Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

1 липня, 2010 - 00:00

Шрі-Ланка кличе до себе Україну шукати нафту

Шрі-Ланка пропонує Україні розробляти нафтові родовища на своїй території. Про це вчора заявив шрі-ланкійський президент Махінда Раджапакса на спільній прес-конференції зі своїм українським колегою Віктором Януковичем у Києві. У свою чергу, Янукович відзначив, що Україна зацікавлена в розвідці та розробці нафтових родовищ на території Шрі-Ланки. Також, за його словами, Україна зацікавлена в будівництві гідроелектростанцій у цій країні. Шрі-Ланка є імпортером нафти, в основному з Ірану. У той же час, за деякими даними, на морському шельфі країни можуть знаходитися нафтові родовища. Раніше Шрі-Ланка запросила до розвідки на своєму шельфі російські компанії. Україна має міжнародний досвід розвідки й видобутку нафти. Так, державна компанія «Нафтогаз України» веде розробку родовищ на території Єгипту, продовжує роботу по виходу на нафтогазові ринки та реалізації спільних проектів в Лівії й Алжірі.

Генерал Петреус попереджає про ескалацію насильства в Афганістані

Генерал Девід Петреус, який за рішенням Барака Обами очолив американські війська в Афганістані, заявив, що найближчими місяцями слід чекати ескалації насильства в цій країні. Генерал Петреус підкреслив, що йому відомо про бажання Вашингтона досягти швидкого прогресу в розв’язанні афганського конфлікту, проте це бажання далеко не всі на місцях поділяють. «Ситуація неминуче ускладниться, перше ніж стане легко», — сказав Петреус, виступаючи в сенатському комітеті зі збройних сил, пообіцявши законодавцям більш координований підхід до афганської кампанії. При цьому він підкреслив, що американців чекає ще багато роботи в Афганістані й мине чимало часу, перш ніж афганські сили безпеки зможуть самостійно тримати ситуацію під контролем. Президент Обама зупинив свій вибір на 57-річному Девіді Петреусі після того, як відправив у відставку попереднього командувача афганського контингенту генерала Стенлі Маккрістала. Інцидент стався через скандальну статтю в журналі Rolling Stone, в якій генерал недобре висловився про американських політиків і дипломатів.

Ларрі Кінг закриває свою телепередачу

Ветеран американського телебачення оголосив, що восени закриває свою щовечірню програму на каналі CNN. За більш як 25 років Ларрі Кінг провів понад 40 тис. інтерв’ю. Його шоу потрапило до Книги рекордів Гіннесса як найбільш довготривала програма, що виходила в одну й ту саму годину з одним і тим самим ведучим. Проте останнім часом рейтинг програми почав падати, і 76-річний Кінг заявив журналістам, що збирається відійти від справ і проводити більше часу з родиною. Тим паче що на початку року його сьомий шлюб опинився під загрозою після того, як ведучий вирішив подати на розлучення. Щоправда, відтоді Ларрі та його дружина Шон Саусвік помирилися, але більше ризикувати не хочуть. У своєму блозі Кінг написав, що телекомпанія CNN погодилася піти йому назустріч і згорнути шоу, але при цьому він «залишиться в родині CNN» і вестиме спеціальні програми, присвячені значним американським і міжнародним подіям. За свою тривалу кар’єру Кінг брав інтерв’ю в усіх президентів США, починаючи з Джеральда Форда. Лише тиждень тому критик із газети New York Times Девід Карр висловив припущення, що каналу CNN час шукати гідну заміну ветеранові.

Грузія заявляє про готовність до діалогу з Росією

Президент Грузії Михаїл Саакашвілі заявив про готовність без будь-яких умов вести з Росією широкомасштабний діалог щодо комплексу політичних, економічних і гуманітарних проблем. «Нормалізація передбачає повернення до своїх осель до 500 тис. грузинських біженців», — заявив Саакашвілі на засіданні Радбезу Грузії, зазначивши, що під грузинськими біженцями має на увазі етнічних грузинів, абхазів, вірменів, євреїв, греків, українців, естонців і представників інших етнічних груп, що покинули ці території. У той же час, він особливо відзначив значущість появи в офіційних документах США найвищого рівня терміну «незаконно окуповані території Грузії» щодо Абхазії та Південної Осетії. Зокрема, подібне формулювання міститься в офіційному коментарі Білого дому, поширеному після зустрічі у Вашингтоні минулого тижня президентів США та Росії. Нагадаємо, що раніше президент Росії Дмитро Медведєв під час візиту до США заявив, що впевнений у можливості поліпшення відносин між Москвою та Тбілісі, але лише після зміни керівництва в Грузії.

Газета: 
Рубрика: