Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

30 березня, 2010 - 00:00

Папа Римський закликав до примирення в Єрусалимі

Папа Римський Бенедикт XVI закликав у Вербну неділю до примирення в Єрусалимі, повідомило радіо Ватикану. Звертаючись до пастви після богослужіння на площі святого Петра в Римі, понтифік висловив глибоке співчуття з приводу напруженості, яка в черговий раз виникла в місті, духовно близькому іудеям, християнам і мусульманам. «У цей момент наші думки і серця особливим чином звернені до Єрусалиму, де здійснилася великодня таємниця», — сказав Папа Римський. Він додав, що Єрусалим — це пророкування «загального єднання, якого жадає Бог для всієї людської сім’ї». Понтифік нагадав, що «світ — це дар, який Бог довіряє відповідальності людини, аби вона його оберігала через діалог і шану прав усіх людей, через примирення і пробачення». Бенедикт XVI закликав римлян, що зібралися, і паломників з різних країн молитися про те, що «відповідальні за долі Єрусалиму люди сміливо ступили на шлях миру і терпляче дотримувались його». Цього ж дня, в неділю, арабські лідери схвалили на саміті в Лівії «План дій з порятунку Єрусалиму», що передбачає виділення допомоги палестинцям у розмірі 500 млн. доларів, а також низку політичних і юридичних кроків. План передбачає звернення до міжнародних судів, Ради безпеки ООН, головна мета яких — не допустити штучної зміни демографічної ситуації в цьому місті на користь Ізраїлю.

Расмуссен запрошує Росію брати участь у будівництві загального щита

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен закликав країни Північного альянсу до більш тісної співпраці з Росією. Виступаючи на конференції з безпеки в Брюсселі, він заявив, що Росія повинна брати участь у будівництві європейської системи ПРО, і підкреслив, що ця співпраця стане важливою ознакою того, що Москва є частиною загальної євроатлантичної сім’ї. «Ми повинні поглянути на ПРО як на ще одну можливість для об’єднання. Нам потрібна така система ПРО, яка б включала не лише всі країни НАТО, а й Росію», — сказав Расмуссен, назвавши майбутню захисну систему загальним щитом, «який би ми разом побудували і разом підтримували». Глава НАТО нагадав про зростаючу загрозу удару збоку Ірану, ракети якого, за його словами, можуть досягти як Східної Європи, так і Росії, і закликав уряди країн-членів блоку збільшити витрати на оборону. «Настав час впритул зайнятися системою ПРО, — сказав Расмуссен. — На саміті НАТО в листопаді нам необхідно ухвалити рішення про те, що будівництво ПРО, яка здатна захистити наше населення і наші території, є нашим прямим завданням, і що ми використовуватимемо всі можливості співпраці з Росією». Проте, як зазначив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу, найважливішу роль тут гратиме позиція Москви.

Обама — про значення перебування американських військ в Афганістані

Барак Обама в ході свого першого візиту до Афганістану як президент США і головнокомандуючий сказав американським військовим, що сенс їхнього перебування в цій країні — побудова світу. На авіабазі «Баграм» недалеко від Кабула, звертаючись до людей у погонах і без, він подякував їм за службу і додав: вони перебувають тут в ім’я безпеки Америки. Незабаром після цієї зустрічі літак президента Сполучених Штатів залишив Афганістан. Відвідини Обамою Афганістану тривали лише декілька годин. Заздалегідь про нього — з міркувань безпеки — нічого не повідомлялося, і навіть президента Афганістану Хаміда Карзая повідомили лише за годину до прибуття високого гостя. Зустрівшись з Карзаєм, хазяїн Білого дому запросив його в травні відвідати Вашингтон, а також відзначив, що хотів би побачити результати в боротьбі, яку офіційний Кабул веде проти корупції та наркоторгівлі. У грудні минулого року Обама дав розпорядження щодо переміщення до Афганістану додаткових 30 тисяч військовослужбовців. Поки що до країни прибули лише декілька тисяч; решта, як очікується, будуть дислоковані ближче до літа. Американські війська складають більшість серед керованих Північноатлантичним альянсом коаліційних сил, дислокованих у Афганістані. США, — додав Обама, — не вибирали цю війну і не збиралися втручатися в афганські справи чи розширювати свій вплив. Америка, за його словами, була «карколомно атакована 11 вересня», а лідери «Аль-Каїди» та їх союзники-таліби все ще знаходяться в цьому регіоні й мають бути переможені.

Газета: 
Рубрика: