Світ вшановує пам’ять загиблих під час Першої світової війни
Пам’ятні заходи та поминальні служби проходять у всьому світі в 91-ту річницю закінчення Першої світової війни. Ангела Меркель першою з канцлерів Німеччини відзначила День перемир’я присутністю на головній пам’ятній церемонії у Франції. У Лондоні основна церемонія пройшла за участю королеви та інших керівників країни. В Австралії уже пройшли поминальні служби. У США 11 листопада відзначається як День ветеранів. Об 11 годині 11 числа 11 місяця вся Велика Британія на чолі з королевою Єлизаветою двома хвилинами мовчання вшанувала пам’ять покоління, «яке пішло». 2009 року померли троє останніх учасників війни, яку в Європі назвали Великою. Їхній пам’яті присвячена служба в Вестмінстерському абатстві. У січні на 109-му році життя помер Білл Стоун, а в липні — 113-річний Генрі Аллінгхем і 111-річний Гаррі Петч. Королева поклала вінок до Могили невідомого солдата, а дочка Білла Стоуна прочитала текст проповіді. На церемонії також були присутні прем’єр-міністр Гордон Браун та колишні прем’єри Джон Мейджор і Маргарет Тетчер (попередник Брауна Тоні Блер зараз перебуває на Близькому Сході в ролі спеціального посланця). Двома хвилинами мовчання у Великій Британії вшановується подія, коли 1918 року, після чотирьох років кровопролитної війни, Німеччина та країни Антанти підписали угоду про перемир’я.
П’ять головних завдань Меркель
Канцлер Німеччини Ангела Меркель назвала п’ять головних завдань нового уряду ФРН. Учора в парламенті вона виступила з традиційною урядовою заявою про завдання правлячої коаліції на наступні чотири роки. Центральною темою Меркель назвала подолання наслідків фінансово-економічної кризи. За словами лідера німецьких консерваторів для цього потрібно буде скоротити дефіцит бюджету федерації та зменшити безробіття. Друге завдання полягає в зменшенні податкового тягаря на громадян. Підготований новим урядом законопроект передбачає зниження податків із батьків неповнолітніх дітей, підприємців, осіб, які отримали в спадщину майно. Третя проблема для Меркель — це старіння нації. Тому система соціального та пенсійного забезпечення потребує удосконалення, підкреслила канцлер. Боротьба зі зміною клімату залишається для консервативно-ліберального уряду одним із найголовніших питань. Ангела Меркель покладає великі надії на грудневий саміт у Копенгагені. П’ятим пунктом в урядовій програмі стоїть зміцнення глобальної безпеки. За словами Меркель, Німеччина й надалі усвідомлюватиме свою місію в Афганістані. Нагадаємо, що 28 жовтня Ангелу Меркель було переобрано канцлером Німеччини на другий термін.
Лідери ЄС виберуть нового «президента» за вечерею
Саміт лідерів Євросоюзу 19 листопада, на якому, як передбачається, будуть узгоджені кандидатури на нові керівні посади ЄС, пройде у форматі робочої вечері, повідомляється в середу на сайті шведського головування в ЄС. «Очікується, що на саміті буде досягнута згода щодо кандидатур на три нові вищі посади, передбачені Лісабонським договором. Йдеться про посади голови Європейської Ради, високого представника ЄС із закордонних справ та питань безпеки, а також керівника секретаріату Ради», — зазначається в заяві. Раніше в інтерв’ю британській газеті Financial Times прем’єр-міністр головуючої в ЄС Швеції Фредерік Рейнфельдт, який очолює виборчий процес на керівні посади в ЄС, заявив, що посаду «президента ЄС» повинен обійняти політик, який має у минулому досвід управління кабінетом міністрів. Сам Рейфельдт раніше вже заявляв, що виключає для себе можливість стати «президентом ЄС». Говорячи про кандидатів на провідні посади в європейському керівництві, згадуються екс-прем’єр Великої Британії Тоні Блер, прем’єр-міністр Бельгії Херман Ван Ромпей і глава уряду Люксембурга Жан-Клод Юнкер. У списку кандидатів у «президенти ЄС» політологи називають також колишніх прем’єр-міністрів Бельгії та Іспанії Гі Верхофстадта і Феліпе Гонсалеса, а також екс-президента Ірландії Мері Робінсон. На посаду «міністра закордонних справ» ЄС більшість аналітиків пророчать діючого голову МЗС Великої Британії Девіда Мілібенда.
Вашингтон дуже розчарований відповіддю Москви
Вашингтон дуже розчарований відповіддю Москви на останню пропозицію щодо нового документу про Стратегічні наступальні озброєння. Про це повідомила заступник держсекретаря США з контролю над озброєннями Еллен Тошер. Тошер не розкрила зміст пропозицій США та подробиці реакції на них Росії. Вона визнала, що створення нового документа щодо СНО є нелегкою справою. Коментуючи курс на «перезавантаження» в російсько-американських відносинах, представник держдепу визнала, що в них дійсно спостерігається «потепління», однак додала, що попереду ще довгий шлях, і радикального поліпшення взаєморозуміння не можна досягнути просто «поворотом перемикача». Термін нині діючого Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєннях між Росією та США закінчується 5 грудня.