Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

23 березня, 2010 - 00:00

Конгрес США ухвалив обамівську реформу охорони здоров’я

Палата представників конгресу США схвалила законопроект, що визначає реформу охорони здоров’я країни, він став одним із головних завдань адміністрації Барака Обами. За ухвалення реформ проголосували 219 конгресменів, проти — 212. Для того, щоб заручитися підтримкою законодавців, які виступають проти абортів, Барак Обама пообіцяв у неділю видати указ, згідно з яким, у реформі охорони здоров’я буде враховано обмеження, що забороняють використання федеральних коштів для переривання вагітності. Президент США схвалив результати голосування, назвавши прийняття законопроекту подією, що має історичне значення. Реформа, яка стала пріоритетом внутрішньої політики адміністрації Обами, має забезпечити медичне страхування для 32 млн. американців, які досі не мали доступу до цієї послуги. Згідно з бюджетним департаментом конгресу, в кінцевій версії плану реформи говориться, що дефіцит федерального бюджету скоротиться на 138 млрд. дол. за 10 років. Реалізація законопроекту коштуватиме за той-таки період близько 940 млрд. дол. Реформа допоможе розширити страхування за допомогою податкових пільг для середнього класу й розширення програми Medicaid для громадян з низьким доходом. Це найсерйозніша зміна в системі охорони здоров’я США відтоді, як у 60-х роках була створена програма Medicare — оплачувана бюджетом схема, що дозволяє піклуватися про здоров’я тих американців, кому понад 65 років.

Берлусконі особисто очолив масову демонстрацію на свою підтримку

У столиці Італії — Римі — сотні тисяч людей вийшли на вулиці, щоб продемонструвати свою солідарність з прем’єр-міністром Сільвіо Берлусконі. Італійський прем’єр особисто очолив акцію. За тиждень до проведення в Італії ключових комунальних виборів десятки тисяч людей вийшли на вулиці Риму, щоб продемонструвати свою підтримку прем’єр-міністру цієї країни Сільвіо Берлусконі та його партії «Народ свободи», яку усунули від участі у вотумі в двох регіонах. Масовий мітинг під гаслом «Любов завжди перемагає заздрість і ненависть» очолив особисто Берлусконі. Правлячий табір заявив, що в акції 20 березня взяли участь понад мільйон людей. Проте фотограф агентства Reuters оцінив кількість учасників у 300 тисяч. Інтернет-видання Spiegel Online зазначає, що Берлусконі та його партія доклали неабияких зусиль, щоб забезпечити максимальну участь у організованій ними акції. Заклики прийти на мітинг лунали з телевізійних екранів, у газетах були опубліковані оголошення завбільшки з цілу шпальту. Щоб доправити демонстрантів до Риму, було замовлено 3 000 автобусів і три спецпотяги. Комунальні вибори, які наприкінці березня відбудуться в 13 з 20 регіонів Італії, розглядаються як важливий тест для правоцентристської правлячої коаліції на чолі із Сільвіо Берлусконі. Скандали довкола фінансових афер, процесів у справах про корупцію, а тепер ще й довкола реєстрації кандидатів від «Народу свободи», призвели до обвалу рейтингу цієї партії.

Партія Саркозі програла регіональні вибори

Правоцентристська партія Ніколя Саркозі «Союз за народний рух» зазнала нищівної поразки на виборах до місцевих органів влади. Опозиційний альянс, у якому домінують соціалісти, отримав 52% голосів, тоді як «Союзу» віддали перевагу лише 35% виборців. Як зазначають спостерігачі, таким чином населення відреагувало на невиконання передвиборних обіцянок Саркозі, котрий обіцяв французам, що вони житимуть багатше, а країна стане конкурентоздатнішою. Наразі Франція переживає найвищий рівень безробіття за багато десятиліть, а низка непопулярних реформ уряду призвела до цілої серії страйків і акцій протесту. Прем’єр-міністр Франції Франсуа Фійон уже визнав поразку, і тепер очікують, що він подасть у відставку. Після виборів під контролем «Союзу за народний рух» залишається всього один з 22 регіонів Франції — Ельзас. Регіональні вибори вважаються головною перевіркою перед президентськими виборами, що відбудуться 2012 року, й партія Саркозі цієї перевірки явно не пройшла. «Я беру частину провини на себе», — поквапився запевнити прем’єр-міністр Франсуа Фійон. Очікується, що в понеділок, на зустрічі з президентом Саркозі, він попросить про відставку. Проте президент навряд чи погодиться на таку жертву, оскільки його власний рейтинг упав до найнижчого рівня. За словами лідера опозиції Мартіни Обрі, результати виборів свідчать про те, що французи «відкидають політику президента й уряду».

Збезлюднів «полустаночек»

Популярна естрадна співачка Валентина Толкунова померла на 64-му році життя в Москві, передає Інтерфакс із посиланням на джерела в медичних колах. За попередніми даними, причиною її смерті стала гостра сердечна недостатність. Свої останні години співачка була при свідомості. О 6-й годині ранку Толкунова впала в кому, після чого її підключили до апарата штучної вентиляції легенів. І вже близько 8-ї ранку її не стало. Про важкий стан Валентини Василівни знали небагато — артистка заборонила лікарям розголошувати інформацію про її хвороби. Нагадаємо, Толкунова була госпіталізована 16 лютого після концерту в Могильові (Білорусь). Пізніше її перевели до московської Боткінської лікарні. Валентина Толкунова народилася 12 липня 1946 року в Армавірі. У 1966 році вона почала співати джазову музику в біѓ-бенді під управлінням Юрія Саульського. Потім співачка закінчила Музичне училище імені Гнесіних. Популярність до Толкунової прийшла 1972 р. на творчому вечорі поета Льва Ошаніна, де вона заспівала пісню Володимира Шаїнського «Ах, Наташа». Народну любов співачці принесли пісні: «Стою на полустаночке», «Я не могу иначе», «Спят усталые игрушки», «Носики-курносики», «Серебряные свадьбы», «Мой милый, если б не было войны», «Поговори со мною, мама» та інші. У 1986-му відбулася прем’єра вистави «Російські жінки» І. Катаєва, де Толкунова виконувала головні ролі. Одночасно з дебютом в опері Валентина Василівна знялася у фільмі-фантазії «Вірю у веселку». Толкунова працювала з багатьма радянськими композиторами-пісенниками — Едуардом Колмановським, Мікаелом Тарівердієвим, Павлом Аєдоницьким, Віктором Успенським, Людмилою Лядовою, Олександрою Пахмутовою.

Газета: 
Рубрика: