Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Планета

20 листопада, 2012 - 00:00

Обама закликав М’янму прискорити реформи

Президент США Барак Обама закликав владу М’янми прискорити проведення реформ. Про це він заявив у рамках першого після свого переобрання зарубіжного турне. Ця поїздка, як зазначає Бі-бі-сі, слугує знаком підтримки американською владою реформ у М’янмі і стала першою в історії візитів президента США до цієї країни. У своєму виступі в Рангунському університеті Обама пообіцяв «руку дружби» і додав, що «іскри прогресу» не повинні згаснути, але повинні стати «сяючою Північною зіркою» для всього народу. Нагадаємо, новий уряд М’янми оголосив курс на демократизацію, у рамках якої на свободу було випущено сотні політичних в’язнів, а закони про ЗМІ і свободу зборів лібералізували. У рамках візиту Обама зустрівся з президентом країни Тейн Сейном і володаркою Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чи. У М’янмі американський президент провів близько шести годин, а потім вирушив на саміт Асоціації держав південно-східної Азії (АСЕАН) у Камбоджі.

Мушарраф: «Смерть Бен Ладена не вплинула на ісламський світ»

Колишній президент Пакистану Первез Мушарраф вважає, що після смерті Осами Бен Ладена в ісламському світі нічого не змінилося. «Я гадаю, Бен Ладен став символом. Якщо ви думаєте, що він, живучи в тих горах, в якомусь домі, в якійсь одній кімнаті, командував усією «Аль-Каїдою» в усьому світі — ви помиляєтеся. Він насправді був символом. Тому, як на мене, після його смерті ситуація в ісламському світі не зазнала жодних змін». Такою була відповідь екс-президента на запитання «Дня», чи відбулися якісь зміни в ісламському світі після Бен Ладена. (Нагадаємо, що саме на території Пакистану, неподалік Ісламабаду, американському рейду вдалося вбити «Терориста №1»). Колишній президент Пакистану Первез Мушарраф став одним із ключових учасників цьогорічного саміту газети Hindustan Times — HT Leadership Summit, який проводиться вже протягом десяти років. Раніше у ролі спікерів на цей форум було запрошено таких видатних особистостей, як Далай Лама та Джордж Буш. Усього за 10 років у HT Leadership Summit взяли участь 17 голів держав, три нобелівських лауреати, найавторитетніші науковці, підприємці, політики, інтелектуали Індії та світу. Трапляються, щоправда, й поп-зірки, що виглядає дивно... Утім, так чи інакше, саміт порушує дуже важливі для Індії, Південної Азії та загалом Азійського регіону питання, й супроводжується ця подія масштабною медіа-кампанією. Пакистан залишається ключовим чинником зовнішньої політики Індії, адже йдеться про постійне напруження у відносинах країн, що мають третю (Індія) та шосту (Пакистан) за масштабами армії у світі. Первез Мушарраф очолював Пакистан, другу за кількістю мусульманського населення країну, протягом семи років — із 2001 по 2008 роки. Військовий, який свого часу прийшов до влади внаслідок військового державного перевороту, тепер він майже втратив мілітаристську вдачу й у численних світових турне позиціонується передусім як лідер, який після 11 вересня підтримав США в боротьбі проти Талібану та має бачення модерного, демократичного, нефундаменталістського ісламського Пакистану, повідомляє Марія ТОМАК, Нью-Делі.

Азійські країни ухвалили декларацію прав людини

Лідери країн Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) на саміті у столиці Камбоджі Пномпені підписали декларацію прав людини. Критики документа, зокрема Вашингтон і міжнародні правозахисні організації, просили відкласти його ухвалення. Текст декларації, зазначає Reuters, починається зі слів «Усі люди народжені вільними і рівними у своїй гідності і правах». У документі стверджується, що всі громадяни мають право на рівний захист з боку закону і що уразливі групи (жінки, меншини, інваліди і мігранти) мають «невідчужувані» права і свободи. При цьому в декларації йдеться, що права громадян мають співвідноситися з виконання ними «відповідних обов’язків». Права людини повинні, повідомляє документ, «розглядатися в регіональному і національному контексті». Текст декларації обговорювався країнами АСЕАН упродовж п’яти років. Підписання декларації передувало візиту президента США Барака Обами до Камбоджі і М’янми, де він, як передбачається, торкнеться теми порушення прав людини. Нагадаємо, до АСЕАН, заснованої 1967 року, входять Бруней, Камбоджа, Індонезія, Лаос, Малайзія, М’янма, Філіппіни, Сінгапур, Таїланд і В’єтнам. У сумі в цих країнах мешкає близько 600 млн. осіб.

У Франції скандал на виборах лідера правих

Обидва кандидати на лідерство в партії «Союз за народний рух», яку раніше очолював Ніколя Саркозі, — колишній прем’єр-міністр Франсуа Фійон і Жан-Франсуа Копе — заявляють про перемогу. Критики кажуть про масштабні порушення під час голосування. За останніми даними, Фійона і Копе розділяють всього кількасот голосів. Після того, як стали відомі результати внутрішньопартійного голосування, прибічники обох кандидатів заговорили про масштабні порушення. Після поразки на виборах колишнього президента Франції Ніколя Саркозі у травні цього року його партія залишилася без лідера. Жан-Франсуа Копе обіймав посаду генерального секретаря партії з 2010 року. Його суперник Франсуа Фійон усі п’ять років президентства Саркозі працював головою уряду. У виборах взяло участь понад 150 тис. осіб, це більш як половина всіх членів партії. Експерти передбачали набагато меншу активність членів «Союзу за народний рух». На момент підготовки номера результати повторного перерахунку ще не були відомі.

Газета: 
Рубрика: