Між Росією та США розгорається «шпигунський скандал»
Міністерство юстиції США оголосило про арешт 10 людей за звинуваченням у шпигунстві на користь Росії, п’ятеро з них уже постали перед судом, повідомляє газета Washington Post. Також видання опублікувало сцени з залу суду, намальовані від руки. Американське законодавство в деяких штатах забороняє робити фото під час судового процесу. Заарештованим висунуто звинувачення в нелегальній роботі на іноземний уряд, яке передбачає максимальне покарання п’ять років позбавлення волі. Крім цього, дев’ятьом заарештованим пред’явлені звинувачення у відмиванні грошей — за це, за американськими законами, обвинуваченим загрожує вже до 20 років ув’язнення. Російська сторона цю інформацію не коментує. За даними міністерства юстиції, ще одного підозрюваного в шпигунстві поки не спіймали. Згідно з документами, представленими до суду штату Нью-Йорк, заарештовані пройшли підготовку в російській Службі зовнішньої розвідки й були заслані до США, отримавши завдання проникнути в законодавчі кола й займатися збиранням інформації. Як стверджують слідчі, декілька заарештованих жили в США за підробленими паспортами з початку 90-х років, пересилаючи електронною поштою цілі тексти закодованих повідомлень під виглядом безневинних картинок.
Британці скоротять видачу робочих віз
Уряд Великої Британії оголосив про намір обмежити кількість трудових мігрантів, які прибувають до королівства з країн, які не входять до Євросоюзу, повідомляє AFP. За даними агентства, з 19 липня на п’ять відсотків буде зменшено кількість віз, що видаються кваліфікованим фахівцям, які приїжджають до Великої Британії для роботи на місцевих підприємствах. Запропоноване урядом нововведення — проміжне. Воно буде чинним до квітня 2011 року, після чого будуть запроваджені постійні квоти на фахівців. Щоб визначити обсяг потреб британської економіки в трудових мігрантах, уряд проведе консультації з представниками бізнесу. В абсолютних цифрах нинішнє зменшення кількості робочих віз буде таким: до квітня буде видано 19 тис. віз для фахівців найвищого класу та близько 24 тис. віз для просто кваліфікованих працівників. Обмежити кількість трудових мігрантів було однією з ключових обіцянок Консервативної партії, що недавно перемогла на виборах до парламенту. Нинішній прем’єр-міністр Девід Кемерон, зокрема, пообіцяв, що кількість мігрантів, які приїжджають до країни щороку, обчислюватиметься «десятками, а не сотнями тисяч людей».
Киргизстан підтримають на шляху до демократії
США вітають мирне, впорядковане проведення конституційного референдуму й звертають увагу на позитивну оцінку БДІПЛ ОБСЄ, яке похвалило тимчасовий уряд за організацію мирного процесу. Про це говориться в заяві офіційного представника держдепартаменту США Філіпа Кроулі. Кроулі від імені США закликав тимчасовий уряд і народ Киргизстану скористатися появою можливості для просування на шляху до стабільності, безпеки, демократії та процвітання. У свою чергу, Верховний представник Євросоюзу Кетрін Ештон у понеділок привітала проведення в Киргизстані референдуму щодо реформи конституції й заявила, що розглядає його як «важливий крок до відновлення конституційного порядку та демократичного процесу в країні». Нагадаємо, що минулої неділі в Киргизстані відбувся референдум, на який сформований після того, як було скинуто президента Курманбека Бакієва, тимчасовий уряд виніс два питання: про реформу конституції (скорочення президентської влади) та про підтвердження повноважень глави нової влади Рози Отунбаєвої та наділення її на півроку повноваженнями президента перехідного періоду. За попередніми даними ЦВК Киргизії, понад 91% громадян, які прийшли на референдум, проголосували за проект нової конституції.
Литовський прем’єр покликав Лукашенко у велопохід
Прем’єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс запропонував білоруському президентові Олександрові Лукашенку взяти участь у велопоході. Про запрошення, як повідомляє Delfi.lt, він повідомив главу республіки особисто під час візиту до Білорусі. Похід заплановано на кінець липня, він відбудеться на території Білорусі. У ньому, як очікується, також візьме участь міністр економіки Литви Дайнюс Крейвіс. Раніше Кубілюс зробив подібну пропозицію прем’єр-міністрові Росії Володимиру Путіну. Андрюс Кубілюс часто вирушає у велопоходи, він є азартним велосипедистом. Нещодавно, перебуваючи у Вашингтоні, він влаштував 30-кілометровий велопробіг з нагоди Дня Європи, який тоді відзначали.
Королева Єлизавета погостювала в індійців племені мікмакі
В ході дев’ятиденного турне по Канаді королева Єлизавета ІІ та її чоловік принц Філіп відвідали канадський музей історичної спадщини. Там їх зустрів Великий вождь Бен Силлібой і його дочка Кристина. Раніше на місці музею було поселення індійців племені мікмакі. Село було побудоване в пам’ять про хрещення Великого вождя Генрі Мемберту в баптисти 24 червня 1610 р. У короткій вітальній промові (вона звучала французькою та англійською мовами) Єлизавета II зізналася тим, хто зібрався, що почуває себе в Канаді так само, як її мати, яка сказала одного дня, що Канада — «це її дім далеко від дому». «Канадці самостійно побудували країну й суспільство, які викликають захоплення в усьому світі. Як королева Канади можу сказати: моя гордість за цю країну не згасає», — сказала в своїй промові королева. Варто відзначити, що графік візиту королеви вельми напружений. Вчора королівська пара провела огляд 22 військових кораблів флоту, що зібралися в Галіфаксі для навчань, а після цього пообідала разом із Пітером МакКєєм і старшими офіцерами канадських Збройних сил. До дня Канади королева й принц прибудуть до Оттави, а звідти вирушать до Вінніпега. Останні кілька днів свого візиту Єлизавета проведе в Торонто, звідки 6 липня повертатиметься назад до Лондона.