Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

23 червня, 2009 - 00:00

США готові до чергових кроків Пхеньяна

Президент США Барак Обама заявив, що США повністю готові до нового випробувального запуску ракети Північною Кореєю. У інтерв’ю телеканалу CBS Обама заявив: «Адміністрація — в тому числі й військове керівництво — цілковито готова до будь-якого повороту подій». При цьому, відповідаючи на запитання, чи можна вважати його заяву попередженням про можливі воєнні дії щодо Північної Кореї, Барак Обама відповів негативно. «Ми не хочемо гадати про можливі дії. Але я запевняю американський народ у тому, що поставлено всі крапки над «i», — наголосив Барак Обама. Останнім часом з’явилися повідомлення про те, що Пхеньян готується запустити ракету в напрямку Гавайських островів у Тихому океані. У травні Північна Корея провела друге підземне випробування ядерної зброї, а також здійснила кілька запусків ракет. У відповідь Рада Безпеки Організації Об’єднаних Націй розширила режим санкцій щодо Північної Кореї. Причому ці санкції отримали схвалення з боку Росії та Китаю, які вважаються традиційними союзниками Північної Кореї. Пекін і Москва закликали Пхеньян повернутися за стіл переговорів з проблеми ядерної програми Північної Кореї.

Гренландія отримала самоврядування

Арктичний острів Гренландія отримав самоврядування, яке є черговим кроком до незалежності від Данії. У листопаді минулого року жителі Гренландії проголосували за розширення автономії острова. Офіційною мовою Гренландії відтепер стане гренландська (калааллісут), що входить до ескімосько-алеутської мовної групи. Місцева адміністрація візьме на себе керівництво поліцією. Судова система Гренландії буде також незалежною від законів Данії. Збільшиться частка прибутків від розробки мінеральних ресурсів Гренландії, що дістається гренландцям. Освоєння родовищ корисних копалин полегшується таненням крижаного щита, що покривав ще недавно значну частину острова. За Данією, яка володіє Гренландією 300 років, залишається контроль щодо питань оборони та зовнішньої політики. Наразі в Гренландії проживає 57 тисяч осіб, більшість із них — представники інуїтів, корінного народу острова. Прем’єр-міністр Гренландії Куупік Клейст має намір насамперед вирішити соціальні проблеми, такі як алкоголізм, побутове насильство й велика кількість самогубств. Зараз економіка Гренландії значною мірою залежить від датських субсидій — вони становлять 30% валового внутрішнього продукту острова.

В Iнгушетії поранено президента республіки

В Інгушетії внаслідок замаху поранено президента республіки Юнус-Бека Євкурова. Його було терміново госпіталізовано. Як розповіли Бі-Бі-Сі джерела, близькі до президента Інгушетії, стан Євкурова важкий, але стабільний. Джерело Бі-Бі-Сі з оточення президента повідомило, що внаслідок замаху одна людина загинула, ще четверо поранено. Вибух був такої сили, що його було чутно за 10 кілометрів від місця подій. Настрій у Назрані пригнічений, уточнило джерело. Російський лідер Дмитро Медведєв пов’язує замах на главу Інгушетії з його професійною діяльністю. «Дійсно, за останній час було зроблено особисто президентом Інгушетії багато для того, щоб навести порядок, а з іншого боку — вибудувати громадянський мир у республіці, — заявив Медведєв на зустрічі з главою ФСБ Олександром Бортниковим і главою МВС Рашидом Нургалієвим. — Ця активність не подобається бандитам».

Газета: 
Рубрика: