Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

3 листопада, 2009 - 00:00

Лондон хоче отримати від Москви відповідь на три запитання

Велика Британія не розглядає можливості судового процесу щодо вбивства Олександра Литвиненка на території Росії. Про це в ефірі «Эхо Москвы» заявив міністр закордонних справ Девід Міллібенд. За його словами, Лондон хоче отримати відповіді на три запитання: одне пов’язане з екстрадицією Андрія Лугового, друге — з причетністю до вбивства спецслужб, і третє — з безпекою в майбутньому. На всі ці запитання конструктивної відповіді Москва не дає. Голова МЗС Сергій Лавров за підсумками переговорів із головою МЗС Великої Британії Девідом Міллібендом заявив, що Лондон досі не надав Москві у повному обсязі інформацію у справі Литвиненка. За його словами, екстрадиція громадянина Росії Андрія Лугового, як і раніше, неможлива. Лавров назвав нереалістичними вимоги британської сторони про зміну російської конституції.

За затримання пакистанських талібів пропонують 5 млн. дол.

Пакистанська влада пообіцяла велику винагороду за будь-яку інформацію, яка допоможе розшукати лідера талібів Хакімуллу Мехсуда та 18 його основних помічників — живими чи мертвими. Повний список бойовиків, за затримання яких оголошена нагорода, був опублікований на першій шпальті щоденної газети й озвучений по телевізору. Найбільшу винагороду — 50 млн. рупій (понад 600 тис. дол.) — обіцяно за інформацію про місцезнаходження Хакімулли Мехсуда, який очолив пакистанських талібів після того, як його попередник Бейтулла Мехсуд загинув у результаті авіаудару американського безпілотного літака. За останні два роки внаслідок нападів бойовиків у Пакистані загинуло близько 2400 осіб. Лише за останній місяць таліби взяли на себе відповідальність відразу за серію вибухів, що забрали понад 300 життів. Черговий напад стався у понеділок. Щонайменше 30 осіб загинули внаслідок вибуху смертника на готельній парковці в місті Равалпінді. Ще 40 осіб отримали поранення, серед них — жінки й діти.

Статуя на честь екс-президента США

Урочисте відкриття пам’ятника колишньому президенту США Біллу Клінтону відбулося у косовській столиці Пріштіні у неділю. Білл Клінтон особисто був присутній на церемонії відкриття, де виступив із промовою подяки. Колишній президент США заявив, що «до глибини душі вдячний (долі) за те, що мав можливість сприяти закінченню жахливих подій десятирічної давності». «Я ніколи не чекав.., що де-небудь хто-небудь зробить таку велику статую на мою честь», — сказав Клінтон. Скульптура була встановлена в центральній частині Пріштіни 14 жовтня цього року на знак вдячності Клінтону за політику, яка привела до незалежності краю. Загальна висота пам’ятника з бронзи на постаменті становить приблизно шість метрів. У правій руці бронзовий Клінтон тримає папку з документами — це, за задумом авторів пам’ятника, рішення про введення до Косово військ НАТО 1999 року. Ініціатором встановлення пам’ятника колишньому президентові США виступило об’єднання косовських албанців «Друзі США» за підтримки уряду Косова. Білл Клінтон, президент США у 1993 — 2001 роках, надзвичайно популярний серед косовських албанців через його роль у справі відділення Косово від Сербії.

Газета: 
Рубрика: