Iзраїль скасує візовий режим для українців
Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху доручив МЗС розпочати переговори з Україною щодо технічних і юридичних аспектів скасування візового режиму. Уряд Ізраїлю розглянув питання скасування візового режиму між Україною та Ізраїлем за ініціативи лідерів партії «Наш дім — Ізраїль», міністра закордонних справ Авігдора Лібермана та міністра туризму Стаса Місежнікова. «Це рішення відповідає національним інтересам Ізраїлю», — заявив прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху. Крім того, уряд Ізраїлю доручив МЗС скасувати для громадян України, які в’їжджають на територію Ізраїлю, оплату візових зборів у повній або частковій формі (консульський збір для здобуття ізраїльської візи складає $17, а для ізраїльтян віза до України становить від $30 до $80). Одночасно в Ізраїлі починає роботу спеціальна комісія під головуванням міністра юстиції Якова Неємана, яка надасть уряду рекомендації щодо скасування віз ще до підписання міжурядової угоди. Принципової домовленості щодо подібного кроку стосовно України було досягнуто урядами двох країн 7 грудня 2009 року.
Для Гілларі Клінтон Iран стає військовою диктатурою
Держсекретар США Гілларі Клінтон заявила, що, на думку Вашингтона, Іран наближається до військової диктатури. За словами Клінтон, Корпус стражів Ісламської революції відіграє більшу роль, ніж уряд, президент і парламент. Вона також заявила, що США не планують завдавати військового удар по Ірану, а закликають впровадити більш жорсткі санкції проти КСІР. Раніше американські експерти й політики неодноразово заявляли, що ця структура має дуже велике значення в економіці Ірану, а також бере участь у ракетній і ядерній програмах. Напередодні глава держдепу США заявила під час виступу на форумі США — Ісламський світ, організований владою Катару, що політика Тегерана з ядерного питання небезпечна і призводить до більш відчутних санкцій щодо Ірану. Нагадаємо, 11 лютого президент Ірану Махмуд Ахмадінежад оголосив Іран ядерною державою, повідомивши, що країна може збагачувати уран до рівня у 80%. Ахмадінежад заявив, що Тегеран вже виробив першу партію збагаченого до 20% урану. Рада безпеки ООН ухвалила кілька резолюцій і наклала на Іран санкції, вимагаючи від нього відмовитися від збагачення урану.
Берлусконі радий красивим іммігранткам
Прем’єр-міністр Італії Сильвіо Берусконі заявив, що його країна із задоволенням приймає у себе іммігрантів, але лише якщо вони є привабливими дівчатами, повідомляє агентство France Presse. Про це глава італійського уряду заявив на зустрічі, присвяченій нелегальній імміграції, знаходячись у компанії з албанським прем’єр-міністром. Італійська опозиція відразу ж відреагувала на веселий випад Берлусконі. Прес-секретар опозиції Паола Пеллегріні заявила: «Берлусконі знову скотився до казармового гумору. На тлі людської трагедії емігрантів, він знову маніакально зводить жінку до товару, свіжого м’яса, готового до вживання». Нагадаємо, що наразі італійський прем’єр знаходиться у стані розірвання шлюбу з колишньою актрисою Веронікою Ларіо, яка торік зажадала розлучення після скандалу довкола дружби політика з неповнолітньою фотомоделлю.
Перші успіхи операції «Моштарак» проти талібів
На півдні Афганістану в провінції Гільменд міжнародна коаліція проводить цими днями найбільшу з 2001 року операцію проти талібів «Моштарак» (із мови дарі перекладається як «разом»). У ній беруть участь близько 15 тис. військовослужбовців. Попри запеклий опір талібів, кількість яких оцінюється до тисячі осіб, перша стадія операції пройшла вдало. «Операція проходить успішно», — заявив бригадний генерал Леррі Ніколсон, командувач американських морських піхотинців на півдні Афганістану. Серед своїх утрат натовці називають лише двох загиблих. Також у результаті ракетного удару в провінції Гільменд загинули 12 мирних жителів. Командування НАТО повідомило про взяття під контроль міста Марджа (провінція Гільменд), де розташована основна база талібів. За даними ООН, Гільменд — найбільший у світі центр виробництва маку, з якого потім виготовляють героїн та опіум. Як вважають у Брюсселі, зміцнення влади кабульського уряду, будівництво будинків, лікарень та шкіл, а також участь афганських сил у спільних операціях із підрозділами Північноатлантичного альянсу повинні сприяти тому, аби багато талібів припинили озброєний опір. Президент Афганістану Хамід Карзай закликав талібів здати зброю, обіцяючи надати їм житло, роботу та засоби для існування.
Папу Римського номінували на музичну премію
Музичний диск «Alma Mater — Music From The Vatican», в записі якого брав участь Папа Римський Бенедикт XVI, номінований на премію Classical Brit Awards 2010 року в категорії «Альбом року», повідомляє AFP. Усього в номінації представлені десять класичних альбомів, що були найбільшою кількістю продані за останній рік у Великій Британії. Серед інших понтифіку належить змагатися за приз із двома колишніми учасниками реаліти-шоу — 14-річною меццо-сопрано Феріл Сміт із «Britain’s Got Talent» і 26-річним баритоном Рідіаном Робертсом із «The X Factor». Крім того, на премію претендують три католицькі священики з гурту The Priests зі своїм другим альбомом «Harmony». Номінація «Альбом року» є єдиною на Classical Brit Awards, де переможці визначаються шляхом голосування простими слухачами. Альбом «Alma Mater — Music From The Vatican» був записаний Папою Римським у базиліці Святого Петра у Ватикані й виданий у листопаді минулого року на лейблі Geffen/Universal. На диску понтифік у супроводі хору римської музичної академії співає і читає молитви, присвячені Богоматері. Церемонія вручення нагород Classical Brit Awards-2010 пройде в Лондоні 13 травня.