Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

18 червня, 2009 - 00:00

Обама вважає Північну Корею загрозою світові

Президент США Барак Обама заявив, що КНДР з її ядерним арсеналом являє серйозну загрозу всьому світові. На спільній прес-конференції із президентом Південної Кореї Лі Мен Баком, який відвідав Вашингтон для переговорів зі своїм американським колегою, Обама наголосив, що США активно домагатимуться згортання північнокорейської ядерної програми. Також американський президент укотре дав зрозуміти, що Південну Корею в жодному разі не буде залишено сам на сам із північнокорейською ядерною загрозою. «Наше союзництво з цього питання є непорушним, і США підтверджують свій намір захищати громадян Південної Кореї. Ми збираємося дати зрозуміти Північній Кореї, що вона не здобуде повагу та не забезпечить безпеку через погрози та незаконне озброєння», — заявив Обама. У свою чергу південнокорейський лідер додав, що «за жодних обставин не дозволить Північній Кореї володіти ядерною зброєю». Барак Обама та Лі Мен Бак погодилися, що необхідно повною мірою забезпечити виконання нової резолюції ООН, покликаної покласти край ядерним амбіціям Пхеньяна. Крім того, президент США пообіцяв також розірвати зачароване коло, коли КНДР створювала кризові ситуації для того, щоб потім вимагати поступки від міжнародної спільноти.

Суперник Ахмадінеджада вимагає нового голосування в Iрані

Колишній прем’єр-міністр Ірану Мір-Хосейн Мусаві заявив, що його не влаштовує рішення Ради охоронців конституції про перерахунок голосів на президентських виборах, повідомляє CNN. Мусаві вимагає проведення нового голосування. Крім того, кандидат закликав своїх прибічників задля особистої безпеки утриматися від участі в раніше запланованих акціях протесту в Тегерані. Нагадаємо, представники опозиції заявили, що військовослужбовці вбили до 24 осіб з-поміж учасників демонстрацій. Про готовність провести перерахунок голосів на президентських виборах Рада охоронців конституції оголосила 16 червня. Представник Ради уточнив, що перерахунок стосуватиметься лише бюлетенів із тих дільниць, про порушення на яких повідомляли кандидати. Нагадаємо, що Мір-Хосейн Мусаві, який за офіційною версією посів друге місце на президентських виборах, заявив, що переможцем є він, а результати виборів було сфальсифіковано. Мусаві подав скаргу з вимогою визнати вибори недійсними, але її було відхилено. З 13 червня в Тегерані й інших іранських містах тривають мітинги й акції протесту, під час яких було заарештовано щонайменше 170 осіб. У зв’язку з протестами влада Ірану ввела обмеження на роботу іноземних журналістів. Кореспондентам заборонено відвідування чи висвітлення будь-яких не санкціонованих владою мітингів або акцій.

Прем’єр Перу піде у відставку через конфлікт з індіанцями

Прем’єр-міністр Перу Еуде Сімон оголосив про свій намір піти у відставку в зв’язку із сутичками між амазонськими індіанцями та поліцією, внаслідок яких загинуло щонайменше 35 осіб. Про рішення перуанського прем’єра повідомляє Reuters. Як заявив Сімон, він ухвалив таке рішення після того, як йому вдалося переконати перуанський конгрес в необхідності анулювання двох суперечливих указів, що призвели до акцій протесту та заворушень на півночі Перу. Раніше прем’єр-міністр вибачився перед лідерами індіанських племен і визнав, що уряд припустився помилки, схваливши закони, що обмежують права індіанців. Акції протесту перуанських індіанців тривають у країні з квітня 2009 року. 5 червня незадоволені індіанці перекрили шосе в районі міста Багуа, вимагаючи скасування указів президента Алана Гарсії від 2007 і 2008 років, згідно яких були зняті обмеження на видобуток нафти й інших корисних копалин, вирубку лісу та сільського господарювання в сельві. На розгін бунтівників було направлено близько 400 поліцейських. Усього, за непідтвердженими даними, в сутичках загинуло щонайменше 35 осіб.

МОП стурбована безробіттям

Міжнародна організація праці (МОП) попереджає про зростання безробіття у світі. Згідно з прогнозами МОП, до кінця 2009 року армія безробітних зросте на 50 млн., а 200 млн., що залишилися без роботи, перебуватимуть на межі крайньої бідності. У 30 країнах — членах Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) наприкінці 2010 року процентне зростання безробіття вимірюватиметься двозначною цифрою — більш ніж 10%. За даними Всесвітнього банку, кількість людей, які живуть на менш ніж 1,25 дол. на день, збільшиться до кінця цього року на 53 млн. Про це було сказано на 98-й сесії Міжнародної конференції праці, що з 3 по 19 червня проходить у Женевському палаці націй. У роботі самміту МОП беруть участь глави дев’яти держав: Аргентини, Бразилії, Фінляндії, Франції, Польщі, Мозамбіку, Буркіна-Фасо й Тоголезької Республіки. Проведення Самміту з проблем світової кризи у сфері зайнятості продиктоване ситуацією, що склалася останніми місяцями на ринку праці, яка напряму пов’язана з глобальною економічною кризою. Нагадаємо, що 2008 року кількість безробітних у світі збільшилася на 14 млн., повідомляє Емілія НАЗАРЕНКО, Женева.

Швеція скасувала призов до армії

Парламент Швеції проголосував за скасування військового обов’язку. За скасування призову проголосували 153 із 349 депутатів Риксдагу. 150 голосів депутатів віддано проти. Рішення парламенту набере чинності з 1 липня 2010 року. Військовий обов’язок у Швеції існує з 1901 року. Чисельність шведської армії 2007 року становила 47 тис. осіб, але відтоді, за даними офіційного сайту армії, вона мала бути скорочена відповідно до чинної військової концепції країни. До шведської армії призивають чоловіків з 18 до 24 років і жінок на добровільній основі. 11-місячна служба призовників проходить на території Королівства. У березні 2009 року Швеція розпочала реформування збройних сил. У мирний час в них має служити 28 тис. військових. У воєнний час держава повинна мобілізувати до 50 тис. осіб.

Газета: 
Рубрика: