Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

27 липня, 2010 - 00:00

Країни Балтії подякували США за протидію «окупації СРСР»

Прем’єр-міністри Естонії, Латвії та Литви написали лист президентові США Бараку Обамі, повідомляє DELFI. Вони подякували Сполученим Штатам за те, що вони свого часу не визнали законним включення країн Балтії до складу СРСР. У листі наголошується, що «принциповість США» у питаннях зовнішньої політики надихнула жителів Естонії, Латвії та Литви, додала їм сил у боротьбі за свободу і зрештою сприяла тому, що країни одержали незалежність. Прем’єри висловили вдячність Обамі «за успішну зовнішню політику, яка перетворила Сполучені Штати на маяк свободи для всіх пригноблюваних народів і демократії, що прямує вперед». Країни Балтії були приєднані до СРСР 1940 року. Це сталося після введення до Естонії, Латвії та Литви радянських військ. В умовах радянської військової присутності в республіках було проведено парламентські вибори, до яких були допущені лише прокомуністичні об’єднання. Парламенти, сформовані за підсумками виборів, затвердили рішення про входження країн до складу СРСР.

«Парад кохання» перетворився на парад смерті

На музичному фестивалі Love Parad, який відбувся минулих вихідних у німецькому місті Дуйсбурзі, через тисняву загинули 19 людей, повідомляє Deutsche Welle. Серед них — 12 громадян Німеччини, а також по одному громадянинові Нідерландів, Італії, Австралії та Китаю. Ще 340 отримали травми. Глядачі звинувачують у тому, що сталося, організаторів фестивалю. Вони стверджують, що територія, де було призначено проведення параду, була дуже малою, організаторів заходу попереджали про великий наплив народу, але ці попередження було проігноровано. За деякими підрахунками, на фестиваль у Дуйсбурзі зібралося майже 1,5 млн. людей, проте місцева влада в особі Вольфганга Рабе, який відповідає за екстрені ситуації, заявляє, що територія «здатна вміщати до 300 тис. людей, але так і не була заповнена повністю». Організатори «Параду кохання» уже заявили, що більше не проводитимуть таких свят. Хоча точних причин поки не встановлено, більшість загиблих, судячи з усього, були затоптані на вході до тунелю, який сполучає стару залізничну станцію з майданчиком, де відбувався фестиваль. Поліція перекрила вхід до тунелю і через гучномовці оголосила людям, які зібралися перед входом, аби вони повертали назад, проте в натовпі почалася паніка. За словами влади, серед загиблих і поранених є ті, хто, намагаючись вибратися з натовпу, перестрибував через огороду і падав із висоти кількох метрів.

«Головного ката режиму Пол Пота» засудили до 30 років

У Камбоджі колишнього прибічника червоних кхмерів Канг Кек Леу, якого називають «головним катом режиму Пол Пота», засуджено до тюремного ув’язнення, повідомляє AFP. Спочатку трибунал ООН засудив 67-річного Канг Кек Леу до 35 років, але цей термін пізніше зменшили на п’ять років. Це обѓрунтовано тим, що підсудного декілька років незаконно тримали в попередньому ув’язненні без рішення суду. Встановлено, що за режиму Пол Пота Канг Кек Леу на прізвисько «Голландець» був керівником в’язниці S21, або Туол Сленг (так називався ліцей, у будівлі якого розмістили в’язницю). У цій в’язниці було вбито 20 тис. людей, серед них жінок і дітей. Керівник в’язниці особисто брав участь у тортурах і вбивствах. Після падіння режиму Канг Кек Леу 20 років ховався у джунглях під ім’ям Ханг Пін. Але 1999 року його впізнав британський репортер. Після цього колишній керівник Туол Сленг добровільно здався поліції. Він заявив, що повністю визнає свою провину і розкаюється у скоєному. Червоні кхмери, очолювані Пол Потом, правили Камбоджею з 1975-го до 1979 року. За різними оцінками, за роки їхнього правління було вбито від 1,7 до 3 млн. «ворогів режиму». Режим було скинуто в’єтнамськими військами.

Король Iспанії доручив антикризові заходи апостолові Якову

Король Іспанії Хуан Карлос взяв участь у релігійних церемоніях з нагоди дня апостола Якова, який вважається небесним заступником цієї країни, повідомляє Euronews. Свою молитву, що більше нагадувала протокольний виступ на актуальні теми, король адресував святому на тому місці, де, як переповідає легенда IX століття, поховано його останки — в кафедральному соборі Сантьяго-де-Компостели. «Прошу тебе допомогти нам подолати ті труднощі, які можуть виникнути в нашому житті, й вирішити якнайскоріше важку економічну кризу, яку ми долаємо», — виголосив перед присутніми Хуан Карлос. 72-річний монарх скористався нагодою, аби попросити апостола покласти край «варварству тероризму» й відзначити неподільність Іспанії за всього її культурного різноманіття. Цього року день святого Якова випав на неділю. Релігійні паломники вважають цю обставину гарантією особливо щедрого прощення гріхів тим, хто здолає мальовничий піший маршрут, занесений до списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.

Газета: 
Рубрика: