Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

8 квітня, 2009 - 00:00

Обама про роль Туреччини в Європі

Туреччина здатна зміцнити Європу, зробити її сильнішою. Про це заявив президент США Барак Обама під час офіційного візиту в Анкару. «Туреччину з Європою пов’язує щось більше, ніж мости через Босфор. Це століття загальної історії, культури і торгівлі», — зазначив він. Ось чому, зі слів американського президента, США підтримують членство Туреччини в Європейському Союзі. «Європа виграє від різноманітності етнічних груп, традицій та релігій. Це не послаблює її. Членство Туреччини в ЄС розширить і зміцнить європейський фундамент», — заявив президент США. «Анкара завжди була відповідальним союзником і надійним партнером у трансатлантичних та європейських інституціях», — підкреслив Обама. Також глава Білого дому зазначив, що Туреччина — єдина країна в регіоні, яка має нормальні стосунки з усіма народами Південного Кавказу. З його слів, Анкара може зіграти визначальну роль у вирішенні конфлікту в Нагірному Карабаху. В ході візиту Обама заявив про готовність співробітничати з мусульманським світом у боротьбі з поширенням ідеології Аль-Каїди, а також встановити з ісламськими країнами «широкі відносини, засновані на взаємних інтересах і повазі». Крім того, в Анкарі Обама закликав Вірменію та Туреччину до інтенсивних переговорів, націлених на нормалізацію двосторонніх відносин. У ході спільної прес-конференції з президентом Туреччини Абдуллою Гюлем, Обама сказав, що не змінив своїх особистих поглядів щодо питання геноциду вірмен 1915 року. Нагадаємо, що під час передвиборної кампанії Обама говорив, що вважає геноцид вірмен в Османській імперії 1915 року, коли було вбито близько 1,5 млн. людей, історичним фактом.

Путін — Думі про масштаби кризи в Росії

Росія обов’язково збереже позиції однієї з найбільших економік світу після кризи. З такою заявою виступив голова російського уряду Володимир Путін у Держдумі, де він представив звіт про підсумки роботи уряду за 2008 рік. Зі слів Путіна, ситуація в світовій економіці залишається невизначеною і приховує в собі чимало загроз. «Ми не можемо враз вирішити всі проблеми і розуміємо всю складність ситуації», — сказав Путін. Він повторив, що 2009 рік буде для Росії дуже важким. Російський прем’єр також відмітив, що діяти доведеться в умовах певних обмежень, включаючи низькі ціни на основні експортні товари РФ. Путін повідомив, що рішення влади витратити 3 трлн. рублів (90 млрд.дол.) на допомогу економіці зроблять її ефективнішою і, як наслідок, допоможуть зростанню добробуту громадян. Суть антикризової програми прем’єр охарактеризував як «оптимальне поєднання антикризових заходів і довгострокових проектів». Незважаючи на дефіцит, уряд не планує відмовлятися від фінансування інноваційних та соціальних проектів. Зокрема, Путін вважає, що «істотне збільшення» пенсій та підвищення забезпечення військових відкладати не можна.

Сидяча акція лондонських тамілів

Три тисячі тамілів провели акцію протесту біля Біг Бену в Лондоні, вимагаючи від британської влади дій для закінчення війни в Шрі-Ланці. Учасники акції говорять, що розходитись не збираються і вимагають зустрічі з британським прем’єр-міністром; якщо ж їм не вдасться цього домогтися, то вони погрожують всією групою стрибнути в Темзу. На річці знаходяться декілька рятувальних човнів, перекрито Вестмінстерський міст і деякі вулиці неподалік будівель парламенту Англії. Один із учасників акції протесту все ж стрибнув у річку, однак його практично відразу витягнули з води. Близько 150 тис. тамілів опинились у зоні бойових дій між військами Шрі-Ланки та тамільськими повстанцями. Таміл говорить, що права населення постійно порушуються. Власті відкидають заклики до припинення вогню з «Тамільськими тиграми», які вимагають незалежності північної частини острова. Організатори акції протесту в Лондоні говорять, що в усіх її учасників залишилися родичі та друзі в Шрі-Ланці, а багато хто втратив своїх рідних та близьких. Деякі з учасників демонстрації розмахували прапорами організації «Тигри звільнення Таміл-Іламу», яку влада Великої Британії вважає терористичною.

Газета: 
Рубрика: