ЄС прийме більше біженців із конфліктних зон світу
Європейська комісія оприлюднила плани щодо розміщення в країнах Європи більшої кількості біженців із країн бідних та тих, що роздираються конфліктами. Згідно з комісією, ЄС хотів би більше робити для біженців, які перебувають за його межами, а також для бідних країн, яким доводиться нести на собі тягар турботи про біженців. Кожного року країни-члени Євросоюзу вирішують, якій групі біженців має бути віддано перевагу для розселення в Європі, кому виділити кошти із загальноєвропейського фонду, створеного для цих цілей. Минулого року ЄС прийняв менш ніж 7% від загальної кількості біженців у світі, а це менш ніж шість тис. осіб, у порівнянні з 60 тис., яких прийняли Сполучені Штати Америки. «Дійсно, сьогодні лише 10 з 27 країн-членів створили програми з розселення біженців», — визнав брюссельський представник верховного комісара ООН у справах біженців Жіль Ван Муртель. «Ми сподіваємося, що спільна програма ЄС з прийому біженців, яка розпочнеться з іракців, змінить стан справ, — додав він. — Комісаріат ООН у справах біженців давно виступає за більшу кількість біженців, які приймаються в Європі, особливо іракців».
Конституційний суд скасував дострокові вибори в Чехії
Конституційний суд у Чехії скасував дострокові парламентські вибори, які мали відбутися в країні 9—10 жовтня. Про це вчора повідомило агентство Рейтер з посиланням на заяву президента країни Вацлава Клауса. На думку президента країни, рішення суду, що скасувало вибори, веде Чехію до політичної та конституційної кризи. Воно було ухвалено після того, як надійшла скарга від одного з депутатів парламенту. Подальшу долю виборів і нову дату їх проведення буде оголошено після остаточного рішення суду. Парламент Чехії 24 березня висловив недовіру уряду Мірека Тополанека. На той час Прага головувала в Євросоюзі, що викликало розгубленість як у Брюсселі, так і в інших європейських столицях. Чинним прем’єр-міністром Чехії наразі є 58-річний Ян Фішер, який став компромісною постаттю на чеській політичній сцені й за домовленістю парламентських партій був затверджений головою уряду до проведення в країні дострокових виборів.
У Греції вибухнули заміновані автомобілі
Два вибухові пристрої, закладені в автомобілях, спрацювали в грецьких містах Афіни та Салоніки, внаслідок чого поранення отримала одна людина. В Афінах, де було поранено жінку, вибух прогримів поряд із будівлею фондової біржі, внаслідок чого загорілося кілька автомобілів. У Салоніках ніхто не постраждав, пошкоджено будівлю місцевої влади. Ці вибухи, як повідомляє BBC, можуть бути справою рук угрупування, що іменується «Революційна боротьба». Жертв вдалося уникнути завдяки тому, що до одної з афінських газет надійшов телефонний дзвінок із повідомленням про вибух, що готується, і поліції вдалося оточити територію до того, як вибуховий пристрій було приведено в дію. Спочатку представники поліції повідомляли про те, що вибух не призвів до серйозного руйнування, але пізніше з’ясувалося, що в приміщенні біржі вибито багато вікон, а також постраждав офіс розташованого неподалік автодилера та кілька автомобілів. Редакція однієї з сатиричних газет отримала листа, підписаного активістами «Революційної боротьби», з обіцянками організувати й інші напади на об’єкти економічної інфраструктури.
На Мексику обрушився ураган Хімена
Ураган Хімена четвертої категорії небезпеки (за п’ятибальною шкалою) обрушився на територію Мексики. Як передає агентство Reuters, наразі ураган бушує на території відомого міжнародного курорту Лос-Кабос, що знаходиться на території штату Нижня Каліфорнія. За словами очевидців, стихія пошкодила лінії електропередач, у районі не вщухає проливний дощ із сильним вітром. Порт Лос-Кабос закрито. Синоптики стверджують, що кілька годин тому шторм Хімена впритул «наблизився» до п’ятої категорії, але потім став дещо слабшим. У районах, які можуть потрапити під шторм, було оголошено попередження про стихійне лихо, що насувається, у них проводилася добровільна евакуація мешканців. При цьому ті, хто відмовився поїхати за своїм бажанням, надалі будуть евакуйовані примусово, повідомила влада. Усього в районах, що лежать на шляху Хімени, проживає близько 10 тис. осіб. Однак багато жителів не хочуть залишати свої будинки, оскільки побоюються вандалізму та мародерства. Як повідомлялося, Хімена став десятим тропічним шторм у Тихому океані за цей сезон. Він сформувався 29 серпня й швидко набрав сили урагану.
ООН: У Афганістані скоротилося виробництво опіуму
У Афганістані спостерігається різке скорочення плантацій опіумного маку та спад виробництва опіуму. Про це повідомило управління ООН із боротьби з наркотиками та злочинністю. Згідно з дослідженням, площі під посівами маку скоротилися на 22%, а виробництво опіуму — на 10%. Найбільше падіння спостерігається в провінції Гільменд. Проте рівень виробництва все ще є вищім, ніж три роки тому, коли британські війська почали в Гільменді боротьбу з бойовиками «Талібану». В ООН зазначають, що торгівля наркотиками, з прибутків від якої фінансуються бойовики, являє пряму загрозу афганській державі. Організація Об’єднаних Націй звернулася із закликом до міжнародної спільноти продовжувати зусилля щодо стабілізації ситуації в Афганістані, де виробляється 90% героїну, що продається в світі. ООН також високо оцінила впровадження так званих продовольчих зон, де за допомогою Великої Британії місцевим селянам роздають посівну пшеницю для посіву. Згідно з доповіддю ООН, 20 провінцій Афганістану повністю очищені від опіумного маку. Крім того, фахівці організації дійшли висновку, що на афганському опіумному ринку почався занепад, оскільки ціна опіуму є найнижчою за останні 10 років.