Партія Саркозі програє
За даними екзит-полів, у першому турі регіональних виборів у Франції, що пройшли у неділю, партія Ніколя Саркозі «Союз за народний рух» зазнала поразки. Основні конкуренти президентської партії, соціалісти, набирають 30% голосів, тоді як прибічники Саркозі — 26,5%. Права націоналістична партія, яку очолює Жан-Марі Ле Пен, також демонструє високий результат — згідно з даними екзит-полів, націоналісти можуть отримати до 12% голосів. При цьому явка на вибори виявилася рекордно низькою. За даними французького міністерства внутрішніх справ, на дільниці для голосування не з’явилися 52,7% виборців, внесених до списків. Це останнє голосування у Франції перед президентськими та парламентськими виборами, що відбудуться 2012 року. Популярність президентської партії останнім часом сильно впала. Експерти пов’язують це з наслідками світової економічної кризи — безробіття у Франції досягло 10%. Раніше Саркозі вже заявляв, що результати виборів ніяк не позначаться на реформах, що ним проводяться. Соціалістична партія, розколота протиріччями на національному рівні, як і раніше, дуже сильна в регіонах. За словами аналітиків, Мартін Обрі, який очолює партію, неодмінно скористається успіхом на регіональних виборах, аби укріпити свої шанси стати кандидатом у президенти на виборах 2012 року.
«Єдина Росія» упустила дві перемоги на виборах мерів
У всіх російських регіонах, де в неділю пройшли вибори до законодавчих зборів, лідирує «Єдина Росія». Проте на виборах мерів стовідсоткового успіху правляча партія не домоглася: у двох містах Іркутської області перемогли кандидати від опозиції. У єдиний день голосування парламентарів обирали у восьми регіонах: Свердловській, Курганній, Рязанській, Калузькій і Воронезькій областях, на Алтаї, в Хабаровському краї та в Ямало-Ненецькому автономному окрузі. Скрізь зі значним відривом лідирує «Єдина Росія», що набрала в різних областях від 40 до 70% голосів. Друге місце в більшості регіонів займає КПРФ; третє й четверте місця розігрують ЛДПР і «Справедлива Росія». У деяких регіонах ЛДПР удалося відтіснити КПРФ із другої позиції.
Турецька олімпіада знайшла українських переможців
На урочистій церемонії Українського фіналу VIII Міжнародної олімпіади з турецької мови були вручені призи для українських студентів та школярів, які виявилися найкращими знавцями турецької мови, декламаторами турецької поезії, найпластичнішими виконавцями турецьких народних танців, найталановитішими авторами статей про Туреччину. Тепер юні українці боротимуться з конкурсантами зі 120 країн на вирішальному етапі олімпіади в Туреччині. Родзинкою цьогорічної олімпіади стало вручення іменних нагород українським діячам, а саме тим представникам української еліти, які доклали зусиль до популяризації вивчення турецької мови, сприяли зміцненню дружніх відносин між українським і турецьким народами. Серед тих, хто отримав нагороду в цій номінації, — Іван Драч, Юрій Кочубей, Володимир Яворівський, а також головний редактор газети «День» Лариса Івашина. Турецька мова є рідною для приблизно 250 мільйонів людей у світі. В Україні популярність цієї мови зросла за останні кілька років. На нагородженні переможців організатори конкурсу відзначали високий рівень знань українців, їхню любов до турецької культури. Своє захоплення українськими знавцями турецької мови «Дню» висловив Берат ЙИЛДИЗ, аташе з питань культури та інформації Посольства Туреччини в Україні: «Традиція вивчення турецької в Україні дуже давня. Зв’язки між нашими народами дуже міцні, цьому сприяла також і багатовікова історія нашої взаємодії. Наприклад, у світі найвідоміший тюрколог — походженням з України. Це Омелян Пріцак. Через це тюркологія тут дуже потужна. Якщо ви мене спитаєте про тюркологію у світі, то я вам скажу, що Україна посідає перше місце. Крім того, не будемо забувати, що на території України проживало багато тюркських племен — наприклад, половці». Перемогу відсвяткували не тільки ті, хто виявив себе знавцем турецької, повідомляє Аліна ЄРЄМЄЄВА, «День».
Партія, близька до Урібе, отримує більшість у Колумбії
На парламентських виборах у Колумбії лідирують кандидати від правлячої партії, близької до президента Колумбії Альваро Урібе. Після підрахунку 75% голосів кандидати з коаліції трьох партій — Національної єдності, Консервативної партії та Партії радикальних змін — забезпечили собі більшість у 102-місцевому сенаті й 166-місцевій нижній палаті парламенту. Опозиційна Ліберальна партія посіла третє місце, очікується, що вона отримає 18 місць у сенаті. Нинішні вибори вважаються ключовим показником того, як проголосують колумбійці 30 травня на виборах президента країни. Минулого місяця конституційний суд заборонив балотуватися на третій термін нинішньому президенту Урібе, який користується великою популярністю в країні. За даними опитувань, швидше за все, на президентських виборах переможе Хуан Мануель Сантос, який був міністром оборони і в липні 2008 року очолював звільнення французько-колумбійського політика Інгрід Бетанкур та трьох американських військових.