Янукович просить інвестицій — японці ставлять умови
Україна зараз — ідеальне місце для успішного здійснення інвестицій, заявив президент Віктор Янукович у Токіо на першому українсько-японському форумі «Інвестиційні можливості України». Як повідомляє прес-служба президента, звертаючись до тих представників японського бізнесу, які не бували в Україні, він також повідомив, що влада активно працює над удосконаленням державних механізмів поліпшення інвестиційного клімату в Україні — і з цією метою була створена Рада вітчизняних та іноземних інвесторів. «Я хочу ще раз підкреслити високу зацікавленість України у присутності японського бізнесу в усіх сферах нашої економіки та освоєнні японським капіталом перспективного українського ринку. Тому запрошую підприємства й компанії Японії серйозно переглянути свої стратегії розвитку бізнесу на українському напрямі, з урахуванням позитивних змін, які відбулися в нашій державі за останні місяці», — сказав Янукович. Після його зустрічі з прем’єр-міністром Японії Наото Каном (на фото справа) стало відомо про позитивне сприяняття цієї ідеї. Але зі свого боку, японська сторона очікує на якомога швидше підписання з Україною угоди про захист інвестицій. Як повідомила вчора японська газета Mainichi Japan, про це наголосив міністр торгівлі Банрі Каєда, який вважає, що ця угода допоможе створити сприятливі умови для інвестування. «Завдяки цій угоді співпраця між двома країнами поглибиться, зокрема в тих областях, де наша країна може запропонувати використання вигідних технологій, головним чином в сфері енергетики і довкілля», — цитує японське видання слова Каєди. Тим часом міністр закордонних справ Японії Сейдзі Маехара заявив після переговорів з українським колегою Костянтином Грищенком, що його країна зацікавлена у сприянні інвестиціям в український фермерський сектор. Метою є збільшення сільськогосподарського виробництва в Україні в рамках політики Токіо щодо забезпечення постачання продовольства. Слід зазначити, що глави зовнішньополітичних відомств домовились згодом провести засідання японсько-української комісії зі співробітництва, щоб поглибити двосторонні зв’язки.
Корінні жителі Кувейту отримають у подарунок від еміра 4 млрд.дол.
Корінні жителі Кувейту отримають у подарунок від еміра Сабаха ас-Сабаха близько 4 млрд.дол. у зв’язку з півсторічним ювілеєм незалежності Кувейтської держави, що виповнюється в лютому, повідомили вчора місцеві ЗМІ із посиланням на рішення кабінету міністрів. Кожен кувейтець буде облагодіяний подарунком свого правителя також у зв’язку з 20-ю річницею з дня звільнення країни від іракської окупації, що відзначається також у лютому цього року, і п’ятиріччям із дня сходження на престол нинішнього еміра шейха Сабаха аль-Ахмеда аль-Джабера ас-Сабаха. Всі корінні жителі емірату, кількість яких перевищує 1,1 млн. осіб, отримають із державної казни по 1000 кувейтських динарів (3572 доларів) як святковий подарунок. Крім того, впродовж 14 місяців, починаючи з лютого цього року й до 1 квітня 2012 року, корінні жителі Кувейту безоплатно забезпечуватимуться основними продуктами харчування. Національний день Кувейту святкується 25 лютого на честь створення 1961 року незалежної від британського протекторату держави і коронації еміра Кувейту Абдалли Ас-Салема ас-Сабаха. З 1991 року, також у лютому, святкується день звільнення Кувейту багатонаціональними силами Коаліції від іракської окупації, що тривала близько семи місяців із серпня 1990 року.
У В’єтнамі — новий генсек Компартії
На XI з’їзді Комуністичної партії В’єтнаму, що проходить у Ханої, новим генеральним секретарем КПВ був одноголосно обраний 66-річний голова Національних зборів СРВ Нгуєн Фу Чонг (на фото зліва). На вищій партійній посаді він змінив Нонг Дик Маня (на фото справа), який очолював КПВ два терміни поспіль упродовж останніх десяти років і пішов у відставку через похилий вік. Окрім обрання нового генсека КПВ, з’їзд також рекомендував продовжити повноваження нинішнього прем’єр-міністра країни Нгуєна Тан Зунга на найближчі п’ять років. Офіційно це рішення буде ухвалене на сесії Національних зборів країни у травні. У роботі партконференції взяли участь близько 1,4 тис. делегатів, які представляли понад 54 тис. первинних партійних осередків у всій країні. Окрім вирішення кадрових питань, партконференція затвердила низку важливих документів, до яких увійшли: політичний звіт ЦК КПВ десятого скликання, політична платформа правлячої партії й стратегія національного будівництва й розвитку на період переходу до соціалізму, програма соціально-економічного розвитку до 2020 року, що орієнтована на досягнення головної мети в подальше десятиліття — перетворення В’єтнаму на сучасну економічно процвітаючу індустріальну державу з високим рівнем життя.