У Бакієва відібрали недоторканність
Тимчасовий уряд Киргизстану, що усунув від влади президента країни Курманбека Бакієва, заявив, що з лідера країни, який формально залишається на своїй посаді, знято недоторканність. Киргизьке національне інформагентство Кабар цитує виконуючого обов’язки генерального прокурора країни Азімбека Бекназарова, який повідомив, що влада не перешкоджає проведенню мітингів на підтримку Бакієва на півдні республіки «з метою уникнення конфліктів й інших протиріч». Чиновник додав, що проти Бакієва порушено кримінальну справу, і якщо після нинішнього мітингу той не здасться владі, «спецслужби розпочнуть операцію по його затриманню». Тим часом посольство США в Бішкеку оприлюднило інформацію про те, що, всупереч чуткам, не має наміру надавати притулок усуненому від влади президенту Курманбеку Бакієву або якимось чином сприяти його від’їзду з Киргизстану. Сам Бакієв, який, за власними словами, не планує добровільно складати з себе повноваження глави держави, виступив перед своїми прибічниками на півдні країни в Джалал-Абадській області. Він назвав уряд національної довіри Киргизстану «нелегітимним» і закликав нинішню владу Бішкека утриматися від спроб його захоплення. Бакієв був усунений від влади в результаті масових народних виступів у Бішкеку й інших містах країни, що відбулися минулого тижня. Під час спроб розігнати демонстрації загинуло понад 80 осіб.
Iсламські богослови заборонили фінансування тероризму
Рада вищих улемів (шаріатських богословів) Саудівської Аравії дала остаточне визначення тероризму, відкинула терористичні дії і оголосила фінансування тероризму забороненим із погляду релігійної практики. Як повідомили вчора аравійські ЗМІ, на надзвичайному закритому засіданні, яке проходило протягом трьох днів в Ер-Ріяді, Рада вищих улемів королівства винесла «безпрецедентний, історичний вердикт щодо тероризму в усіх його формах і проявах та оголосила заборону на його фінансування». Саудівські вищі релігійні богослови визначили як тероризм дії, «направлені проти суспільних ресурсів, на завдання збитків (цим ресурсам), захват літаків і підрив будівель». Богослови наголосили, що фінансування тероризму «не має нічого спільного з благодійною діяльністю», яка, «відповідно до принципів шаріату, має бути направлена на надання допомоги бідним, будівництво лікарень і шкіл». Нагадаємо, раніше повідомлялося, що впливовий мусульманський проповідник Тахір Кадрі, який мешкає у Великій Британії, має намір видати в Лондоні всесвітню фетву проти тероризму і терористів-смертників, яка позбавить Аль-Каїду та інші терористичні організації ідеологічного фундаменту.
Iспанці пересядуть на електромобілі
Стережись автомобіля... з двигуном внутрішнього згорання! З таким закликом звернулася до жителів своєї країни і європейців узагалі влада Іспанії, країни, що нині головує в ЄС. Вона має намір переконати максимальну кількість автомобілістів пересісти на машини з електричними двигуном. Для цього до 2014 року Іспанія обіцяє випустити на ринок 250 тис. таких авто. Їхні особливості — економічність у використанні, екобезпека і висока стартова ціна. Іспанський уряд оголосив, що готовий розділити з громадянами витрати на купівлю електромобіля, пообіцявши субсидувати п’яту частину вартості машини. Прем’єр-міністр Хосе Луїс Родрігес Сапатеро не вважає ці кошти втраченими: подібні проекти породжують довіру, стимулюють новаторський дух, конкурентну боротьбу в тих країнах, які мають достатній потенціал для успішної конкуренції на міжнародній арені, у країнах, які здатні самі обрати для себе дорогу економічного відродження». Іспанія налаштована рішуче: активне освоєння цього сектору ринку і масове виробництво електромобілів найближчими роками потребуватимуть понад півмільярда євро інвестицій.
У Таїланді заборонено правлячу Демократичну партію
Національна виборча комісія Таїланду більшістю проголосувала за заборону діяльності Демократичної партії, яка є основною силою правлячої коаліції. Запит про ухвалення відповідної постанови комісія направить до таїландського конституційного суду. Найстаршу в країні політичну партію, яка є ключовим учасником правлячої коаліції, звинувачують у незаконному фінансуванні. Припускають, що TPI Polene, одна з найбільших таїландських компаній хімічної промисловості, незаконно поповнила фонд демократів на 258 млн. батів (близько 8 млн.дол.). Зі свого боку, представники партії стверджують, що цього ніколи не було, і насправді гроші отримав хтось із родичів партійних чиновників у ході приватної операції. Очолювана Демократичною партією коаліція перебуває при владі в Таїланді з грудня 2008 року. Останнім часом у країні загострилося протистояння між проурядовими силами і так званими червоносорочечниками — опозицією, яка виступає на підтримку колишнього прем’єра Таїланду Таксіна Чінавата.