Путін відзвітував про успіхи
У російській економіці завдяки антикризовим заходам закінчилася рецесія, заявив учора на виступі в Держдумі прем’єр-міністр країни Володимир Путін. За його словами, Росія витратила на антикризові заходи в цілому понад 100 млрд.дол. Під час виступу прем’єр похвалився досягненнями демографічної програми. Він доповів, що очікувана тривалість життя в Росії у результаті її реалізації зросла до 69 років, а до 2015 року має збільшитися до 71 року. За його словами, чисельність населення стабілізувалася «вперше з середини 1990-х років». Також від час виступу російський прем’єр повідомив, що за підсумками 2010 року пенсії у Росії зростуть на 45%, а восени цього року відбудеться подальше підвищення зарплат працівникам бюджетної сфери та студентських стипендій. Крім того, Путін запропонував створити резервний фонд у рамках обов’язкового медичного страхування. Він пообіцяв протягом двох найближчий років виділити близько 460 млрд. рублів на упорядковування всієї мережі охорони здоров’я країни. У своєму звіті прем’єр торкнувся й проблем російської армії. Він заявив, що доля сучасного озброєння у військах має збільшитися до 70 — 80% унаслідок реалізації довгострокових програм переозброєння в усіх основних бойових системах. Прем’єр виступає перед Держдумою зі звітом роботи за рік удруге. Російська влада обіцяє, що такі виступи стануть традицією.
ЄС через вулкан пом’якшив візові правила
Європейський Союз зробив виняток із шенгенських візових правил для пасажирів із третіх країн, які застрягли в аеропортах Євросоюзу в зв’язку хмарою вулканічного попелу. Із відповідною заявою виступила напередодні європейський комісар із внутрішніх справ Сесілія Мальстрем. За її словами, Євросоюз не розцінюватиме іноземців, які не можуть повернутися на батьківщину через виверження вулкана, як таких, що незаконно опинилися на території ЄС, і від них не вимагатимуть продовження візи. «Ми запевняємо також тих, хто переправляється транзитом через територію ЄС, що проявимо максимальну гнучкість і допоможемо повернутися на батьківщину», — додала вона. Згідно з комюніке, яке поширили в Брюсселі, Європейська комісія рекомендувала країнам Союзу зробити виняток для деяких категорій іноземців. Напередодні британська метеорологічна служба заявила, що виверження вулкана Ейяфьяллайекюль у Ісландії, через яке було майже паралізоване авіасполучення в Європі, практично припинилося. У той же час, метеорологи констатували, що хмара попелу залишається в повітрі над більшою частиною території Європи.
Iрак перераховує голоси після виборів
Виборча комісія Іраку постановила провести ручний перерахунок голосів, відданих у Багдаді під час парламентських виборів минулого місяця, задовольнивши таким чином клопотання прем’єр-міністра Нурі Малікі. Як повідомляє Бі-Бі-Сі, перерахунок голосів може змінити результати виборів 7 березня, оскільки в Багдаді обирається майже п’ята частина парламенту країни, що складається з 325 депутатів. Нагадаємо, що 26 березня іракська виборча комісія оголосила переможця парламентських виборів, що відбулися 7 березня. Найбільше місць у законодавчому органі країни отримав блок колишнього прем’єр-міністра Іраку Айяда Алауї. Його прибічники отримали 91-е місце, тоді як блок нинішнього голови уряду Нурі аль-Малікі завоював 89-ть місць. Третім прийшов Іракський національний альянс, що має добрі зв’язки із сусіднім Іраном. Ця політсила отримає 70 місць у парламенті.
Кубинський кардинал порівняв режим у країні зі сталінським
Голова католицької церкви Куби кардинал Хайме Ортега заявив, що Куба переживає найсерйознішу кризу з початку століття. У інтерв’ю журналу Palabra Nueva 73-річний Ортега сказав, що громадяни вже відкрито критикують соціалізм, порівнюючи його зі сталінським режимом. Невдоволеність людей викликає, за словами прелата, бюрократія, результатами якої стають апатія серед працівників і низька продуктивність праці. «Наша країна перебуває в дуже складному становищі. Нинішня ситуація — найскладніша з початку XXI століття», — сказав Ортега, закликавши владу Куби звільнити з в’язниць усіх політичних в’язнів. Він зазначив, що думки про шлях Куби різняться, але спільний знаменник для всіх громадян — це усвідомлення необхідності змін. «Це відчуття стало свого роду національним консенсусом. Зволікання з ухваленням рішень викликає в суспільстві невдоволеність», — вважає кардинал. У той же час, Ортега піддав критиці президента США Барака Обаму за повторення у відносинах з Кубою прийомів минулих американських урядів. Кардинал заявив, що Обама використовує ту саму схему, що і його попередники, кажучи про можливість скасування торговельного ембарго лише після реформ на Кубі.
Мілітаризоване свято Чавеса
Головною подією 200-річного ювілею національної незалежності Венесуели став військовий парад, організований за ініціативою президента країни Уго Чавеса. На урочистостях були присутні союзники венесуельського лідера, президенти Куби та Болівії Рауль Кастро й Ево Моралес. Слідом за парадом і прольотом декількох винищувачів F-16 на головній вулиці Каракаса Авеніде Героїв відбулася масова демонстрація. Близько 5 тис. 400 осіб привезли автобусами з усіх кінців країни. У демонстрації взяли участь члени олімпійської збірної Венесуели, нащадки африканських невільників і представники корінного населення. Виступаючи перед початком урочистостей, Уго Чавес заявив, що його «соціалістична революція» є «частиною тієї битви, яку вів Симон Болівар». Один з ораторів, які виступали слідом, нагадав про мрію Болівара «створити латиноамериканську єдність, одну націю й один народ». Противники Чавеса — здебільшого представники освіченого середнього класу — поставилися до урочистостей скептично. На їхню думку, нинішній лідер не має морального права спекулювати ім’ям Болівара, а мілітаристський характер свята показав, наскільки радикалізувалася й розкололася Венесуела під керівництвом Чавеса.