Голбрук у захваті від підготовки грузинських військових
Спеціальний представник США в Афганістані й Пакистані Річард Голбрук від імені народу США подякував Грузії за відправлення до Афганістану батальйону грузинських військових. Про це він заявив учора на спільному брифінгу з президентом Грузії Михаїлом Саакашвілі у Національному військовому учбовому центрі в Крцанісі. Саакашвілі та Голбрук уранці відвідали центр й ознайомилися з умовами життя грузинських військових і перебігом їхньої підготовки до участі у міжнародній операції в Афганістані. Грузинські військові представили показові вчення для американського гостя. Спецпредставник США в Афганістані й Пакистані зазначив, що виявлена бойова підготовка грузинських військових «справила враження». «Про побачене я обов’язково розповім держсекретареві Гіларі Клінтон і віце-президентові Байдену, який є великим другом Грузії», — зазначив він. У свою чергу президент Грузії сказав, що країна усвідомлює всю значущість зробленого кроку. Саакашвілі підкреслив, що влада, як і родичі відісланих до Афганістану військових, звісно, хвилюється за їхню долю, але «наш обов’язок — допомогти світу в боротьбі з тероризмом, і це є нашим призначенням». «Наші військові там боротимуться за свою Батьківщину, за те, аби міжнародний тероризм не міг домагатися у світі своїх цілей», — заявив він. Президент Грузії підкреслив, що грузинські військові відважно себе проявили в Іраку під час миротворчої операції й тепер «не зганьбляться й будуть гідні своєї Батьківщини».
Браун якщо й сердиться — лише на себе
Британський прем’єр-міністр Ѓордон Браун опинився у центрі скандалу, викликаного звинуваченнями в тому, що він залякує своїх підлеглих. Минулої неділі газета Observer опублікувала уривки з книжки свого головного політичного оглядача Ендрю Ронслі, в яких описується, як Браун у нападі люті хапав своїх співробітників за лацкани, відштовхував їх убік і кричав на них. У книзі «The End of the Party» (що можна перекласти й як «Кінець партії», й як «Кінець вечірки») Ронслі стверджує, що поведінка Ѓордона Брауна викликала занепокоєння секретаря кабінету міністрів сера Ѓуса О’Донела. Канцелярія британського прем’єра назвала ці повідомлення «непорядними звинуваченнями, цілковито позбавленими підстав». Сам Ѓордон Браун в інтерв’ю британському телеканалу Channel 4 сказав, що він «ніколи нікого не вдарив за все своє життя». За його словами, якщо він коли-небудь дозволяв собі виявити почуття, то вони були лише «злістю на самого себе» й не мали стосунку до оточуючих. В інтерв’ю The Independent він назвав усі опубліковані в книжці звинувачення брехнею та провокацією, спрямованою на дискредитацію Брауна напередодні виборів у Великій Британії, за підсумками яких лейбористи можуть втратити місце на Даунінг-стріт. За прем’єра заступилися і його колеги. Так, перший держсекретар Великої Британії лорд Пітер Мандельсон назвав Брауна «імпульсивною» та «емоційною», та аж ніяк не грубою людиною. За його словами, Браун дуже вимогливий до свого оточення, але його вимогливість не виявляється в образах або неповазі.
Турецькому «Меду» — «Золотого ведмедя»!
На «Берлінале-2010» приз за кращу режисуру було присуджено Роману Поланськи, який зняв фільм «Письменник». Режисер не зміг приїхати на церемонію нагородження, оскільки нині знаходиться під домашнім арештом у своєму маєтку в Швейцарії (за звинуваченням 30-річної давнини в скоєнні розпусних дій щодо неповнолітньої). Стрічку, яка отримала «Срібного ведмедя», Поланськи закінчував спочатку в тюремній камері, а потім під домашнім арештом, повідомляє lenta.ru. Головну нагороду 60-го Берлінського кінофестивалю отримав фільм «Мед» турецького режисера Семіха Капланоглу. З 1964 року це перший «Золотий ведмідь», отриманий за турецьку кінострічку. Приз за кращу акторську роботу отримали росіяни Григорій Добригін і Сергій Пускепаліс, які зіграли в фільмі російського режисера Олексія Попогребського «Как я провел этим летом». «Срібний ведмідь» за кращу операторську роботу дістався Павлу Костомарову, який зняв цю стрічку. Кращою актрисою журі Берлінале визнало японку Синобу Терадзіма, яка зіграла в фільмі «Гусінь». Приз за кращий сценарій отримала картина «Разом у розлуці» китайського режисера Ваня Чуаня. Спеціальний приз фестивалю і «Великий приз» були віддані фільму румунського режисера Флоріна Сербана «Якщо я хочу свистіти — свищу». Нагадаємо, цього року в фестивалі взяли участь понад 400 фільмів із декількох десятків країн. До конкурсної програми потрапив фільм і з України — в категорії «Кращий короткометражний фільм» був представлений 11-хвилинний фільм «Глухота» Мирослава Слабошпицького, але, на жаль, цю роботу журі не оцінило. (Про українську вечірку в Берліні й подробиці про кінофестиваль читайте в найближчих номерах «Дня»).