Обама засудив насильство в Iрані...
Президент США Барак Обама на прес-конференції у Вашингтоні засудив дії іранської влади щодо демонстрантів, зазначивши, що він «приголомшений і обурений» загибеллю людей на вулицях Тегерана. Однак він додав, що США як і раніше, вважають неприпустимим втручання у внутрішню політику Ірану. Також він дав зрозуміти, що можливість дипломатичного діалогу з Іраном зберігається: «Ми намітили шлях, йдучи яким Іран може стати частиною міжнародної спільноти, інтегруватися в неї та засвоїти загальноприйняті норми. Тепер іранській владі вирішувати, чи оберуть вони цей шлях». На заяву американського президента щодо ситуації в Ірані чекали вже давно, і дехто висловлював здивування з приводу мовчання Білого дому. Політики-республіканці ставили в провину Обамі й те, що він є одним із найобережніших у висловлюваннях лідерів. На випади республіканців президент Обама відповів, що Іран став унікальним зразком того, коли народ країни сам встає на захист своїх інтересів, без будь-якого стороннього втручання.
...а Лондон вислав іранських дипломатів
Британський прем’єр-міністр Гордон Браун оголосив, що Велика Британія висилає з посольства в Лондоні двох іранських дипломатів, повідомляє BBC News. За словами політика, цей крок став відповіддю на «необѓрунтовану» висилку двох британських дипломатів з посольства в Тегерані. Гордон Браун не назвав імен і посад висланих дипломатів, але уточнив, що серед них немає послів. Прем’єр-міністр додав, що представники іранського посольства вже поінформовані про це рішення, і висловив жаль с приводу того, що британська влада була змушена піти на такі заходи. Тим часом, 23 червня біля будівлі британського посольства в Тегерані пройшов мітинг протесту проти втручання Великої Британії у внутрішньополітичні процеси Ірану. Зокрема, з погляду іранської влади, на журналістах BBC News частково лежить відповідальність за заворушення в Ірані, оскільки репортери «поширюють ідеї анархії та вандалізму». Про це раніше заявляв представник міністерства закордонних справ Ірану. 22 червня британська влада оголосила про евакуацію сімей співробітників посольства з Тегерана. Одночасно з цим з’явилися чутки про висилку незабаром з Ірану британського посла. Лідери студентських спілок Ірану попереджали про можливість повторення подій 4 листопада 1979 року, коли студенти оточили американське посольство, а потім тримали 52-х дипломатів у заручниках протягом 444-х днів.
Берлусконі заперечує зв’язки з повіями
Прем’єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі заперечує звинувачення в тому, що він платив повіям, які приходили на святкування до його офіційних резиденцій. У інтерв’ю бульварному журналу Chi 72-річний прем’єр заявив, що ніколи в житті нікому не платив за сексуальні послуги. Особисте життя Берлусконі опинилося в центрі уваги преси, коли в травні після 19 років подружнього життя його дружина Вероніка Ларіо подала прохання про розлучення, звинувачуючи чоловіка в некоректних стосунках з молодою дівчиною. Сам Берлусконі постійно стверджує, що не робив нічого вартого осуду. Натомість 19-річна італійська модель Патриція д’Аддаріо заявила минулого тижня, що їй заплатили більш ніж тисячу доларів для того, щоб вона, в товаристві інших жінок, була присутня на вечірці в римській резиденції Берлусконі. За її словами, її потім запросили знову, і вона провела ніч з прем’єр-міністром. У інтерв’ю журналу Chi Берлусконі все заперечував, заявивши, що «ніколи не міг зрозуміти задоволення без підкорення чийогось серця». Він також сказав, що Патриції д’Аддаріо хтось дуже добре заплатив для того, щоб вона висувала проти нього брехливі звинувачення. Сама Патриція д’Аддаріо це заперечує.