Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

3 лютого, 2009 - 00:00

Дві третини ірландців за Лісабонську угоду

Дві третини ірландців проголосували б «за» ратифікацію підписаної в Лісабоні європейської угоди про реформи, якби цього року був проведений другий референдум щодо цього питання. Про це свідчить опитування громадської думки, проведене організацією Red C для Sunday Business Post. Нагадаємо, що 12 липня 2008 року 53% ірландців відкинули Лісабонську угоду. Згідно з опитуванням, 58% опитаних висловилися на користь схвалення Лісабонської угоди про реформу європейських інститутів. Проти цієї угоди висловилося 28% і відповідно 14% складають ті, хто не визначився. Разом із тим опитування показало, що 20-25% тих, хто проголосував «проти» 2008 року, заявили, що вони, можливо, не братимуть участь у референдумі. Ще 20% із тих, хто був проти референдуму, визнали, що вони змінили думку і проголосують «за», якщо буде проведений другий референдум, зазначається у виданні. Згідно з опублікованим у п’ятницю опитуванням інституту Lansdowne Market Research, 58% опитаних ірландців повністю підтримують Лісабонську угоду або висловлюють згоду з тим, що під час проведення другого референдуму Ірландія проголосує за угоду. Тим часом, згідно з цим опитуванням, лише 29% повністю не згодні з Лісабонською угодою і 12% складають ті, хто не визначився.

Республіканський «Обама»

У Республіканської партії США з’явився «свій Обама» — перший в історії партії голова-афроамериканець, передає Associated Press. Обрання колишнього чорношкірого віце-губернатора Мериленду Майкла Стіла головою трактується республіканцями не інакше як «новий день оновленої партії». Республіканці обирали собі голову з п’ятьох кандидатів, включаючи і колишнього голову партії Майка Дункана, який відмовився від боротьби за посаду, зазначивши: «Вітер змін і справді дме». Майкл Стіл взяв на себе керівництво партією не в найкращі для неї часи: в демократів більшість у обох палатах конгресу, і президентом США став демократ. Коли було оголошено про обрання Стіла, делегати-республіканці бурхливо висловили своє задоволення оплесками і вітальними вигуками, хоча Стіл переміг із перевагою всього в шість голосів. Біля керма партії він перебуватиме, щонайменше, два роки. Про нового голову Республіканської партії поки що відомо небагато: Стіл юрист за освітою і людина консервативних поглядів. Однак з усіх п’яти кандидатів він виявився найпомірнішим консерватором — що поробиш: час «техаського консерватизму» минув. Щодо словосполучення «перший афроамериканець», то чує його стосовно себе Стіл не вперше: 2002 року в Мериленді він став першим чорним, обраним на посаду федерального масштабу. Через якийсь загадковий збіг обставин, головними «антикризовими менеджерами» в Штатах останнім часом стають афроамериканці: президенту-демократу Обамі доведеться витягувати з кризи країну, а Майклу Стілу — свою рідну Республіканську партію. Наскільки благотворними будуть зміни, які перший обіцяє країні, а другий — своїй партії, покаже час.

Новий ісландський прем’єр обіцяє врятувати країну від кризи

Новий уряд Ісландії заявив, що збирається негайно приступити до розв’язання питань, пов’язаних із кризою в країні. «Уряду дісталися в спадщину дуже великі труднощі: крах банківської системи країни, зростаючі борги міжнародним кредиторам і помітно ослабла національна економіка», — зазначається у зверненні нового уряду Ісландії. Своїм першочерговим завданням нова влада назвала переобрання ради директорів центробанку. Також кабінет збирається звернутися до парламентського комітету з проханням розглянути всі можливості для вступу Ісландії в Євросоюз. Населення Ісландії покладає великі надії на нового прем’єр-міністра країни 66-річну Йохану Сігурдардоттір. Сігурдардоттір — колишній міністр із соціальних питань, член Соціал-демократичного альянсу, яка відкрито заявляє про свою нетрадиційну сексуальну орієнтацію. Вона призначена новим прем’єр-міністром країни за підсумками переговорів політичних партій, що формують урядову коаліцію, і виконуватиме свої обов’язки до загальнонаціональних виборів, призначених на березень. Попередній кабінет на чолі з прем’єр-міністром Гейром Хорде в січні був вимушений подати у відставку під тиском, викликаним плачевним станом економіки країни.

Велику Британію паралізували снігопади

Через дуже сильний снігопад, що триває з 1 лютого, транспортна система Лондона фактично зупинилася. Сніг пішов увечері 1 лютого і невдовзі після цього на кілька годин була закрита злітно-посадочна смуга лондонського аеропорту «Гетвік». 23 рейси були скасовані, багато літаків відправлялися на інші аеродроми. Приміські електрички країни йдуть із запізненням. Також усі лондонські автобуси припинили перевезення пасажирів. Як повідомляє ВПС, на вулицях міста рух дуже ускладнений. На автотрасах країни сталася велика кількість дрібних аварій, великих ДТП зафіксовано не було. Цей снігопад називають найсильнішим за останні шість років, очікується, що південний схід Великої Британії опиниться під 15-сантиметровим сніжним покровом. Сніг супроводжується сильними поривами вітру. У британській метеослужбі повідомляють, що подібна погода може протриматися кілька днів. За деякими прогнозами, днями до Великої Британії прийде м’якший атмосферний фронт і сніг зміниться дощем.

Газета: 
Рубрика: