Київ та Ісламабад посилюють економічну співпрацю
Підписання Угоди про створення спільної комісії з економічної співпраці між Пакистаном і Україною є «важливою віхою у відносинах між двома країнами». Про це повідомили «День» у пакистанському посольстві. Свої підписи під документом поставили заступник міністра з економічного розвитку та торгівлі України Володимир Бандуров і Надзвичайний і Повноважний Посол Пакистану в Україні Ахмад Наваз Салім Мела. «Угода також передбачає основу для обміну інформацією, що стосується економічних питань і забезпечує рамки умов, що сприяють поглибленню двосторонньої взаємодії з Україною», — зазначили в пакистанському посольстві. Новий договір має сприяти взаємній співпраці в різних секторах, зокрема щодо торгівлі, інвестицій, науки й технологій, продуктів харчування й сільського господарства, тваринництва між нашими країнами.
У ДТП в Польщі загинуло дев’ять українців, ще один — у лікарні
Всі 10 пасажирів автобуса, що потрапив у ДТП вчора в Польщі, є громадянами України. Про це заявив прес-секретар Міністерства закордонних справ України Олександр Дикусаров, повідомляє Інтерфакс-Україна. «За останньою уточненою інформацією, в мікроавтобусі, який потрапив в аварію на території Польщі, знаходилося 10 людей, у тому числі водій. Всі — громадяни України, жителі Тернопільської області, знаходилися на території Польщі з метою працевлаштування», — сказав він. За його словами, дев’ять осіб в результаті ДТП загинули, одна громадянка України перебуває в лікарні. «На місці події працює консул України: з’ясовує обставини інциденту і займається питаннями ідентифікації тіл загиблих та подальшим відправленням тіл на Батьківщину», — додав представник МЗС. Як повідомлялося, під Братошевіцями Лодзького воєводства Польщі на нерегульованому залізничному переїзді потяг протаранив мікроавтобус, в якому їхало 10 людей.
США і РФ завадили ООН підписати договір, що регулює торгівлю зброєю
Конференція ООН з розробки першого міжнародного договору про торгівлю зброєю, що відбулася цими днями в Нью-Йорку, закінчилася провалом. Головною причиною організатори вважають позиції США та РФ. Вашингтон зажадав, аби новий договір не обмежував права громадян США на носіння зброї. А невдоволення Москви викликала стаття договору, що забороняє продаж зброї проблемним режимам. Переговори, в яких брали участь представники 193 країн, тривали чотири тижні — з 2 липня по 27 липня. За ухвалення угоди, що регулює глобальну торгівлю зброєю, виступали передусім європейці, що вимагають порушити проблему прав людини в світовому бізнесі з торгівлі озброєннями, а також латиноамериканські та африканські держави, в яких добре розвинений чорний ринок вогнепальної зброї та гранатометів, що стимулює регіональні конфлікти, зазначає Deutsche Welle. За наполяганням США, договір мав бути схвалений усіма учасниками без винятку. Тим часом напередодні відкриття конференції стало відомо, що Росія має намір наполягати, аби новий договір регулював лише продаж легкої та стрілецької зброї. А вже під час конференції США, Китай, Сирія, Іран та Єгипет зажадали вилучити з тексту документа будь-які згадування про заборону на торгівлю боєприпасами. Проти умов договору також активно виступали Алжир, Північна Корея, Венесуела та Куба.
Повені в КНДР: 88 осіб загинуло, а 60 тис. — без даху...
Повені в Північній Кореї упродовж останніх 10 днів забрали життя 88 осіб, ще 134 потерпіли. Про це повідомляє офіційна інформагенція Пхеньяну ЦТАК. Тайфуни та зливові дощі призвели до руйнування 5 тис. будинків і залишили без даху над головою 60 тис. осіб, йдеться в офіційному повідомленні. Найбільша кількість жертв припала на провінцію Південний Пхеньян. Там затопленими виявилися понад 30 тис. га землі. Руйнівні повені — не рідкість у Північній Кореї, а економічна розруха посилює їх наслідки. Попередні повені спостерігалися ще минулого літа, за якими настала надзвичайно холодна зима. Після погодних катаклізмів у КНДР зазвичай спостерігається загострення хронічного дефіциту продуктів харчування. Нагадаємо, торік Пхеньян звернувся по продовольчу допомогу. Цього року, за оцінками ООН, допомоги можуть потребувати 3 млн. північнокорейців.
...А в Індії 300 млн мешканців залишилися без електропостачання
На півночі Індії в результаті аварії без електрики залишилося понад 300 млн осіб. Перебої з електрикою в семи північних штатах і столиці країни Делі розпочалися в ніч на 30 липня. До ранкової години пік відновити електропостачання не вдалося, що призвело до хаосу на дорогах через те, що не працювали світлофори, та зупинки приміських потягів. Передусім влада намагається відновити енергопостачання лікарень, а також транспортної системи. Згідно з останніми офіційними даними, що їх наводить газета Hindustan Times, на 60% електропостачання в регіонах, які потерпіли, вже відновлено. Нагадаємо, в Індії відключення електрики відбувається досить часто, проте настільки масштабним воно не було з 2001 року. Дефіцит електроенергії в години пік сягає 12%. Нестачу електроенергії відчуває 40% населення країни (500 млн. осіб).
Англійці загубили ключі від стадіону «Вемблі»
У Лондоні загубили ключі від стадіону «Вемблі» — знакової арени, де мають відбутися дев’ять матчів олімпійського турніру з футболу. Як заявив представник поліції, комплект електронних ключів від внутрішніх приміщень стадіону загубили минулого тижня під час завершального огляду приміщень стадіону перед стартом Олімпіади. Попри те, що працівники Скотленд-ярду провели кілька днів у пошуках, намагаючись похвилинно відновити події того дня, пропажу так і не вдалося знайти. Ймовірно, ключі було загублено кимось із працівників через недбальство, а не вкрадено. Ціна виготовлення дубліката не називається, проте відомо, що це може коштувати десятків тисяч доларів.