Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

26 серпня, 2010 - 00:00

Нємцов виявився правішим за міліцію?

Мировий суддя Пресненського суду в Москві повернув назад до міліції матеріали справи проти Бориса Нємцова, якого звинувачують у непокорі вимогам міліціонерів під час ходи в День російського прапора 22 серпня. В ухвалі судді говориться, що в матеріалах, наданих правоохоронними органами, недостатньо доказів, що підтверджують винність Нємцова. Адвокат політика Вадим Прохоров назвав рішення судді «фактично виправдувальним вироком». Сам Нємцов, один із лідерів опозиційного руху «Солідарність», заявив, що рішення судді укріплює його в рішучості влаштовувати ходи з російськими прапорами, причому не лише у відповідне свято, а й у інші дні. Окрім засідання в Пресненському суді, на вівторок було заплановано ще одне судове слухання з аналогічними звинуваченнями проти політика: Замоскворецький суд мав розглядати справу, порушену після мітингу на Тріумфальній площі 31 липня. Проте це слухання було перенесене на 2 вересня. У Росії судді виносять виправдувальні вироки набагато рідше, ніж у інших країнах, особливо західних. Формально виправдувального вироку немає й у випадку Нємцова, але вкрай малоймовірно, що міліція зуміє реанімувати справу, сказав Вадим Прохоров.

Автограф канцлера

Федеральний канцлер Ангела Меркель дає автограф одному з найменших відвідувачів, які скористалися можливістю зазирнути за куліси німецької влади в рамках Днів відкритих дверей уряду ФРН. Цього року Берлінський кабінет проводить Дні відкритих дверей під девізом «Запрошення до державного візиту». Ці Дні присвячені 20-річчю Возз’єднання Німеччини, яке святкуватиметься 3 жовтня. Усі, хто бажав, отримали минулими вихідними можливість ознайомитися з роботою урядових органів. Відвідувачі змогли особисто поговорити з главою уряду й отримати заповітний автограф. Для них були відкриті: відомство федерального канцлера, відомство друку й інформації федерального уряду, а також усі 14 міністерств країни. Чотирнадцять німецьких міністерств цілі вихідні ніби змагалися між собою, хто запропонує кращу програму: презентації найвдаліших проектів або успішних підприємств, інтерактивні покази, дитячі розважальні програми.

Новим президентом Франції може стати директор МВФ

Директор Міжнародного валютного фонду Домінік Стросс-Кан є найпопулярнішим кандидатом на посаду президента Франції від Соціалістичної партії на виборах 2012 року. Це підтверджують різні опитування громадської думки. Так 44% респондентів опитування, проведеного на замовлення газети «Ліберасьон», віддали голоси за Стросс-Кана. На другому місці зі значним розривом — нинішній голова Соціалістичної партії Мартін Обрі (31%) і на третьому — колишній голова партії Сеголен Руаяль (25%). Згідно з даними опитування TNS Sofres Logica, опублікованих le Nouvel Observateur, у другому турі за Стросс-Кана готові проголосувати 59% респондентів. Згідно з цим самим опитуванням, лідер соціалістів Мартін Обрі також перемагає нинішнього главу держави в співвідношенні 53% проти 47%. Хоча в першому турі нинішній глава держави перемагає Стросс-Кана з відривом у 1%, а Мартін Обрі — в 6%. Результати опитування демонструють, що симпатії французів у цілому більше на боці лівих кандидатів, з поправкою лише на те, що Домінік Стросс-Кан представляє праве крило Соціалістичної партії і з основних питань соціально-економічного розвитку країни ближчий до партії Саркозі, ніж до власної, Соціалістичної.

Картер у КНДР — із гуманітарною місією

Колишній президент США Джиммі Картер учора прилетів до КНДР. Як повідомляють місцеві ЗМІ, Картер проведе переговори про звільнення громадянина США Айджалона Гомеса, який утримується у в’язниці Північної Кореї. До КНДР 85-річний Картер та його дружина прибули з Саппоро на борту невеликого пасажирського літака N1DG. Біля трапу його зустрічали корейські офіційні особи. Повідомляється, що серед зустрічаючих був посол Швеції у Пхеньяні Матс Фойєр. Із журналістами колишній глава Білого дому спілкуватися не став і відразу ж відправився у відведену для нього резиденцію. Як заявили в МЗС КНДР, про час від’їзду екс-президента поки що нічого не відомо. Картер не вперше прибув до Пхеньяна. 1994 року в столиці Північної Кореї він зустрівся із засновником країни Кім Ір Сеном незадовго до його смерті. У жовтні 1994 року, після тривалих консультацій, КНДР підписала зі Сполученими Штатами «Рамкову угоду», в якій враховувалися інтереси двох держав.

Газета: 
Рубрика: