Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

16 вересня, 2009 - 00:00

США стурбовані угодою Венесуели та Росії

Держдепартамент США заявив, що політика Венесуели створює «серйозну загрозу для стабільності» в регіоні. Ця заява прозвучала після того, як венесуельський лідер Уго Чавес оголосив про укладання великої військової угоди з Росією. «Ми попереджаємо Венесуелу: всі угоди повинні бути абсолютно прозорими і їхні цілі також повинні бути повністю зрозумілими», — заявив представник Держдепартаменту Іен Келлі. В неділю Уго Чавес оголосив про те, що Росія погодилася надати Венесуелі кредит розміром понад 2 млрд.дол. на купівлю зброї. За словами Чавеса, йдеться про партії танків T-72 і зенітно-ракетних комплексів (ЗРК) далекого радіуса дії С-300. Під час візиту до Москви президент Венесуели заявив, що визнає незалежність двох республік — Абхазії та Південної Осетії, що відкололися від Грузії.

Мільйонерів у світі поменшало

Глобальна рецесія 2008 року призвела до першого майже за десять років всесвітнього скороченню активів, що перебувають в управлінні, свідчать результати дослідження, з яких виходить, що світове багатство зменшилося на 11,7% до 92,4 трильйона дол. Повернення до рівнів 2007 року займе шість років — до такого висновку прийшла Boston Consulting Group, перевіривши стан активів, що перебувають в управлінні. Ослаблення економіки зачепило й мільйонерів, які робили ризиковані інвестиції під час економічного буму. Кількість мільйонерів у всьому світі знизилася на 17,8% до 9 млн., продемонструвало дослідження BCG. У цьому плані найбільше постраждали Європа та Північна Америка — там зниження становило 22%. США все ще можуть похвалитися 3,9 млн. мільйонерів, що є найбільшою їхньою «популяцією» у світі. У Сінгапурі мільйонери становлять 8,5% від населення — це найбільша густота у світі. У Швейцарії їх 6,6%, у Кувейті — 5,1%, в Об’єднаних Арабських Еміратах — 4,5%, а в США — 3,5%.

Обама закликав посилити фінансовий контроль у США

Президент США Барак Обама в своєму зверненні до нації закликав конгрес затвердити зміни до американської системи фінансового регулювання. Обама, зокрема, заявив «про необхідність зробити подальші кроки» із посилення контролю над фінансовими інститутами. Президент США застеріг банкірів від добросердя, заявивши, що про остаточне видужання фінансової системи говорити поки що рано. При цьому, як зауважив Барак Обама, деякі представники банківського сектора ігнорують уроки, викладені кризою. Обама заявив про необхідність уведення жорсткіших заходів із регулювання економіки та фінансового ринку — не лише в США, але й у всьому світі, щоб запобігти повторенню допущених у минулому помилок. Нинішнє звернення президента США прозвучало через рік після банкрутства банку Lehman Brothers, що стало точкою відліку нинішньої рецесії, і за тиждень до початку саміту «Групи двадцяти» в Пітсбурзі. У Білому домі наполягають на ефективності пакету заходів зі стимулювання економіки і вказують на те, що вливання в економіку 787 млрд.дол. створило до 1,1 млн. робочих місць. В адміністрації президента заявляють, що завдяки фінансовій стратегії з квітня по червень ВВП країни збільшився на 2—3%. Разом із тим, за даними деяких соціологічних опитувань, багато американців не вірять у те, що заходи зі стимулювання економіки дали якийсь результат.

Прем’єр-міністр Японії формує новий кабінет

Обраний прем’єр-міністр Японії Юкіо Хатояма, який заступає на посаду сьогодні, почав формування нового складу уряду. Новим міністром фінансів Хатояма обрав досвідченого законодавця Хірохісу Фудзі, повідомили місцеві ЗМІ. Цей крок, ймовірно, допоможе пом’якшити занепокоєння ринку щодо непідтверджених практикою програм державних витрат. Очікуване призначення 77-річного Фудзі, який був міністром фінансів у 1993-1994 роках, обрадувало аналітиків, які побоюються, що програми урядових витрат — такі як дитячі допомоги та безкоштовні автомагістралі — призведуть до збільшення державного боргу Японії. Хатояма також вибрав Наото Кана, колишнього міністра охорони здоров’я, головою нового агентства, завданням якого буде нагляд за бюджетним процесом і встановлення політичних пріоритетів. Міністром закордонних справ, за словами Хатоями, стане Кацуя Окада. Ця посада нині викликає великий інтерес через занепокоєння стосовно американсько-японських відносин через обіцянку демократів зробити Японію більш незалежною від її найближчого союзника — США.

Газета: 
Рубрика: