Дочка диктатора побореться за посаду президента Південної Кореї
Дочка південнокорейського диктатора Пак Чон Хі, Пак Кін Хе оголосила учора про висунення своєї кандидатури в президенти. У разі якщо депутата буде обрано на найвищий державний пост, вона стане першою в країні президентом-жінкою. Свою програму Пак Кін Хе будує на обіцянці економічного зростання і посилення соціального забезпечення. Окрім того, вона обіцяє поліпшити відносини з КНДР, конфронтація з якою останніми роками не слабшає. 2007 року Пак Кін Хе вже балотувалася на главу держави, проте програла праймериз нинішньому президентові Лі Мьон Баку. Обоє вони входять до правлячої партії «Сенурі» (на момент попередніх виборів вона називалася «Ханнара»). Тим часом, як повідомляють ЗМІ, цього разу в Пак Кін Хе є всі шанси оздобути номінацію. Окрім того, Пак Кін Хе також вважається одним із фаворитів на самих виборах: її рейтинг становить 40%.
«Вікіпедія» протестує проти «цензури в Інтернеті»
Учора російськомовна версія онлайн-енциклопедії «Вікіпедії» на добу припинила свою роботу на знак протесту проти розгляду Державною думою Росії поправок до закону «Про інформацію». Поправки, як стверджується на заголовній сторінці «Вікіпедії», «можуть призвести до створення позасудової цензури всього інтернету російською мовою, зокрема до закриття доступу до «Вікіпедії» російською мовою». Йдеться про законопроект №89417-6 «Про внесення змін до Федерального закону «Про захист дітей від інформації, що завдає шкоди їхньому здоров’ю та розвитку». Якщо його ухвалять, до федеральних законів будуть внесені положення, що дозволяють фільтрацію інтернет-сайтів за системою «чорного списку» і блокування заборонених інтернет-ресурсів. «Уявіть собі світ без вільних знань», — такий текст відкривається при спробі зайти на будь-яку сторінку російськомовної версії «Вільної енциклопедії». За ним йде невеличке звернення до користувачів і заклик підтримати свободу інформації, поширивши посилання на сторінку з описом спірного законопроекту чи звернувшись безпосередньо до депутатів Держдуми.
Міжнародний кримінальний суд ухвалив перший у своїй історії вирок
Учора Міжнародний кримінальний суд (МКС) у Гаазі ухвалив перший у своїй історії вирок: колишній лідер конголезьких повстанців Томас Лубанга Д’їло отримав 14 років ув’язнення. Раніше, в березні, МКС визнав Лубангу винним у вербуванні дітей віком до 15 років до підконтрольних йому збройних формувань і залученні дітей до бойових дій під час міжетнічного конфлікту в провінції Ітурі у вересні 2002 — серпні 2003 року. Як зазначив суддя Адріан Фулфорд, зачитуючи вирок, Лубанзі зарахували термін перебування в попередньому ув’язненні, де він перебував з 2006 року. За даними звинувачення, під час скоєння інкримінованих йому злочинів у провінції Ітурі Лубанга був лідером так званого Союзу конголезьких патріотів (СКП) і командувачем його військового крила — Патріотичних сил визволення Конго (ПСВК). Саме ця військова організація займалася залученням неповнолітніх до боїв з її противниками й операцій проти мирного населення. Під час процесу Лубанга не визнав своєї провини в жодному з пунктів звинувачення. Адвокати Лубанги звинувачують слідство в тому, що докази у справі сфабриковано, а свідки, які виступали на боці звинувачення, були підкуплені.
Британія зробила суворішими правила видачі віз іноземним абітурієнтам
Влада Великої Британії робить суворішими правила видачі віз іноземним абітурієнтам, що бажають навчатися у вишах Об’єднаного Королівства. Про це заявив міністр у справах імміграції британського уряду Деміан Грін. Тепер усі претенденти з країн, що не є членами Євросоюзу, повинні будуть проходити співбесіду в посольстві, аби відкрити навчальну візу. Статистика свідчить, що більше як 30% охочих поїхати на навчання до Англії співбесіду провалять. Як пише The Guardian, на інтерв’ю майбутні студенти повинні будуть довести, що вони справді володіють англійською мовою тією мірою, яка дасть їм змогу навчатися в британському виші. Окрім того, студента будуть детальніше розпитувати про те, які плани в нього після навчання в Британії, цікавитися його фінансовою ситуацією. Новий захід, на думку чиновників, покликаний скоротити потік до країни псевдостудентів, які використовують різні освітні програми лише задля того, щоб в’їхати до країни. За словами Деміана Гріна, відмову у візі дістануть ті, хто викличе підозру в міграційних (а не навчальних) намірах, а також ті, хто надасть у посольство недостовірні відомості чи просто не з’явиться на співбесіду. Нововведення набере чинності з 30 липня.
Євросоюз виділить 30 млрд євро на порятунок іспанських банків
Міністри фінансів єврозони узгодили надання Іспанії фінансової допомоги у розмірі 30 млрд євро для порятунку банківської системи, що потерпіла від боргової кризи. Екстрена нарада у Брюсселі тривала дев’ять годин. За її підсумками міністри повідомили, що Мадрид зможе отримати гроші до кінця липня. «Конкретним банкам будуть висунуті конкретні умови, і загалом нагляд за фінансовим сектором буде посилений», — заявив голова Єврогрупи Жан-Клод Юнкер. Він також додав, що такий «вибірковий підхід допоможе досягти успіху в усуненні слабких місць, що залишилися в іспанському банківському секторі». Окрім того, Іспанії може бути надане відстрочення для упорядковування державних фінансів. Згідно з існуючими домовленостями, Мадрид має скоротити максимальний дефіцит бюджету до 3% вже 2013 року. Цей термін може бути продовжений ще на рік. Іспанія переживає відплив капіталу, зумовлений побоюваннями вкладників з приводу того, що банки можуть зазнати краху чи вихід Греції з єврозони обрушить курс євро.