«Тихий» візит Медведєва до США
Президент Росії Дмитро Медведєв розпочав свій візит до США не з традиційного Вашингтона, а з далекого західного штату Каліфорнія. Учора російський лідер з групою високопоставлених чиновників відвідав «букет» усесвітньо відомих хай-тек-компаній, офіси яких містяться в Силіконовій долині, — Twitter, Google, Cisco, Apple, Yandex Labs. Каліфорнійська Силіконова, або Кремнієва, долина — давній об’єкт інтересу російського лідера. Дмитро Медведєв має намір створити зону з особливими економічними умовами в московському передмісті Сколково і сподівається застосувати там успішний досвід Силіконової долини. Візит президента Росії називають «інноваційним візитом» — більшу частину свого часу в США Медведєв має намір присвятити налагодженню співпраці у сфері інновацій та високих технологій. Прибувши до Сан-Франциско, президент Росії провів робочу зустріч з губернатором штату Каліфорнія Арнольдом Шварценеггером. Каліфорнійський губернатор розповів Медведєву про економічні успіхи штату, яким не завадила фінансова криза, і заявив, що готовий поділитися досвідом з російським лідером.
На генерала Маккрістала очікує бесіда з Обамою
Президент США Барак Обама гнівно відреагував на журнальну статтю, в якій командувач сил НАТО в Афганістані генерал Стенлі Маккрістал розкритикував високопоставлених чиновників адміністрації США, повідомляє прес-служба Білого дому. Представник Білого дому Роберт Гіббс заявив, що генерал Маккрістал «припустився величезної помилки в оцінках». У публікації в журналі Rolling Stone містяться викриття й кепкування на адресу ключових гравців американської політики. Генерал Маккрістал уже вибачився за зміст статті, але все одно його викликали до Вашингтона для пояснень. Офіційні джерела в Білому домі поки не дають коментарів з приводу того, чи може генерал позбутися своєї посади з причини цієї ситуації. Стаття в Rolling Stone під заголовком «Генерал-втікач» ще лише з’явиться в журналі наступної п’ятниці, але генерал Маккрістал вирішив завдати превентивного удару і зменшити шкоду своєму іміджу. «Це була помилка в оцінці, якої я не мав права припуститися, — зізнався генерал. — Честь і професіоналізм завжди були для мене засадничими цінностями, але в цій статті я зрадив їх». Представник НАТО Джеймс Аппатураї заявив, що стаття й справді «невдала», проте генеральний секретар Альянсу генерал Андерс Фог Расмуссен «цілком довіряє генералові Маккрісталу та його стратегії». Крім того, Стенлі Маккрістал уже здобув підтримку в особі афганського лідера Хаміда Карзая, який вважає його «найкращим командувачем».
Мери проти «удушливих» заходів уряду Берлусконі
Учора мери італійських міст вийшли на акції протесту... із зашморгами на шиях. Градоначальники виступають проти плану крутих заходів економії, що затвердив уряд. На знак незгоди з діями вищої влади країни мери вийшли на площу Навона в Римі. У країні планують на три роки заморозити зарплати в державному секторі, замінити лише 20% із числа працівників державного сектора, які звільняються, скоротити муніципальні та регіональні бюджети і підсилити заходи щодо боротьби з ухилянням від сплати податків. Після грецької кризи прем’єр-міністр Сильвіо Берлусконі затвердив план стабілізації економіки строком на два роки. При цьому він заявив, що заходи необхідні для відновлення довіри до євро, а також зауважив, що Італія живе не за своїми можливостями.
Цінителі вин з’їхалися до Грузії на міжнародний конгрес лози
Грузія зустрічає поціновувачів вин з понад 40 країн світу. До кінця тижня в Тбілісі проходить 33-й Всесвітній конгрес лози та вина. Міністр сільського господарства Грузії Бакура Квезерелі запевняє, що Грузія відповідає всім критеріям, за якими країні дозволяється влаштовувати цей конгрес саме в себе. На відкритті конгресу президент Михаїл Саакашвілі нагадав, що 2006 року своїм указом «Роспотребнадзор» тимчасово заборонив імпорт грузинських вин на підставі їхньої невідповідності фіто-санітарним нормам і вмісту в них пестицидів. «Є два методи знищення традиційного виробництва, — сказав Саакашвілі у своїй промові. — Шах Аббас, великий шах Ірану й завойовник Грузії, просто викорчовував виноград. Путін обрав набагато сучасніший метод». Найбільшим закордонним споживачем грузинських вин є Україна, на другому місці за обсягом імпорту вина — країни Балтії. Тим часом глава «Роспотребнадзору» Геннадій Онищенко натякнув на можливість повернення грузинського вина на російський ринок. Він заявив про готовність вислухати грузинських виноробів, які наполягають на відповідності їхньої продукції встановленим стандартам, якщо вони захочуть вийти на російський ринок.
У Китаї 1,4 млн. людей постраждали від повені
На півдні Китаю близько 1,4 млн. людей евакуйовано через великі повені. Близько 90 осіб загинуло, 50 вважаються зниклими без вісти. У шести провінціях Китаю зливи не припиняються з 13 червня. Найбільше страждають Сичуань, Фуцзянь і Гуансі-Чжуанський автономний район. У цих регіонах під загрозою понад 2,5 млн. людей. Внаслідок повені на півдні Китаю зруйновано вщент або частково пошкоджено 30 тис. будинків. Стихія провокує великі зсуви, руйнує дороги й мости. За попередніми підрахунками, економічні збитки від паводку вже перевищили 2,7 млрд. юанів (397 млн. доларів). На сьогодні до безпечних районів евакуйовані сотні тисяч людей. Проте прогнози синоптиків не втішливі — дощова погода триватиме в регіоні ще щонайменше 10 днів.