Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

9 червня, 2010 - 00:00

Президент Затлерс рекомендує Греції брати приклад із Латвії

Греція, яка переживає важку економічну кризу, має брати приклад із Латвії, де економіка вже починає помалу стабілізуватися, заявив президент Латвії Валдіс Затлерс. Греція виявилася «слабкою ланкою» Євросоюзу через різке зростання запозичень і бюджетний дефіцит. Країни єврозони та МВФ обіцяли їй 110 млрд. євро на найближчі три роки в обмін на програму жорсткої економії у державних витратах. «Греція, яка зараз переживає складні часи, має брати приклад із Латвії. Державою потрібно керувати і у важкі, критичні моменти. Я переконаний, що Латвія через кілька років зможе стати сюжетом для розповіді про успіх», — цитує Затлерса інтернет-версія республіканської газети «Час». Під час економічної кризи в Латвії багато підприємств збанкрутіли, а рівень безробіття досяг 20%. Уряд республіки ввів у республіці режим тотальної економії і звернувся за допомогою до міжнародних фінансових структур. Це допомогло Латвії уникнути банкротства.

В Японії сформований новий уряд

Обраний минулого тижня прем’єр-міністр Японії Наото Кан призначив на посаду міністра фінансів Іосихіко Ноде і закінчив формування нового уряду. 11 із 17 міністрів у новому уряді працювали і при колишньому прем’єр-міністрі Юкіо Хатоямі, який пішов минулого тижня у відставку. Свої посади, зокрема, зберегли голова МЗС Кацуі Окада та міністр оборони Тосимі Кітадзава. Ключову посаду генерального секретаря кабінету отримав Йосихіто Сенгоку, який раніше очолював Бюро національної стратегії. Його наступником на цій посаді став Сатосі Араі, давній політичний союзник прем’єра. За сумісництвом Араі буде державним міністром економіки та податкової політики і головою Агентства у справах споживачів. Самого Кана на посаді міністра фінансів змінив статс-секретар цього відомства Йосихіко Нода, який був «правою рукою» шефа. 63-річний лідер Демократичної партії Наото Кан став п’ятим прем’єр-міністром Японії за останні три роки.

Iспанці протестують проти крутих заходів економії

Іспанські держслужбовці проводять страйк на знак протесту проти п’ятивідсоткового скорочення заробітної плати, що набере чинності в червні. Скорочення є частиною жорстких заходів економії, направлених на зменшення дефіциту бюджету, що за два роки рецесії подвоївся. Безробіття в країні складає 20%. Страйк організований найбільшими профспілками Іспанії. Іспанський держсектор налічує понад 2,5 млн. робітників, і профспілки сподіваються, що до страйку приєднаються сотні тисяч людей: від вчителів та лікарів до пожежників і працівників муніципалітетів. Дефіцит бюджету в Іспанії складає понад 11%, і ЄС вимагає від уряду урізувати витрати. У травні прем’єр-міністр Хосе Луіс Родрігес Сапатеро оголосив про п’ятивідсоткове скорочення зарплат у держсекторі, починаючи з червня, і залишити їх на цьому рівні 2011 року. Також очікуються великі скорочення в державних інвестиціях і допомозі іноземним країнам. Багато пенсій будуть заморожені. Всього передбачається заощадити 15 млрд. євро. Заходи мають стати для фінансових ринків сигналом того, що Іспанія виплачуватиме борги. Проте профспілки обурені, що за все це доводиться розплачуватися держслужбовцям. Вони звинувачують правлячу Соціалістичну партію в порушенні даних раніше обіцянок і спробі викрутитися після багатомісячних запевнень у тому, що Іспанії економічна криза не загрожує.

МЗС виправдовує позаблоковість України

Позаблоковий статус дозволить Україні простіше вписатися в сучасний світ. Про це вчора заявив заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлисєєв під час виступу на міжнародній конференції «Україна в системі європейської безпеки: виклики і перспективи». Він зауважив, що політична гра України не закінчена, вона просто перейшла в нову фазу. На думку К. Єлисєєва, рішення про позаблоковість України — з числа тих політичних рішень, які не нав’язувалися і штучно не формулювалися, а природно проросли на українському ѓрунті. За його словами, не спромігшись вступити до НАТО, Україна обрала інший прагматичний шлях. Він також вважає, що держава має вести політичну гру з тими картами, які дісталися їй на руки. «Наші карти не найгірші, і проголошення де-факто позаблоковості, нашу гру не скасовує. Навпаки, наші партнери очікують побачити український власний хід у великій грі під назвою нова архітектура європейської безпеки», — додав дипломат.

Газета: 
Рубрика: