У Росії знову пройшов «День гніву»
У Москві затримано 32 учасники акції опозиції «День гніву», що пройшла позавчора в центрі столиці. Учасники першої після відставки мера Москви Юрія Лужкова акції, як і раніше, були розігнані міліцією. Правоохоронці затримали й організаторів — лідера руху «Лівий фронт» Сергія Удальцова, правозахисника Льва Пономарьова і гей-активіста Миколу Алексєєва. Опозиціонери зібралися довкола пам’ятника засновнику Москви Юрієві Долгорукому напроти резиденції столичного градоначальника, аби вимагати відновлення всенародних виборів мера, вирішення системних проблем Москви і боротьби з корупцією. Акція не була погоджена з московською владою. Таким чином, зміна столичного градоначальника поки що не привела до оновлення стосунків між владою та опозицією. Прем’єр-міністр Росії Володимир Путін наприкінці серпня заявив, що учасники несанкціонованих публічних виступів отримуватимуть «по довбешці дубинкою».
Кондолізза Райс опублікувала книгу мемуарів
Сьогодні в США виходить у світ перша із запланованих трьох книг спогадів колишнього держсекретаря США Кондоліззи Райс про Білий дім. Її книга називається «Незвичайні звичайні люди: Мемуари сім’ї» і надійде в продаж в Америці. У першому томі спогадів екс-держсекретар США зосередилася на описі свого дитинства, розповідає про життя сім’ї у Бірмінгемі, де вона зростала. У книзі Райс також розповіла про свої враження та її оточення від вбивства президента Кенеді. У мемуарах розповідається і про життя сім’ї Райс після переїзду з Бірмінгема до Денвера 1967 року, а також про роки навчання в університеті. Перший том мемуарів Райс охоплює історію її життя до 2000 року. Тоді вона була призначена на посаду радника з національної безпеки в адміністрації Джорджа Буша, який починав свій перший президентський термін. Вісім років роботи в адміністрації Буша принесли Райс звання найвпливовішої жінки світу. Про цей період Кондолізза пообіцяла написати в наступному томі спогадів, що вийде 2011 року.
У Чилі почали підйом шахтарів на поверхню
Рятувальники в Чилі вчора почали визволення з підземного полону 33 гірників, які виявилися заблокованими на одній із шахт понад два місяці тому після обвалу породи. Першим врятованим став 31-річний батько двох дітей Флоренсіо Авалос. Шахтар здавався зовсім не виснаженим після майже 70-денного ув’язнення. Проте зараз медики проводять медичне обстеження Авалоса. За словами рятувальників, операція може тривати близько півтори доби, оскільки на підйом однієї людини за допомогою спеціальної капсули «Фенікс» йде близько години. Спочатку в шахту до гірників на «Феніксі» спустився рятувальник. Планувалося, що він перевірить усю систему і підніметься на поверхню. Шахтарі побили рекорд перебування під землею в подібних аварійних обставинах. До них у штольню були прокладені три вузькі свердловини, якими подається вода, продовольство і ліки, що дозволило їм вижити. На батьківщині гірників вважають героями.
Канада поступилася Португалії місцем у РБ ООН
Німеччина, Індія, Південна Африка та Колумбія завоювали на два роки право засідати в Раді Безпеки ООН. Ще одне вакантне місце зайняла Португалія, коли свою кандидатуру відкликала Канада. Це відбулося після другого туру голосування на Генеральній Асамблеї ООН у Нью-Йорку. У першому турі ФРН отримала 128 голосів — це на один більше, ніж дві третини, необхідні для обрання. У другому найбільше голосів, 187, набрала Індія. Рада Безпеки — один із найважливіших органів ООН, якому доручено стежити за підтримкою міжнародного миру та безпеки. Всього в ній перебуває 15 країн, з яких постійними є Китай, Велика Британія, Франція, США та Росія. Щороку змінюються п’ять непостійних членів. Серед пропозицій щодо реформування інститутів ООН останнім часом звучать заклики збільшити кількість постійних членів. На те, щоб стати одним із них, претендували Бразилія, Німеччина, Індія та Японія.
«Залізна леді» відзначила ювілей
Учора колишній прем’єр-міністр Великої Британії Маргарет Тетчер відсвяткувала своє 85-річчя на своєму колишньому робочому місці — Даунінг-стріт, 10. Ці «гуляння», як зазначають британські видання, були організовані за ініціативою нинішнього прем’єра Англії Девіда Кемерона, який назвав її недавно «найкращим прем’єром ХХ століття». Привітати Маргарет Тетчер із ювілеєм прийшло близько 150 міністрів: як колишніх, так і нинішніх, членів парламенту, перів. А журналістів, які так ревно чекали цієї події, — адже «залізна леді» нечасто з’являється на публіці — й зовсім не запросили на урочистості. За той час, який Тетчер провела при владі, їй удалося здійснити економічні реформи, зупинити масовий страйк шахтарів, добившись зниження ефективності профспілок, і знизити рівень безробіття. Її репутації «залізної леді» сприяла й перемога Англії над Аргентиною за відновлення суверенітету над Фолклендськими островами. Маргарет Тетчер стала прем’єром Великої Британії від консервативної партії 1979 р. і пробула на цій посаді до 1990 р. Незважаючи на критику й тиск з боку громадськості, вона не зрадила своєму курсу за весь час свого правління, за що її й прозвали «залізною». Нині вона не втратила минулої поваги. До того ж, вона була однією з перших, кого запросив нинішній прем’єр Англії до себе на прийом після того, як отримав цю посаду, повідомляє Ігор САМОКИШ, «День»