Сікорський за вступ Росії до НАТО
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський висловився за вступ Росії до НАТО, повідомляє «Радіо «Свобода». «Нам потрібна Росія для того, щоб вирішувати європейські та глобальні проблеми, тому я вважаю, що вступ Росії до НАТО був би правильним», — заявив Сікорський. За словами польського міністра закордонних справ, приєднання Росії до НАТО привело б, серед іншого, до демократизації країни і до того, що армію контролювали б політики. «Завдяки цьому, російські генерали перестали б зрештою використовувати загрози як важіль зовнішньої політики», — наголосив Сікорський. Міністра закордонних справ Польщі розглядають як одного з кандидатів на пост Генерального секретаря НАТО. Незважаючи на політичні суперечки, його кандидатуру підтримують як коаліційні сили, так і представники польської опозиції. Сам же Сікорський у інтерв’ю іспанському виданню El Pais заявив, що він не є кандидатом на посаду генсека НАТО. Найбільш реальним кандидатом на пост Генерального секретаря є 56-річний прем’єр-міністр Данії Андерс Фог Расмуссен. Його підтримують США, а також такі впливові країни ЄС, як Франція, Німеччина і Велика Британія. Проти тільки Туреччина, що пригадала Расмуссену скандал з карикатурами на пророка Мухаммеда. Варшава і Анкара, зі свого боку, схильні підтримати кандидатуру міністра оборони Канади Пітера Маккея.
Соратник Пол Пота визнав свою провину й попросив вибачення
Звинувачений в геноциді та злочинах проти людяності колишній начальник в’язниці в Камбоджі Канг Кек Леу на прізвисько «Голландець» визнав свою провину і попросив пробачення у родичів жертв режиму Пол Пота. Як повідомляє AFP, процес над «Голландцем» проходить в Міжнародному трибуналі, який створено в Камбоджі під егідою ООН. Канг Кек Леу заявив, що як один з червоних кхмерів, він несе відповідальність за злочини режиму Пол Пота, зокрема, за численні тортури і вбивства в очолюваній ним тоді в’язниці S21, або Туонг Сленг (за назвою столичного ліцею, в приміщенні якого вона була обладнана). За неповними даними, у в’язниці S21 було по-звірячому замордовано й вбито близько 20 тис. людей, серед яких були жінки і діти, оголошені ворогами режиму. Канг Кек Леу особисто брав участь в тортурах і вбивствах, за розробленим ним порядком, ув’язнених спочатку фотографували ще живими, вдруге на плівку фіксували вже їхні трупи. Фотографії були доказами боротьби з ворогами комуністичного режиму. Після повалення режиму Пол Пота колишній кат протягом 20 років переховувся в джунглях, прийняв християнство і, за словами одного зі священиків, повністю розкаявся у скоєному. Однак 1999 року британський репортер випадково впізнав його, після чого Канг Кек Леу добровільно здався поліції.
Каддафі грюкнув дверима на саміті ЛАК
Лівійський лідер Муаммар Каддафі влаштував скандал на саміті Ліги арабських країн (ЛАК) у Катарі. На відкритті саміту Каддафі заволодів мікрофоном і розкритикував короля Саудівської Аравії Абдуллу, називаючи його «британським продуктом і американським союзником». Варто зазначити, що лівійський лідер почував невдоволення щодо Абдулли після обміну з ним різкими фразами на саміті на початку 2003 року незадовго до військової операції США в Іраку. «Тепер після шести років виявилося, що ви були брехуном», — сказав Каддафі, додавши, що тепер він розглянув їх «проблему» і готовий її врегулювати. Але коли емір Катару спробував заспокоїти Каддафі, глава Лівійської держави наполіг на тому, щоб звернутися до присутніх на саміті. «Я — міжнародний лідер, старійшина серед арабських правителів, король королів Африки й імам мусульман, і мій міжнародний статус не дозволяє мені опуститися до більш низького рівня», — заявив Каддафі перед тим, як залишити зал засідань.