сексуальних стосунках із 17-річною танцівницею Рубай (справжнє ім’я якої Каріма Махруг), а також у тому, що пізніше він використовував своє становище, аби добитися її звільнення з-під арешту. Марокканка Каріма Махруг була затримана поліцією за підозрою в крадіжці, проте після дзвінка прем’єр-міністра її звільнили. Сам Берлусконі заявляє, що звинувачення сфабриковані його політичними противниками. Втім, раніше прем’єр визнав, що подзвонив в поліцію, дізнавшись про арешт Каріми Махруг, але стверджував, що зробив це винятково зі співчуття. У свою чергу, Рубай заперечує наявність сексуальних стосунків із главою уряду. Використання послуг повій не є в Італії злочином, проте сексуальний зв’язок з особами молодше 18 років карається тюремним ув’язненням. Прокурор Едмондо Бруті Лібераті заявив журналістам, що розслідування по двох згаданим епізодам добігає кінця. Він також відзначив, що на остаточній нараді у вівторок мали вирішити, чи буде прокуратура наполягати на швидкому процесі по двох справах водночас, чи справи розглядатимуться окремо одна від одної. В рамках проведеного розслідування, в січні прокуратура представила два томи документів, серед яких, як стверджується, є докази оплати послуг повій, серед яких згадується і марокканська танцівниця Рубай.

Президент Судану дав добро на відокремлення півдня країни

Президент Судану Омар аль-Башир (на фото ліворуч) заявив, що Хартум визнає результати референдуму щодо незалежності південного регіону країни. Президент при цьому відзначив, що перед усім світом ми даємо згоду й поважаємо вибір населення півдня». За його словами, результат референдуму «добре відомий», Південний Судан «обрав відокремлення». Представники референдуму на півдні Судану заявили, що на історичному референдумі минулого місяця майже всі виборці обрали відокремлення від північного регіону. Проведення референдуму передбачено в мирній угоді 2005 року, яка поклала край громадянській війні між Північним і Південним Суданом. Між обома сторонами є ще чимало проблем, які треба врегулювати, зокрема, долі багатого на нафту Абею, що розташований на кордоні між обома частинами країни.

Газета: 
Рубрика: