Артилерія КНДР обстріляла південнокорейський острів
Збройні сили Північної Кореї обстріляли з артилерійських гармат південнокорейський острів Йонпхендо в Жовтому морі. По острову, на якому живе понад 1000 людей, було випущено близько 200 снарядів. Армія Південної Кореї відкрила вогонь у відповідь. Як повідомляє CNN, у результаті обстрілу загинув один військовослужбовець і ще поранено 17 військових, а також двоє цивільних осіб. Місцеві жителі евакуйовані в укриття. На острові припинилося електропостачання. Президент Республіки Кореї Лі Мен Бак висловив готовність вжити всіх заходів для недопущення розростання воєнного конфлікту з КНДР після обстрілу північнокорейською артилерією острова Йонпхендо. Про це він сказав на екстреній зустрічі з південнокорейськими воєначальниками. Лі Мен Бак також заявив, що Південна Корея «готова до рішучої й жорсткої відповіді в разі продовження провокацій Північної Кореї». Командування ЗС Республіки Кореї відіслало КНДР заклик до негайного припинення артилерійського обстрілу. Експерти серйозно оцінюють інцидент, який може розростися в повномасштабний конфлікт.
У Камбоджі — день трауру по загиблих у товкотнечі
У Камбоджі завтра, 25 листопада, відбудуться траурні заходи на згадку про сотні загиблих у результаті товкотнечі в Пномпені на святі води, оголосив прем’єр-міністр країни Хун Сен. Щонайменше 349 людей загинули й близько 755 дістали поранення, коли в натовпі на мосту в передмісті столиці після закінчення концерту на Діамантовому острові виникла паніка. За оцінками влади, у святкуванні мали взяти участь понад 2 млн. людей. Натовп пробивався з обох кінців моста до його центру, в результаті чого почалася товкотнеча. Прем’єр назвав подію найстрашнішою трагедією в сучасній історії Камбоджі — після режиму «червоних кхмерів», жертвами якого в 1970-х роках стали 1,5 млн. камбоджійців. Хун Сен пообіцяв провести ретельне розслідування причин трагедії й додав, що уряд виплатить 1250 доларів сім’ям загиблих і 250 доларів кожному пораненому.
Журналістка з Дагестану — лауреат премії свободи преси
Журналістка з Дагестану Надіра Ісаєва отримала цього року Міжнародну премію вільної преси. Нагорода вручається щорік Комітетом із захисту прав журналістів тим, хто незалежно і мужньо освітлює події в своєму регіоні. Як заявили правозахисники, Ісаєва піддавалася переслідуванням за те, що публікувала матеріали про корупцію й насильство на Північному Кавказі. Будучи редактором щотижневої газети «Чернетки», Надіра Ісаєва послідовно критикує контрпродуктивні, на її погляд, методи державних структур, які відповідають за боротьбу з тероризмом.
Гамбія розірвала всі відносини з Iраном
Гамбія розриває всі дипломатичні, політичні й економічні зв’язки з Іраном. «Усі проекти та програми, що діяли в рамках співпраці з урядом Ісламської республіки Іран, анулюються», — говориться в заяві зовнішньополітичного відомства Гамбії, яке наводить AFP. Крім того, уряд країни вимагає від усіх іранських громадян, що представляють в Гамбії інтереси іранського уряду, покинути країну протягом 48 годин. У заяві не пояснюється причина настільки жорстких кроків. На думку експертів, раптове припинення дипломатичних відносин може бути викликане доповіддю, представленою Нігерією в ООН два тижні тому. У ній говориться про нелегальні постачання зброї з Ірану. Тоді офіційний Тегеран заявив, що виявлена зброя належить приватним компаніям. Пізніше з’ясувалося, що вона призначалася для покупців у Гамбії.
Англія виведе солдат із Афганістану до 2015 року
Прем’єр-міністр Девід Кемерон дав тверду обіцянку вивести британські сили з Афганістану до 2015 року. Виступаючи в парламенті після повернення з саміту НАТО в Лісабоні, британський прем’єр заявив, що країні потрібно знати, «що все це має кінцеву крапку». Голова тіньового кабінету, лідер лейбористів Ед Мілібенд пообіцяв підтримати уряд в його планах щодо припинення конфлікту в Афганістані. Нині в цій країні перебуває понад 10 тисяч британських військовослужбовців. За словами Кемерона, саміт НАТО показав, що міжнародна коаліція, сили якої діють в Афганістані, вірна взятим зобов’язанням. У офіційній заяві, з якою прем’єр Англії виступив у палаті общин, він зауважив, що Велика Британія передасть відповідальність за підтримку безпеки в Афганістані місцевим збройним силам до кінця 2014 року. Кемерон підтвердив, що це повністю узгоджується з планами з повного виведення бойових підрозділів із Афганістану до 2015 року.
Кількість захворювань на СНIД скоротилася за останні десять років
Кількість нових випадків захворювання на СНІД у світі скоротилася майже на 20% за останні десять років, зазначається в доповіді, підготовленій у рамках Об’єднаної програми ООН щодо ВІЛ/СНІД. За даними ООН, зараз ВІЛ-інфекцією щорік заражаються 2,6 млн. осіб, тоді як 1999 року цей показник складав 3,1 млн. Статистика загибелі людей від СНІДу також демонструє певний прогрес: за минулі п’ять років кількість смертей серед носіїв ВІЛ знизилася на 300 тис., зазначається в доповіді. За даними швейцарської газети Matin, нині близько 33,3 млн. осіб заражені цією смертельною хворобою, з них 22,5 млн. проживають у країнах Африки, розташованих на південь від Сахари. На ці ж країни доводиться понад 75% усіх викликаних ВІЛ-інфекцією смертей. Найбільш ВІЛ-інфікованою країною світу, як і раніше, залишається Свазіленд, де на СНІД хворі понад 25% дорослого населення.