Демонстрація курдів на південному сході Туреччини перетворилася на безлади
Запеклі зіткнення маніфестантів-курдів з поліцією сталися в суботу в місті Дьярбакир на південному сході Туреччини. Як повідомляє Euronews, постраждали 20 людей. Не дивлячись на заборону влади, сотні людей вийшли на вулиці, аби вимагати звільнення лідера Курдської робочої партії (КРП) Абдулли Очалана. Об’єднавшись у групи по декілька десятків чоловік, маніфестанти намагалися чинити опір силам правопорядку, але зрештою ті розігнали присутніх водяними гарматами й сльозогінним газом. У свою чергу, демонстранти підпалили декілька машин і розгромили магазини в центрі Дьярбакира. Близько 20 людей отримали поранення, у тому числі п’ятеро поліцейських і депутат від прокурдської Партії світу і демократії. Саме ця політична сила стала ініціатором акції, сподіваючись привернути увагу до долі Абдулли Очалана, що відбуває довічний термін на острові Імралі. Лідера КРП звинувачують у загибелі 45 тисяч людей з початку озброєної боротьби курдів за незалежність у 1984 році.
Перше за 50 років судно з гуманітарним вантажем прибуло на Кубу з Майамі
Судно з вантажем гуманітарної допомоги, що було відправлене кубинськими емігрантами і неурядовими організаціями, прибуло днями до Гавани з Майамі. Це перший за останні 50 років випадок приходу до порту кубинської столиці судна з цього міста США.
На борту знаходиться продовольчий вантаж, одяг, медикаменти. Передбачається, що тепер судно курсуватиме за маршрутом Майамі-Гавана кожного тижня. Нагадаємо, що після розриву дипломатичних відносин між двома країнами, Вашингтон запровадив чималі економічні санкції проти Куби. По оцінках аналітиків, головним стримуючим чинником для повноцінного діалогу Гавани і Вашингтона є саме широкомасштабне американське ембарго, що було накладене на Кубу 1962 року після Карибської кризи. Куба розглядає американське ембарго як «акт геноциду кубинського народу». По оцінках експертів, цей факт свідчить про сигнал з Вашингтону «про певне пом’якшення торговельно-економічної блокади».
У Дамаску почалися бої із застосуванням бронетехніки
Сирійський уряд направив кілька колон бронетехніки до південних районів Дамаска, де з минулої ночі тривають запеклі бої між урядовими силами й повстанцями, повідомляє Reuters. Згідно з інформацією, отриманою журналістами, квартали, де окопалися опозиціонери, піддаються інтенсивному мінометному обстрілу. Рух дорогами, що ведуть із Дамаска в південному напрямку, перекрито. Зокрема, дістатися до аеропорту, розташованого на південний схід від столиці, зараз неможливо. Шосе на Бейрут, яке проходить через південно-західні околиці міста, також заблоковано — з ночі там тривають важкі бої. Численні очевидці повідомляють, що в усьому місті чути звуки стрілянини і вибухів, над багатьма кварталами піднімається дим пожеж. Вулицями Дамаска раз у раз проносяться машини швидкої допомоги. Як розповів один із місцевих мешканців, сотні повстанців почали скоординовану атаку після настання темноти в ніч на 16 липня. Значна їхня частина осіла в Дамаску після розгону та придушення повстань у передмістях сирійської столиці.
Наркобарон замовив убивство экс-президента Сербії Тадича
Відомий на Балканах наркобарон Дарко Шарич, що переховується від правосуддя, запропонував винагороду в 10 млн євро за вбивство шести вищих державних чиновників Сербії, яких він вважає причетними до руйнування його злочинної імперії. Про це написала вчора белградська газета «Пресс» із посланням на дані західних спецслужб. За інформацією видання, одна із західноєвропейських спецслужб минулого тижня передала сербському Агентству з безпеки та інформації (BIA) відомості, згідно з якими Шарич планує вбивство колишнього президента Сербії Бориса Тадича і ще кількох посадовців. У цьому списку фігурують голова координаційного бюро Ради національної безпеки Міодраг Ракич, міністр внутрішніх справ Івіца Дачич, якому було доручено сформувати новий уряд, а також керівник BIA Саша Вукадінович, прокурор з боротьби з організованою злочинністю Мілько Радисавлевич і міністр юстиції Снєжана Малович. Як зазначає видання, ця інформація надійшла «від однієї з кращих європейських спецслужб, і вона не може бути поставлена під сумнів». Новий президент Сербії Томислав Ніколич та його канцелярія ознайомлені з цією інформацією, стверджує газета.
ЄС заснував нову місію із сприяння боротьбі з піратством
Учора Рада Євросоюзу схвалила заснування нової цивільної місії з надання державам Африканського Рогу й західній частини Індійського океану допомоги у створенні в регіоні потенціалу військово-морських засобів для боротьби з піратством (EUCAP Nestor). Як повідомляють РІА Новини, про це оголосив представник прес-служби Ради ЄС. За його словами, завданням місії у складі 175 осіб стане, зокрема, надання підтримки в забезпеченні контролю над територіальними водами Джибуті, Кенії, Республіки Сейшельські Острови й Сомалі. Найближчим часом до зони відповідальності місії буде також долучено Танзанію. Двома основними завданнями місії стануть зміцнення військово-морських засобів країн регіону (за винятком Сомалі) й підготовка кадрів для берегової поліції та судових органів Сомалі.
ЄС, зі свого боку, зобов’язався надати необхідні для цього засоби й матеріали. EUCAP Nestor покликана стати доповненням до двох місій Євросоюзу, що вже здійснюються в регіоні: EUNAVFOR Atalanta — із боротьби з піратством і супроводу морського транспорту із цивільними вантажами — і EUTM Somalia, завданням якої є підготування сил безпеки Сомалі. Забезпечення взаємодії між трьома місіями покладено на Центр командування військовими операціями ЄС.