Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

31 січня, 2009 - 00:00

КНДР розірвала всі угоди із Сеулом

КНДР заявила, що розриває всі угоди з Південною Кореєю, звинувативши Сеул у ворожих намірах. Північно-корейський Комітет із мирного возз’єднання (державний орган, який відповідає за відносини з Півднем) заявив, що Південна Корея поставила відносини між сторонами «на межу війни». «Всі узгоджені позиції стосовно проблеми закінчення політичної та військової конфронтації між Північчю та Півднем будуть анульовані», — сказано у заяві комітету. Влада КНДР зазначає, що ситуація на півострові досягла точки, в якій «немає ні шляхів покращання відносин, ні надії на їхнє відновлення». У листопаді минулого року Пхеньян заявив про закриття сухопутного кордону з Південною Кореєю. КНДР також припинив доступ до країни південнокорейських туристів, згорнув на території країни діяльність Червоного Хреста і закрив пряму телефонну лінію в переговорному пункті Пханмунджом у демілітаризованій зоні на кордоні між двома республіками. У листопаді 2007 року Пхеньян і Сеул домовилися перейти в режим «постійного миру». Проте після інавгурації в лютому цього року нового президента, консерватора Лі Мен Бака, відносини знову різко погіршилися. На думку аналітиків, невдоволення Пхеньяна викликали заяви Лі Мен Бака про те, що розвиток економічної співпраці залежатиме від прогресу на переговорах стосовно ядерного роззброєння КНДР.

Напередодні виборів у Iраку вбито двох політиків

У Іраку напередодні сьогоднішніх виборів до провінційних законодавчих асамблей було вбито двох кандидатів у депутати від сунітських партій, передає агенція Associated Press. 29 січня в Багдаді був застрелений Омар Фарук аль-Ані, котрий балотувався від Фронту згоди Іраку — основного сунітського політичного об’єднання в парламенті. Напад було здійснено групою озброєних людей. Цього ж дня на півночі країни в Мосулі, де переважно проживають курди, був убитий Хазім Салім Ахмед, кандидат-суніт від коаліції Іракська національна єдність. Низка оглядачів розглядають майбутні вибори як своєрідний тест, покликаний показати життєздатність іракських демократичних структур правління, сформованих після скинення Саддама Хусейна.

Американському сенатору-корупціонеру оголошено імпічмент

Місцевий сенат американського штату Іллінойс одноголосно ухвалив імпічмент губернаторові штату Роду Благоєвичу, звинуваченому в корупції, повідомила вчора агенція Франс Прес. Сенат штату Іллінойс 59 голосами «за» і жодним голосом «проти» проголосував за відсторонення губернатора. За даними агенції, що посилається на рішення сенату, його пост зайняв колишній віце-губернатор штату Пат Куїнн. За даними слідства, губернатор Іллінойсу брав участь у змові з метою продажу місця в сенаті США, яке до обрання президентом країни займав Барак Обама. Відповідно з практикою, яка склалася у США, губернатор штату може самостійно призначити сенатора на місце, що звільнилося. Раніше палата представників штату проголосувала за проведення процедури імпічменту Благоєвичу, що означає, що якщо сенат також ухвалить імпічмент, то губернаторові доведеться покинути пост. На початку грудня Благоєвич був арештований, а потім випущений під заставу в 4,5 тис. доларів і підписку про невиїзд. Благоєвич у грудні минулого року проігнорував заклик Обами добровільно піти з поста губернатора Іллінойсу і продовжує наполягати на своїй невинності.

У Шотландії робітники страйкують проти трудових мігрантів

Учора працівники шотландських нафтопереробних заводів узяли участь у страйку, повідомляє Sky News. Вони протестують проти того, що робочі місця дістаються трудовим мігрантам, а не британцям. Загалом в акції взяли участь близько тисячі працівників заводів, серед них — співробітники BP і INEOS. Страйки в місті Гренжмаус було вирішено провести після того, як для роботи на новому заводі працевлаштували кілька сотень робітників з Італії та Португалії. Учасники страйку стверджують, що серед них є люди, батьки та діди яких також працювали на шотландських нафтопереробних заводах. Представники фірми, яка найняла іноземних робітників, заявляють, що розуміють стурбованість своїх співробітників, однак наголошують, що після влаштування на роботу трудових мігрантів, ніхто з британців звільнений не був.

Газета: 
Рубрика: