Китай допоможе бідним громадянам матеріально
Китай заявив про намір виплатити найбіднішим громадянам 1,3 млрд. доларів. У країні живе понад 70 млн. осіб, які можуть претендувати на допомогу держави. Нещодавно Китай визначив межу бідності — це річний прибуток менше 1100 юанів, або 160 доларів. Офіційно визнані бідними городяни отримають по 20—22 долари, а мешканці села — по 14. Виплати незаможним, як очікується, почнуться вже цього місяця. Фінансова криза вже позначилася на житті багатьох у Китаї, де зростає безробіття, а темпи росту економіки вповільнюються.
Лідера правлячої партії ПАР звинувачують у корупції
У ПАР апеляційний суд скасував рішення суду нижчої інстанції, який зняв обвинувачення в корупції з лідера правлячої в країні партії Африканський національний конгрес (АНК) Джейкоба Зуми. Рішення суду означає, що прокуратура знову висуне обвинувачення у справі про хабарі, нібито сплачені однією французькою компанією під час укладення збройних угод на суму 5 млрд. доларів з урядом ПАР. 65-річний політик, якого вважають найбільш вірогідним претендентом на пост президента ПАР, стверджує, що обвинувачення не мають під собою жодних підстав. Постанова суду з’явилася за два дні після того, як Зума випустив передвиборний маніфест АНК. На виборах, які пройдуть навесні, судячи з усього, партія переможе, незважаючи на корупційний скандал. Зума заявив, що подасть у відставку лише в тому випадку, якщо суд доведе його провину. Загалом лідера АНК звинувачують у корупції, шахрайстві, здирництві та відмиванні грошей. Усі ці обвинувачення були зняті судом у вересні через процесуальні порушення.
США та Грузія підписали хартію
Держсекретар США та міністр закордонних справ Грузії підписали у Вашингтоні хартію про стратегічну співпрацю між двома країнами. За словами Ѓріѓола Вашадзе, сказаними у держдепартаменті США на церемонії підписання хартії, це історичний день для грузинського народу, те, чого Грузія давно прагне. «Сильна, незалежна, суверенна і демократична Грузія робить внесок у безпеку та зміцнення добробуту не лише всіх громадян Грузії, але й єдиної, вільної та мирної Європи. Демократія Грузії росте і може розкрити весь творчий потенціал своїх працелюбних громадян, тим самим стимулювати процвітання в усьому регіоні та за його межами. США підтримають зусилля Грузії з поглиблення зв’язків у сферах політики, економіки, безпеки та соціальній сфері з іншими націями Євроатлантичної спільноти. Партнери заявляють, що їхньою спільною метою є повна інтеграція Грузії до європейських і трансатлантичних політичних, економічних інститутів, а також безпека, оборона на основі дотримання Грузією всіх необхідних стандартів», — підкреслюється в підписаній угоді.
У Байдена попросили підмоги
Командувач Міжнародними силами сприяння безпеки в південній частині Афганістану (ISAF) голландський генерал-майор Март де Крейф попросив майбутнього віце-президента США Джо Байдена надіслати підмогу до цього регіону. Де Крейф звернувся з цим проханням до Байдена під час брифінгу майбутнього віце-президента на аеродромі в місті Кандагар, куди Байден прилетів в рамках свого відвідування Афганістану. За словами нідерландського генерала, збільшення контингенту потрібне для того, щоб не допускати повернення бойовиків в очищену від них місцевість, а також для забезпечення відновлення мирного життя в регіоні. Байден під час брифінгу в Кандагарі наголосив, що потрібно посилення боротьби з виробництвом наркотиків і зміцнення органів правопорядку в Афганістані. Раніше глава комітету начальників штабів Збройних сил США адмірал Майкл Маллен оголосив про плани збільшення американського контингенту в Афганістані на 20—30 тис. військових. Зараз чисельність контингенту США в Афганістані становить 31 тис. осіб.