Обама написав заповіт
Президент США Барак Обама з дружиною Мішель склали заповіти на випадок своєї серйозної хвороби або недієздатності. Однак президентська пара повідомила, що має намір жити довго та щасливо, а заповіту доведеться лежати без діла ще довгі роки. Самому Бараку Обамі 4 серпня виповниться 48 років. Подружжя заявило, що піклуватися про свою старість варто ще у молодості, задовго до того, як станеш хворим і немічним. Президент США розповів про свій заповіт під час онлайн-інтерв’ю, присвяченого темі охорони здоров’я, відповідаючи на запитання однієї із жительок Північної Кароліни. Нагадаємо, що Барак Обама зробив тему здоров’я головною темою п’ятої великої прес-конференції. Голова США детально розповів про завдання майбутньої реформи системи охорони здоров’я та про передбачувані джерела її фінансування. Обама наголосив, що реформа американської системи медичного страхування не призведе до збільшення бюджетного дефіциту. Також Обама розповів про те, що планується зробити у рамках реформи. Насамперед —законопроект, підготовкою якого зараз займається його адміністрація та Конгрес США,що не дозволить страховим компаніям довільно збільшувати вартість страховки.
У Киргизстані затримано учасників пішого маршу опозиції
Більше десятка учасників пішого маршу киргизької опозиції, що протестує проти офіційних підсумків виборів, 23 липня президентських виборів, затримані міліцією Киргизстану у передмісті столиці. Зараз співробітники правоохоронних органів у селі Беш-Кунгей у передмісті Бішкека вантажать до автобусів учасників мирної ходи. Тут знаходяться більш ніж сотня бійців спецназу МВС у бронежилетах, які організували кордон на підступах до столиці, щоб не пропустити учасників акції. Вранці вчора близько сотні жителів села Арашан, розташованого у 25 кілометрах південніше Бішкека, серед яких жінки, рушили пішою ходою у бік Бішкека. Вони мали намір дійти маршем протесту до офісу Соціал-демократичної партії, який розташований на південній околиці Бішкека. У самому Бішкеку вчора міліція затримала майже 50 прихильників опозиції за несанкціоновану акцію протесту, повідомила журналістам прокурор Ленінського району киргизької столиці Гуля Кожокулова. Усі затримані доставлені до Ленінського РВВС, де проти них складаються протоколи про адміністративне правопорушення. Були затримані практично всі учасники несанкціонованої акції.
Обійми двох держсекретарів
Колишній державний секретар США Генрі Кіссінджер і державний радник Китайської Народної Республіки Дай Бінгуо вітають один одного на обіді після першого дня засідання китайсько-американського «Стратегічного та економічного діалогу», який відбувся у Вашингтоні. Як відомо, Кіссінджер був ініціатором так званої пінг-понгової дипломатії, яка привела до зближення США і Китаю. Бінгуо, який відповідає за зовнішню політику КНР, також розуміє важливість добрих відносин між обома країнами. В інтерв’ю The New York Times він заявив, що остання економічна криза згуртувала дві країни. «Ми перебуваємо в тому ж самому великому човні, який розгойдується лютим вітром і величезними хвилями», — сказав він. Нагадаємо, у ході дводенних переговорів на вищому рівні між США і Китаєм було досягнуто домовленостей із ряду питань, у тому числі про стратегію боротьби кожного з партнерів із наслідками кризи. Міністр фінансів США Тімоті Гайтнер пообіцяв, що Америка посилить фінансову дисципліну як на федеральному рівні, так і у приватних компаніях, а Китай взяв зобов’язання переорієнтуватися з експорту на стимулювання внутрішнього попиту.
У Iрані звільнено 140 затриманих під час демонстрацій
У Ірані, за повідомленнями влади, звільнено близько 140 осіб, затриманих під час демонстрацій невдоволення результатами червневих президентських виборів. Ця заява прозвучала незабаром після того, як верховний лідер країни аятола Алі Хаменеї розпорядився про закриття центру, в якому знаходились затримані прихильники опозиції. Це рішення аятола Хаменеї пояснив тим, що центр «Кахрізак» не «забезпечує дотримання прав затриманих». Відпущені на свободу — а їх близько 140 — здійснили, за словами представників влади, дрібні правопорушення. Ще близько 150 осіб, обвинувачені у більш серйозних злочинах, залишаться за гратами. Тисячі людей були затримані в Ірані у ході виступів проти результатів президентських виборів 12 червня, і з тих пір іранська влада не раз ставала об’єктом критики за жорстоке поводження із затриманими. У зв’язку з цим голова міністерства юстиції країни вже віддав розпорядження про перегляд усіх справ осіб, що потратили до в’язниці після виборів, а парламент створив спеціальний комітет, який проведе розслідування. Останнім часом лідери опозиції майже кожного дня повідомляли про смерті своїх прихильників у в’язниці. Один із передбачуваних загиблих — 25-річний син помічника опозиційного кандидата Мохсена Резаї.
Коаліція провідних партій перемогла на виборах у Курдистані
Коаліція провідних партій — Демократичної партії Курдистану (ДПК), лідером якої є президент Курдистану Масуд Барзані та Патріотичний союз Курдистану (ПСК), очолюваний президентом Іраку Джалялем Талабані, перемогли на президентських і парламентських виборах що відбулися у Курдистані, повідомляє центрвиборчком Іраку, після підрахунку 85,1 %голосів. Кандидати від ДПК і ПСК завоювали 55,84% місць у парламенті. Несподівано сильний виступ опозиції став сюрпризом для багатьох спостерігачів, що назвали минулі вибори «поворотним пунктом» у історії Курдистану, що означає кінець гегемонії двох партій. У президентській гонці неподільним лідером є нинішній голова Курдистану Масуд Барзані, що набрав 68,66% голосів. Згідно даним виборчкому, вибори у Курдистані ухвалили 78,5% виборців. Курдистан об’єднує три північні провінції Іраку — Дахук, Ербіль, що традиційно були сферою впливу ДПК і Сулейманію, що перебувала під контролем ПСК. Після війни 1991 року у Перській затоці (операція «Буря в пустелі») він користується широкими правами автономії, має власний прапор, гімн і відзначає свій національний день окремо від іншого Іраку.