ДТП в Румунії: шість українців у лікарні
Учора в Румунії перекинувся пасажирський автобус, в якому перебувало 59 громадян України. Шестеро українців отримало травми різного ступеню тяжкості. ДТП сталося в повіті Брезіла поблизу населеного пункту Мексіні. Усіх постраждалих госпіталізовано до місцевої лікарні. За інформацією посольства України в Румунії, українці, що їхали в автобусі, прямували на відпочинок до Болгарії.
Еквадор відмовився екстрадувати громадянина Білорусі
Суд в Еквадорі відповів відмовою на запит Білорусі про екстрадицію громадянина цієї країни на батьківщину, де його звинувачують в шахрайстві і здирстві. Олександр Баранков стверджує, що він викрив корупцію на вищих рівнях уряду Білорусі, через що був змушений покинути країну. Суд залишив чинним рішення надати Баранкову статус біженця. Як зазначає Бі-Бі-Сі, цей випадок привернув міжнародну увагу після того, як Еквадор надав політичний притулок засновникові Wikileaks Джуліану Ассанжу. Йому загрожує екстрадиція до Швеції за підозрою в злочинах сексуального характеру.
Вандалів, що осквернили пам’ятник Єльцину у Росії, затримано
Правоохоронні органи затримали групу вандалів, що осквернили пам’ятник Борису Єльцину в Єкатеринбурзі в ніч з 23 на 24 серпня. За інформацією джерела «Вечірніх Відомостей», на цей час затримані дають свідчення, подробиці не повідомляються. Як заявляє джерело «ВВ», підозрюваних затримали більш як добу тому. Увесь цей час триває допит. Хто замовник осквернення пам’ятника Борису Єльцину, скільки осіб затримано, а також мотиви їхнього вчинку поки що не розголошуються. Нагадаємо, в ніч на 24 серпня в Єкатеринбурзі невідомі облили синьою фарбою і збили літери на постаменті пам’ятника Борису Єльцину, встановленого в центрі Єкатеринбурга. Під час попереднього слідства було встановлено, що вандали орудували приблизно в проміжку від 3 ночі до 8 ранку 24 серпня.
Франція почала розслідування справи про смерть Арафата
Французька прокуратура розпочала розслідування справи про смерть палестинського лідера Ясіра Арафата у зв’язку з підозрами в його вбивстві. Справу було відкрито у зв’язку із заявами членів родини покійного, які вважають, що того було отруєно полонієм-210 — тією ж радіоактивною речовиною, якою 2006 року було отруєно в Лондоні російського дисидента Олександра Литвиненка. Науковці з Швейцарії, яких найнято командою кінодокументалістів, заявили про виявлення слідів полонію на деяких речах, що належали Арафату. Арафат, який очолював протягом 35 років Організацію визволення Палестини, помер у військовому шпиталі під Парижем 2004 року. У медичному висновку зазначено, що смерть настала в результаті інсульту, викликаного захворюванням крові. У той же час багато палестинців продовжують вірити в те, що він був отруєний Ізраїлем, оскільки нібито перешкоджав процесу мирного врегулювання. Ізраїль відкидає будь-яку причетність до смерті палестинського лідера. Існує також версія, що він помер від СНІДУ.
Червоний Хрест припинив допомогу Пакистану
Міжнародний комітет Червоного Хреста припинив роботу в Пакистані через те, що роботу в цій країні було визнано украй небезпечною, повідомляє Reuters. Причиною стали часті напади талібів і вбивства працівників організації. Остаточне рішення про те, щоб згорнути роботи в більшості провінцій, прийняли після викрадання британського працівника місії, знеголовлене тіло якого знайдшли у квітні цього року. У травні Червоний Хрест припинив роботу в трьох з чотирьох пакистанських провінцій. 29 серпня організація заявила, що частково збереже присутність у країні, але заморозить програми допомоги бідним, реабілітації поранених і економічні проекти. Червоний Хрест також оголосив про закриття кількох представництв і припинення допомоги ув’язненим.
Каїр і Пекін зміцнять економічне співробітництво
Сьогодні закінчується дводенний візит єгипетського президента Муххамеда Морсі до Китайської Народної Республіки. Спільно з лідером Китаю Ху Цзіньтао він підписав кілька угод економічного і торговельного характеру, а також домовився про зміцнення співпраці з метою вивести китайсько-єгипетські відносини на новий рівень, передає Міжнародне радіо Китаю. За словами Морсі, Єгипет сподівається запозичувати китайський передовий досвід реформ і відкритості. Окрім цього, як повідомляє Allafrica.com, Єгипет домагається підвищення китайських інвестицій з $500 млн до $3 млрд. Окрім Морсі до Китаю приїхало і 80 єгипетських бізнесменів і представників різних міністерств країни. У свою чергу, президент Цзіньтао зазначив, що Китай високо оцінює важливу роль Єгипту в міжнародних і регіональних справах і вважає його важливим стратегічним партнером, що єднає Китай з арабськими і африканськими країнами.