Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

6 серпня, 2009 - 00:00

Вбивць дітей у військових конфліктах включать до «чорних списків» ООН

Рада Безпеки ООН розширила критерії для включення до «чорних списків» осіб і сторін у збройних конфліктах, що здійснюють злочини проти дітей. Згідно з прийнятою одноголосно на відкритому засіданні резолюції 1882, відтепер до переліку, крім включеного туди раніше вербування неповнолітніх, повинні бути додані такі злочинні дії проти дітей під час воєнних дій, як убивства, нанесення каліцтва, згвалтування й інші злочини сексуального характеру. «Чорні списки» таких злочинів та осіб, відповідальних за їхнє здійснення, є частиною механізму ООН із контролю за виконанням заходів із захисту дітей. Згідно з прийнятою 2005 року резолюцією Ради Безпеки, генсек ООН має регулярно звітувати про ситуацію у світі в цій сфері, а також про виконання державами своїх зобов’язань щодо захисту дітей під час конфліктів. На основі таких доповідей спеціальна робоча група складає рекомендації для Ради Безпеки, яка може вжити у кожному конкретному випадку заходів щодо злочинців. У квітні цього року РБ ООН прийняла заяву, згідно з якою особи, винні у злочинах проти дітей, можуть передаватися Міжнародному кримінальному суду. Крім вимоги до Пан Гі Муна розширити «чорні списки», що складаються ним, Рада Безпеки закликали держави-члени ООН до «рішучих і негайних дій проти тих, хто постійно здійснює злочини й акти насильства проти дітей під час збройних конфліктів». РБ ООН закликає держави розшукувати таких злочинців і піддавати їх правосуддю.

Клінтон переконав Кім Чен Iра помилувати американських журналісток

Учора американський екс-президент Білл Клінтон вилетів до Лос-Анджелеса з Північної Кореї, з ним на борту літака перебували дві звільнені журналістки. Громадянки США, за походженням китаянка й кореянка, Лора Лін і Юна Лі, працювали на телекомпанію «Каррент-ТВ». 27 липня журналісток було затримано на кордоні з Китаєм за нез’ясованих обставин під час підготовки репортажу про біженців із КНДР. Північно-корейський суд визнав їх винними у незаконному перетині кордону, а також у одному «тяжкому злочині», зміст якого не розкривається публічно, та засудив журналісток до 12 років виправних робіт. Напередодні Клінтон провів перемовини з лідером КНДР. Після завершення бесіди, Кім Чен Ір амністував американок і розпорядився про їхнє звільнення. Представник Білого дому Роберт Гіббс підтвердив, що візит Клінтона до КНДР був особистою ініціативою, і відмовився від будь-яких подальших коментарів до прибуття Клінтона й журналісток до США. За словами представника адміністрації США, візит Клінтона став відповіддю на пропозицію північно-корейської сторони, зроблену ще в липні. При цьому сторони спочатку домовилися, що Клінтон не зачіпатиме в КНДР питання, пов’язані з ядерною програмою цієї країни.

У Росії та США різні позиції щодо Грузії

Москва та Вашингтон розходяться в думках щодо причин і наслідків серпневої війни в Південній Осетії, а також про теперішнє і майбутнє у взаємовідносинах усіх залучених у конфлікт сторін. Росія чекає від нового керівництва НАТО більшої стриманості в наданні підтримки Грузії, заявив учора заступник міністра закордонних справ Росії Григорій Карасін. «Ми сподіваємося, що нове керівництво НАТО стриманіше відноситиметься до того, що відбувається в Закавказзі. Передусім, обмеживши подачу помилкових сигналів Тбілісі про те, що вся потужність Північноатлантичного блоку за будь-яких умов буде на боці нинішнього керівництва Грузії», — зазначив російський дипломат у ході прес-конференції. При цьому він визнав, що підтримка Заходом грузинської влади «останнім часом уже не така беззастережна, як раніше». У понеділок датчанин Андерс Фог Расмуссен, який вступив 1 серпня на посаду Генсека НАТО, заявив, що він збирається продовжувати розширення НАТО, однак, зауважив, що такі країни, як Грузія та Україна поки що не готові стати членами блоку. Тим часом заступник міністра оборони США Александр Вершбоу заявив на слуханнях у підкомітеті сенату США з європейських справ, що «запобігання будь-якому конфлікту Грузії з сепаратистськими регіонами може бути здійснене за допомогою посилення міжнародної присутності в регіоні, особливо з іншого боку розділових ліній». Вершбоу нагадав, що США збираються «підтримувати розвиток оборонних структур Грузії для їхньої відповідності північноатлантичним стандартам», а також висловив жаль стосовно триваючого «опору Росії присутності міжнародних спостерігачів всередині сепаратистських регіонів».

Подарунок Обами найстарішій журналістці Білого дому

Президент США Барак Обама привітав найстарішу американську журналістку, що пише про владу, Гелен Томас із 89-річчям, яке випало на наступний день після дня народження самого Обами, котрий напередодні відсвяткував своє 48-річчя. З’явившись у залі для прес-конференцій у Білому домі, Обама, тримаючи в руках маленький торт зі свічкою, заспівав «Happy Birthday To You» та підійшов до Томас, поздоровивши її з черговою річницею. Томас, яку називають «Будда, що сидить» за незворушний характер і впертість, почала працювати у пресі 1943 року, а писати про роботу вищих ешелонів американської адміністрації — з передвиборної кампанії Джона Ф. Кеннеді. Саме після його обрання президентом Томас стала постійно працювати в Білому домі, спершу простою журналісткою, а потім — шефом бюро інформаційної агенції UPI при адміністрації президента.

США допоможуть Кенії у боротьбі з піратами

США «готові надати допомогу Кенії у боротьбі з піратством біля берегів Сомалі». Про це заявила сьогодні на прес-конференції в Найробі держсекретар США Гілларі Клінтон. «На східноафриканській країні лежить важка ноша в рамках міжнародних зусиль у боротьбі з піратством біля берегів Сомалі, — зазначила вона. — Саме тут в основному утримуються й засуджуються арештовані бандити». «Тому США, що очолюють міжнародну контактну групу у боротьбі з піратством, хочуть надати більше сприяння й допомоги Кенії, що надає таку можливість», — підкреслила глава американського зовнішньополітичного відомства. Зачіпаючи ситуацію всередині Сомалі, Гілларі Клінтон зазначила, що й тут «Кенія грає неоціниму роль, запобігаючи проникненню на свою територію небажаних елементів і приймаючи біженців, до 10 тис. осіб на місяць». Держсекретар США також заявила, що розчарована тим, як іде розслідування справи за фактом масштабних заворушень у Кенії після президентських виборів 2007 року. У перший день свого африканського турне Клінтон виступила перед журналістами в Найробі, де закликала владу Кенії покласти край безкарності винних у смерті щонайменше 1300 людей. Клінтон зауважила, що жодного з винних у загибелі людей досі не притягнуто до відповідальності. Раніше Клінтон заявила, що для досягнення економічного зростання Африка потребує демократичних перетворень.

Газета: 
Рубрика: