Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

1 грудня, 2009 - 00:00

Росія передала НАТО проект Договору про євробезпеку

Постійний представник Росії при НАТО передав учора Генеральному секретарю НАТО Андерсу Фог Расмуссену проект Договору про європейську безпеку, розроблений з ініціативи президента РФ Дмитра Медведєва. Згідно з проектом угоди, опублікованим на офіційному сайті президента, країни, що його підписали, зобов’язуються не заподіювати збитків безпеці одна одної. Учасник договору, що входить в який-небудь військовий союз, повинен домагатися того, щоб цей союз не представляв загрози партнерам по угоді. Учасник договору має право розглядати збройний напад на іншого учасника як збройний напад на нього самого і може надавати необхідну допомогу, включаючи військову. У випадку збройного нападу або загрози його здійснення скликається надзвичайна конференція, на якій ухвалюються колективні рішення щодо заходів у відповідь. У проекті договору зазначається, що він не зачіпає прав на нейтралітет і не посягає на сферу відповідальності Ради безпеки ООН. До підписання договору запрошуються «всі держави євроатлантичного та євразійського простору від Ванкувера до Владивостоку», а також міжнародні організації, такі як НАТО, ЄС, ОБСЄ, ОДКБ і СНД. З ініціативою підписання договору Медведєв виступив 5 червня 2008 року під час візиту до Німеччини.

Завтра до Києва прибуде новий посол США в Україні

Призначений послом США в Україні Джон Теффт прибуде до Києва 2 грудня, повідомив учора на брифінгу прес-секретар міністерства закордонних справ України Валерій Джигун. Він зауважив, що відразу після приїзду Теффт вручить копії вірчих грамот голові МЗС України Порошенку. Джигун нагадав, що Теффт був затверджений на посаду посла в Україні Сенатом США 20 листопада, а 25 листопада він приніс присягу в держдепартаменті США. У травні 2009 року завершилася місія в Україні посла Уїльяма Тейлора, який представляв інтереси США в Києві з 2006 року. До цього призначення Теффт був послом США в Грузії.

Iран побудує десять атомних заводів

Іранська влада схвалила план будівництва десяти нових підприємств зі збагачення урану. За повідомленням іранського державного телебачення, роботи на п’яти об’єктах почнуться негайно, а місця під інші п’ять будівельних площадок будуть визначені в найближчі два місяці. Іран ставить перед собою мету продукувати до 300 тонн ядерного палива на рік. Минулої п’ятниці Міжнародне агентство з атомної енергії ООН засудило Тегеран за приховування інформації про діючий ядерний об’єкт неподалік міста Кум і закликало заморозити його. У відповідь у неділю, незадовго до оголошення про будівництво десяти заводів, іранський парламент звернувся до президента Махмуда Ахмадінежада із закликом менше сприяти МАГАТЕ. МЗС Великої Британії заявило, що будівництво нових ядерних об’єктів порушує відразу п’ять резолюцій Ради безпеки ООН. У свою чергу представник адміністрації президента Обами назвав плани Ірану з будівництва десяти нових підприємств зі збагачення урану черговим порушенням міжнародних зобов’язань Тегерана.

Швейцарці заборонили мінарети

На референдумі у Швейцарії понад 57% тих, хто взяв участь у голосуванні, та 22 округи з 26 підтримали пропозицію заборонити будівництво в країні мінаретів. Пропозицію заборонити будувати вежі, з яких мусульман скликають на молитву, висунене ультраправою Народною партією, що має найбільшу фракцію в одній із палат швейцарського парламенту. Партія вважає, що мінарети можуть стати першою ознакою ісламізації Швейцарії. У країні близько 400 тисяч мусульман, що робить іслам другою за поширеністю релігією в Швейцарії після християнства. Хоч Народна партія входить до складу уряду, сам уряд відмежувався від її ініціативи і закликав виборців проголосувати проти заборони на будівництво мінаретів.

Газета: 
Рубрика: