Скандал у Франції: власниця L’Oreal спонсорувала Саркозі?
Міністра праці Франції Еріка ВУРТА обвинувачують у отриманні 150 тис. євро на президентську кампанію Ніколя Саркозі в 2007 році від власниці L’Oreal Ліліан БЕТАНКУР. Про це повідомляє сьогодні інтернет-версія бельгійської газети Le Soir. Згідно з повідомленням, обвинувачення висунуто колишнім бухгалтером Л. БЕТАНКУР, яка працювала в найбагатшої жінки Європи протягом 12 років — до 2008 року. За словами бухгалтера, Е. ВУРТ, що був скарбничим партії UMP (партії Н.САРКОЗІ), отримав у 2007 році готівкою 150 тис. євро на виборчу кампанію. Крім того, колишній бухгалтер стверджує, що і сам Н. Саркозі в часи, коли був мером передмістя Парижа Нейї і частим гостем у Л. Бетанкур у 1983—2002 роках, також отримував «свій конверт». Нинішній скандал став черговим у серії скандалів навколо французького уряду, які тривають уже понад півроку й призвели до відставки двох міністрів у неділю, 4 липня. Як повідомляє УНІАН, 4 липня одночасно подали у відставку два члени уряду Франції — держсекретарі Ален Жуанде та Крістіан Блан. Преса обвинувачувала їх у зловживаннях і незаконних витратах державних коштів.
Вирішення бюджетного дефіциту по-британськи
У своєму першому бюджеті коаліційний уряд Великої Британії представив свої економічні пріоритети, спрямовані на відновлення британської економіки та зменшення дефіциту таким чином, щоб це зміцнило та об’єднало країну. З цією метою уряд переглянув цьогорічні витрати та визначив економію у розмірі шести мільярдів фунтів стерлінгів.
Також уряд заснував незалежне Бюро з бюджетної відповідальності, таким чином передавши повноваження щодо визначення перспектив економічного зростання та розробки фіскальних прогнозів незалежній установі.
Позиція міжнародної спільноти щодо фіскальних питань була чітко висловлена на останній зустрічі «Групи двадцяти». Велика Британія озвучила той самий меседж на саміті G20 у Торонто. Уряд запровадив банківський податок, щоб заохотити банки перейти до менш ризикованих схем фінансування. Велика Британія задоволена тим, що Франція та Німеччина підтримали цей підхід.
Наразі уряд планує створити нову модель економічного зростання, заснованого на економії, інвестуванні та підприємництві замість заборгованості. Це стане першим кроком у процесі трансформування економіки та створить умови для стабільного зростання, яке очолить приватний сектор і яке буде рівномірно розподілене по регіонам і галузям промисловості Великої Британії.
У цьому бюджеті також представлений план підтримки бізнесу та сприяння зростанню конкурентоспроможності Великої Британії через зменшення зарегульованості й ставок оподаткування та одночасне перенаправлення підтримки на інфраструктуру, низьковуглецеву економіку та регіональний розвиток.
Планується, що представлені в цьому бюджеті заходи нададуть бізнесу впевненості в довгостроковому інвестуванні та підвищать конкурентоспроможність Великої Британії, зокрема, через скорочення основної ставки податку на прибутки корпорацій з 28 до 24% протягом наступних чотирьох років. Зазначені заходи заохочуватимуть компанії створювати нові робочі місця та допомагати тим, хто залишився без роботи, повернутися на ринок праці.
Бюджет складений таким чином, щоб забезпечити участь кожної ланки суспільства в зменшенні дефіциту, а також підтримати найбільш вразливі верстви населення. Незважаючи на те, що стандартна ставка ПДВ з січня наступного року збільшиться з 17,5% до 20%, у Великій Британії вона все ж залишатиметься нижчою за середню ставку в країнах Європейського Союзу.
Нарешті, уряд визнає важливу роль інвестування в інфраструктуру для підтримання економічного зростання та конкурентоспроможності Великої Британії.
Велика Британія і Україна мають міцні та життєздатні торгівельні відносини в багатьох секторах. Ми прагнемо сприяти розвитку цих відносин. Цей бюджет демонструє, що британська економіка «відкрита для бізнесу». Лі ТЕРНЕР, посол Великої Британії в Україні.
Обама — за створення палестинської держави до кінця 2010 року
Президент США Барак Обама виніс на прямі переговори з прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху, які відбулися вчора ввечері у Вашингтоні, питання про проголошення палестинської держави до кінця 2010 року. Як пише ізраїльська газета «Едіот Ахронот», США також наполягатимуть на продовженні заморожування будівництва в поселеннях як на одній із умов для переходу до прямого палестинсько-ізраїльського діалогу. Ізраїль, навпаки, бажає відновити будівництво після закінчення 10-місячного мораторію й принаймні збирається розпочати будувати нові будинки у великих блоках поселень. При цьому Нетаньяху наполягає на швидкому переході до прямих переговорів. Газета «Маарів» зазначає, що, на відміну від минулих випадків, адміністрація Обами готує Нетаньяху теплий прийом, оскільки в США наближаються вибори до Конгресу й демократи зацікавлені в підтримці проізраїльського лобі. Палестинці виставляють три умови для переходу до прямих переговорів із Ізраїлем: продовження заморожування будівництва в поселеннях, визнання принципу створення палестинської держави в кордонах 1967 року з незначним обміном територіями, а також відновлення діалогу з позицій, визначених під час переговорів з урядом Ехуда Ольмерта.
Російський історик написав книжку про «феномен Лукашенка»
Російський історик Рой Медведєв написав книжку про Білорусь та її президента Олександра Лукашенка, повідомляє «Еврорадио». За словами автора, вона вийде у вересні 2010 року. Книжка має назву «Александр Лукашенко: феномен белорусской модели». Як заявив сам історик, це не біографічне видання, а, швидше, книжка про розвиток Білорусі та її економічної моделі. Рой Медведєв назвав свою книжку «дуже позитивною». У ній, за його словами, зокрема, спростовується твердження, що Білорусь «живе за рахунок Росії». «Детальний аналіз свідчить, що Росія навіть в економічному плані, а не лише в політичному, отримує від союзу з Білоруссю набагато більше», — заявляє він. Історик розповів, що його книжку про Білорусь не хотіло брати жодне велике [російське] видавництво. У той же час, автор знайшов підтримку в мера Москви Юрія Лужкова, який уже замовив дві тис. екземплярів для столичних бібліотек. Рой Медведєв є автором цілої низки робіт, присвячених радянським і російським політичним діячам, зокрема, Юрію Лужкову, Дмитру Медведєву та Володимиру Путіну.
Тибет святкує 75-річний ювілей Далай-лами
Духовному лідерові буддистів Тибету Далай-ламі XIV вчора виповнилося 75 років. «Радіо «Свобода» повідомляє, що з ювілеєм Далай-ламу привітали багато громадських і релігійних діячів із всього світу. У свій день народження Нгагванг Ловзанг Тенцзін Г’ямцхо (справжнє ім’я Далай-лами) виступив перед своїми послідовниками у храмі в Маклеоді. Щоб почути його виступ у храмі зібралися приблизно п’яти тис. чоловік. Окрім того, промова Далай-лами транслювалася в мережі інтернет. Далай-лама XIV живе у вигнанні з 1959 року — після поразки повстання тибетців проти режиму Китайської Народної Республіки. Неодноразово влада Китаю звинувачувала його в підбурюванні до сепаратизму. Але сам Далай-лама заявляє, що добивається широкої автономії Тибету, перш за все культурної, — в межах КНР.