Число жертв землетрусу в Китаї досягло 1700 осіб
Голова КНР Ху Цзіньтао відвідав тих, хто вижив у землетрусі в китайській провінції Цінхай на заході Китаю. За останньою інформацією, стихія забрала життя 1 тис. 706 людей. 256 людей вважаються зниклими безвісти. 12 тис. людей було травмовано і 100 тис. залишилися без притулку. Офіційні особи заявляють, що у потерпілих від землетрусу є дах над головою, вода та продовольство. Проте доправляти необхідні запаси до зони лиха вкрай складно, оскільки вона розташована на висоті 4 тис. метрів над рівнем моря. «Порятунок людей, які залишаються під завалами, залишається основним завданням», — заявив Ху Цзіньтао. Через чотири дні після землетрусу, з-під завалів удається діставати тих, хто вижив. Серед них 68-річний чоловік, який провів під завалами понад 100 годин. Його стан оцінюють як стабільний. Тим часом, ченці Тибету займаються кремацією жертв. Як правило, в цій частині Китаю тіла покійних, за традиціями Тибету, розчленовують і залишають на поживу хижим птахам. Проте через велику кількість жертв традиційні церемонії провести неможливо. Духовний лідер Тибету Далай Лама звернувся до влади Китаю по дозвіл здійснити візит до постраждалої провінції.
Військові Таїланду стали на захист Бангкока від протестувальників
Учора вранці таїландська армія взяла під контроль фінансовий центр Бангкока з метою завадити проникненню туди мас протестувальників, повідомляє агентство Reuters. Раніше опозиціонери заявляли про намір влаштувати марші в цій частині міста на знак протесту проти запровадження в місті режиму надзвичайного стану. За наявною інформацією, сотні військовослужбовців армії Таїланду зосередили на вулицях, прилеглих до торговельного району, де міститься головний табір опозиціонерів. Представник збройних сил Таїланду повідомив, що якщо протестувальники все ж таки спробують проникнути до ділового центру Бангкока, військові будуть змушені застосувати силу. Він також додав, що урядові війська візьмуть під контроль усі високо розташовані точки в районі ймовірних виступів демонстрантів. Ці заходи будуть вжиті, щоб запобігти збройним провокаціям «третьої сторони», яку влада звинувачує в організації вибухів і гранатометного обстрілу, що неодноразово супроводили виступи опозиціонерів. 12 березня 2010 року близько 100 тис. опозиціонерів прибули до Бангкока для проведення масових акцій протесту з метою повалити уряд Ветчачиви. Акції тривають уже більш як місяць. До міста зігнали близько 50 тис. військових і поліцейських.
Європейські перевізники вимагають відкрити небо
Європейські авіаперевізники, робота яких була блокована через хмару попелу ісландського вулкана, вимагають від авіаційної влади «негайного перегляду» рішення про скасування значної кількості рейсів, наголошуючи на «вкрай негативному» впливі заборони на індустрію, а також на безпеці проведених низкою компаній тестових польотів. Виверження вулкана Ейяф’ятлайокудль, що в 200 кілометрах на схід від столиці Ісландії Рейк’явіка, розпочалося минулої середи. В атмосферу було викинуто величезну хмару попелу, що призвело до закриття повітряного простору над значною територією Північної Європи. За даними європейської організації з контролю за безпекою повітряного руху, у зв’язку з виверженням вулкана в Ісландії з четверга в Європі було скасовано близько 63 тис. рейсів. У результаті цього надзвичайного заходу, згідно з інформацією Міжнародної ради аеропортів (ACI), буквально паралізовано було 313 аеропортів по всій Європі. Ейяф’ятлайокудль тим часом не думає зупинятися. Зараз вулкан викидає близько 4 млн. тонн каміння, попелу й газу на добу. У вихідні сталося ще одне виверження, потужніше за перше. Вулканологи вважають, що так може тривати ще декілька тижнів.