Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

21 липня, 2009 - 00:00

На виборах президента Мавританії переміг військовий лідер

Військовий лідер Мавританії генерал Мохаммед ульд Абдель Азіз, який захопив владу 2008 року, оголошений переможцем президентських виборів, що відбулися 18 липня 2009 року, повідомляє AFP. Мохаммед Абдель Азіз отримав підтримку 52,58 % виборців, які брали участь у голосуванні, оголосили представники МВС Мавританії. Найближчий суперник Мохаммеда Абдель Азіза — Мессауд ульд Бульхейр, який представляв опозиційні сили, отримав лише 16,29 % голосів. Мессауд ульд Бульхейр уже поставив під сумнів підсумки виборів, назвавши їх спробою організаторів перевороту «легалізувати захоплення влади». Разом з іншими представниками опозиції він закликав «компетентні органи» не визнавати результатів виборів, а народ Мавританії «приготуватися до боротьби». Нагадаємо, що 6 серпня 2008 року загін президентської гвардії під командуванням генерала Мохаммеда Абдель Азіза увірвався до палацу й узяв під арешт президента Сіді Мохаммеда Шейха Абдаллахі, прем’єр-міністра й кількох членів вищого керівництва країни. Переворот стався після того, як президент спробував зняти з посад керівництво збройних сил. Прийшовши до влади, Мохаммед Абдель Азіз пообіцяв провести в країні вільні демократичні вибори. Заради участі у виборах Мохаммед Абдель Азіз офіційно відмовився від посад у керівництві країни.

Держсекретар Клінтон закликає Iндію до гнучкості

«Новий, гнучкіший підхід» у відносинах між Індією та Сполученими Штатами допоміг би вийти за рамки формальних меж дипломатії й привів би до більшої кількості вільних обмінів серед ділових людей, студентів, і активістів цих двох країн. Про це заявила держсекретар США Гілларі Клінтон в університеті в Делі під час свого візиту до Індії, що став першим для неї в ролі голови американської дипломатії. Крім того, Клінтон зазначила, що Вашингтон не намагається впливати на Індію, щоб та поліпшила свої вкрай напружені відносини з Пакистаном. «Як ви знаєте, Сполучені Штати дуже підтримують кроки, які роблять уряди [Індії й Пакистану], але ми жодним чином не беремо участі в них і не виступаємо за якусь конкретну позицію. Ми поважаємо суверенні рішення індійського уряду», — сказала держсекретар. Також під час поїздки Клінтон обговорила з прем’єр-міністром Індії Манмоханом Сінгхом загрозу тероризму в регіоні. Глава індійського уряду висловив свою занепокоєність Нью-Делі ситуацією в Афганістані й Пакистані. Зі свого боку, Клінтон зауважила, що пакистанська влада за останній період активніше протидіє тероризму. На час свого перебування в Мумбаї Гілларі Клінтон зупинилася в Taj Mahal Palace and Tower, де минулого року відбувся теракт і загинули 166 осіб.

Лукашенко став лідером байкерів

У Мінську президент Білорусі Олександр Лукашенко очолив колону байкерів, управляючи мотоциклом Harley-Davidson. Як повідомляє офіційний сайт президента Республіки Білорусь, Лукашенко в суботу зустрівся з учасниками байк-фестивалю «Мінськ-2009». Потім президент разом зі своїм молодшим сином Миколою очолив на мотоциклі колону байкерів. Яку відстань білоруський лідер подолав, управляючи Harley-Davidson, не уточнюється. Білоруський лідер поспілкувався з байкерами й організаторами фестивалю, подивився показові виступи каскадерів, які продемонстрували Лукашенку прийоми екстремального кермування. Президенту також подарували джинсову куртку з байкерською символікою. У параді байкерів у Мінську брали участь близько 800 мотоциклів. Парад відбувся в рамках байк-фестивалю «Мінськ-2009», який 17—19 липня відбувся в республіканському гірськолижному центрі «Сілічі».

Газета: 
Рубрика: