Напад на Берлусконі
Прем’єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі зазнав нападу під час виступу на Соборній площі в центрі Мілана. Як повідомляє італійське інформагентство ANSA, інцидент стався в неділю ввечері. За інформацією агентства, політика вдарили сувенірною моделлю міланського собору, коли він роздавав автографи після публічного виступу. Після удару Берлусконі впав, після чого люди, які супроводжували його, допомогли йому підвестися, а потім посадили в автомобіль. За словами лікаря італійського прем’єр-міністра Альберто Зангрілло, Берлусконі знадобиться декілька тижнів, аби повністю оговтатися від отриманих травм. Зангрілло повідомив, що у прем’єра вибито два зуби й зламано ніс. Крім того, потерпілий втратив багато крові. Італійська поліція пред’явила обвинувачення в нападі при обтяжливих обставинах 42-річному Массімо Тартальє, який страждає на психічний розлад. Agence France-Presse зазначає, що з самого початку виступу Берлусконі освистали, а згодом між поліцією й деякими з присутніх сталося декілька сутичок. Тиждень тому десятки тисяч демонстрантів вийшли на вулиці Рима, аби висловити протест проти перебування Берлусконі в прем’єрському кріслі.
На виборах у Чилі лідирує магнат-правоцентрист...
Перші результати президентських виборів у Чилі віддають перемогу мільярдерові Себастьяну Пінере, проте він не набирає більшості голосів, необхідної для скасування другого туру. За підсумками підрахунку, 60% бюлетенів правоцентристського кандидата підтримали 44% виборців. На вибори прийшло близько 8 млн. чилійців. Останні 20 років Чилі управляли лівоцентристи. Якщо переможе Пінера, вперше за 51 рік консерватори прийдуть до влади в результаті виборів. Себастьян Пінера — один із чотирьох претендентів на посаду глави держави: йому протистоять ліві й лівоцентристські кандидати Едуардо Фрей, Марко Ерікес-Омінамі й Хорхе Аррате. Фрей набирає близько 30% голосів, його суперники відстають. Якщо ніхто не зуміє заручитися підтримкою половини виборців, 17 січня між двома провідними кандидатами буде проведено другий тур. Пінере 60 років, він володіє телевізійним каналом, помітною часткою в найуспішнішому чилійському футбольному клубі, а також мільйонами доларів, вкладених у різні підприємства. 2006-го Пінера вже боровся за президентську посаду, але програв.
...а в Абхазії опозиція не визнає результатів голосування
Рауль Хаджимба, головний суперник нинішнього глави Абхазії Сергія Багапша, заявив, що не визнає результатів голосування й збирається оскаржити підсумки виборів у Абхазії. На думку кандидата, вибори відбулися з чисельними порушеннями. Незважаючи на заяви Хаджимби про порушення, глава ЦВК сказав, що президента обрано, і повторного голосування не проводитимуть. Грузія, у свою чергу, назвала ці вибори «комедією», розіграною Росією, яка тримає на території Абхазії військовий контингент чисельністю близько 3,6 тис. осіб. У самопроголошеній республіці проживає близько 40 тис. етнічних грузинів, і майже ніхто з них не має абхазьких паспортів. З цієї причини вони не змогли взяти участь у виборах. За попередніми даними ЦВК Абхазії, Багапш отримав близько 60% голосів. Для перемоги в першому турі виборів йому необхідно було набрати 50% плюс один голос. Найближчий конкурент Багапша — колишній віце-президент Абхазії Рауль Хаджимба набрав 15,5%. Голосування вітала російська влада, але проігнорувала більшість країн світу, які вважають Абхазію частиною Грузії. Багапш обіймає посаду президента республіки з січня 2005 року.
Принц Вільям отримає частину повноважень британської королеви
Королева Великої Британії Єлизавета II збирається передати частину своїх монарших представницьких обов’язків старшому внуку, принцові Вільяму. Про це говориться в документі, який підготували в казначействі й який надійшов у розпорядження британського видання The Daily Mail. Видання висловило припущення, що 83-річна королева вирішила частково передати 27-річному принцові представницькі функції, оскільки через похилий вік уже не в змозі виконувати їх у колишньому обсязі. При цьому Єлизавета II нібито бачить у Вільямі майбутнього короля й має намір передати престол саме йому, а не принцові Чарльзу, котрий стоїть першим у списку претендентів на трон. У офіційних паперах, які має в своєму розпорядженні The Daily Mail, говориться, що з 2010 року принц Вільям буде зобов’язаний присвячувати значну частину свого часу діловим зустрічам, а також проводитиме офіційні прийоми від імені королеви Єлизавети II. Це потребуватиме від принца додаткових витрат. Які плани має королева щодо свого молодшого внука, принца Гаррі, не уточнюється. Принц Вільям, перший син принца Уельського Чарльза та його першої дружини, принцеси Діани, народився в Лондоні 21 червня 1982 року. Вільям здобував освіту в початковій школі Вевербі, в школі у Беркширі, а потім вивчав історію мистецтв у шотландському університеті. 2006 року принц проходив курс навчання в Королівській військовій академії й став пілотом літаків і вертольотів.