Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Планета

25 жовтня, 2012 - 00:00

Із штаб-квартири Єврокомісії прибрали всі плакати із серпом і молотом

Адміністрація Єврокомісії видала розпорядження зняти зі стін штаб-квартири всі плакати із зображенням комуністичних символів — серпа і молота. Як повідомили вчора місцеві ЗМІ, цю ухвалу було прийнято після того, як консервативно налаштовані депутати Європарламенту з країн Східної і Центральної Європи заявили, що засуджують демонстрацію радянської символіки в будівлі Єврокомісії. На виготовлених неурядовою організацією плакатах із назвою «У нас усіх одна і та ж зірка» зображено жовту п’ятикутну зірку на блакитному тлі, складену з мозаїки релігійних і політичних символів. Радянський комуністичний символ зустрічається на малюнку чотири рази, тоді як католицький хрест, наприклад, лише три, відзначають журналісти. Водночас у Єврокомісії запевнили, що плакат пропагував політичну та релігійну різноманітність Євросоюзу, а не комунізм.

Парламент Греції позбавив імунітету трьох депутатів-неофашистів

Грецький парламент прийняв ухвалу позбавити депутатської недоторканності трьох депутатів від неонацистської партії «Золота зоря». За цю ухвалу проголосували одноголосно 220 депутатів. Раніше профільна комісія парламенту дала позитивний висновок на запит поліції про притягнення до відповідальності депутатів Йоргоса Герменіса і Панайотіса Іліопулоса, які на початку вересня брали участь у погромі на ринку, де торгують мігранти. Іншого депутата, Іліаса Касідіаріса, звинувачують у співучасті в пограбуванні і завданні тілесних ушкоджень 2007 року. Четвертий депутат був позбавлений недоторканності раніше за погром на ринку в Афінах.

Європарламент знову проголосував за список Магнітського

Європейський парламент схвалив резолюцію, в якій Раді ЄС пропонується заборонити в’їзд до Євросоюзу російським урядовцям, імовірно причетним до загибелі в московському СІЗО юриста Сергія Магнітського. У документі також міститься заклик заморозити в Європі банківські активи низки російських урядовців. На думку депутатів Європарламенту, арешт Магнітського, умови його утримання і його смерть в ув’язненні свідчать про неповагу в Росії до засадничих прав людини. Європарламент також вважає, що посмертна судова процедура щодо Магнітського «є порушенням національного і міжнародного права і ясно вказує на погане функціонування російського кримінального правосуддя». Як нагадала Бі-Бі-Сі, євродепутати вже втретє пропонують Раді ЄС застосувати заходи проти фігурантів списку Магнітського. Аналогічні резолюції вже приймалися 2010 і 2011 років.

У США відбулися дебати аутсайдерів президентських перегонів

Аутсайдери американських президентських перегонів провели днями альтернативні дебати, під час яких зійшлися на необхідності істотного скорочення військових витрат. У дебатах в Чикаго взяли участь кандидати від Лібертаріанської партії — Гері Джонсон, від Партії зелених — Джилл Стайн, від Конституційної партії — Віджил Гуд і від Партії справедливості — Роккі Андерсон. Модератором дебатів став колишній ведучий CNN, легендарний інтерв’юєр Ларрі Кінг. Дискусію у Нью-Йорку, Вашингтоні та Маямі транслювала в прямому ефірі тільки радіостанція «Голос Росии», тоді як основні американські телеканали і радіостанції їх не передавали через дуже низькі рейтинги всіх кандидатів. Як повідомляє «Корреспондент», з 1988 року Комісія з президентських дебатів запрошує до участі в дебатах кандидатів, що набирають, згідно опитуванням, як мінімум 15% голосів. Тими учасниками перегонів, для яких важливою є не перемога, а участь, опікується Фонд вільних і чесних виборів. Альтернативні дебати проводяться з 1996 року.

Туреччина: сотні ув’язнених курдів оголосили голодування

У турецьких в’язницях більше шестисот ув’язнених-курдів проводять безстрокове голодування, яке триває вже 40 днів. Ув’язнені відмовляються від їжі, п’ють солодку або підсолену воду і приймають вітаміни. Як повідомило «Радио Свобода», в’язні вимагають дозволити використовувати курдську мову в публічних місцях і забезпечити обвинуваченим-курдам право на захист цією мовою. Голодувальники також виступають за припинення ізоляції лідера Курдської робочої партії Абдулли Оджалана, який відбуває довічне ув’язнення в одній з турецьких в’язниць. Один з учасників акції заявив: «Для нас дорога кожна хвилина. Ми готові йти до кінця. Ми доб’ємося свого або помремо у в’язниці, але не припинимо цю акцію». Як повідомляють газети, близько двадцяти учасників страйку знаходяться в критичному стані, їм терміново потрібна медична допомога. Адміністрація в’язниць, проте, не пускає до них лікарів і помістила учасників голодовки в одиночні камери.

У Росії запропонували карати ЗМІ за лайку

Депутати правлячої партії Росії «Єдина Росія» внесли вчора в нижню палату парламенту поправки до Кодексу про адміністративні правопорушення, які встановлюють штраф у розмірі до 200 тис. рублів за ненормативну лексику в мас-медіа. Про це повідомив віце-спікер парламенту Сергій Желєзняк. Штраф для простих громадян становитиме 2-3 тис. рублів (близько 100 доларів), для посадових осіб — 5—20 тис., для юридичних осіб — 20—200 тис. рублів.

Газета: 
Рубрика: