Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

25 грудня, 2008 - 00:00

Iрак подовжує терміни перебування іноземних військ

Іракський парламент дав дозвіл урядові країни підписати двосторонні договори з державами, війська яких перебувають зараз в Іраку, про подовження термінів перебування їхніх військових контингентів. Це дозволить військовослужбовцям Британії, Австралії, Румунії, Сальвадору й Естонії залишатися в Іраку після 31 грудня 2008 року, коли спливає термін мандату ООН. Раніше США уклали з Іраком договір про подовження термінів перебування американських військ до кінця 2011 року. Минулого тижня прем’єр-міністр Великої Британії Гордон Браун заявив, що британські війська підуть з Іраку до кінця липня 2009 року. Переважна більшість депутатів іракського парламенту проголосували за укладання двосторонніх договорів після того, як на вимоги шиїтських і курдських партій зі своєї посади пішов спікер парламенту Махмуд Машхадані, що дозволило законодавцям вийти з політичного глухого кута. Діяльність Машхадані піддавалася критиці з боку деяких депутатів. Він, зокрема, заявляв про те, що чимало проблем Іраку є результатом присутності американських військ на території країни. Йдучи зі своєї посади, Махмуд Машхадані заявив, що робить це «в інтересах народу».

Китайським випускникам дадуть гроші на відкриття бізнесу

Місцева влада міста Ханчжоу на сході Китаю збирається виділяти до 29 тис. доларів випускникам ВНЗ, які хочуть відкрити власний бізнес, повідомила вчора газета «Чайна Дейлі». «Ми будемо оцінювати запропоновані випускниками бізнес-плани й виділятимемо субсидії в розмірі від 20 до 200 тис. юанів (2,9 тис. — 29 тис. доларів)», — цитує видання слова представника Управління у справах зайнятості Ханчжоу У Сюцзюня. Молоді підприємці мають подати заявку про створення власного підприємства до органів міської влади, після чого проекти розглянуть і ухвалять рішення про субсидування. Наразі, за відомостями газети, влада Ханчжоу вже взяла до розгляду 37 проектів. З метою підтримки молодих бізнесменів влада також відкрила спеціальні відділи допомоги молодим бізнесменам у міських Управліннях у справах промисловості та комерції. За словами У, вони на безкоштовній основі даватимуть майбутнім підприємцям консультаційні послуги з питань реєстрації власного бізнесу. Згідно з планами уряду, крім субсидій влада збирається безкоштовно надавати юним комерсантам бюджетні або навіть безкоштовні офісні приміщення терміном на два роки, заохочувати участь у виставках та інших заходах для просування власного бізнесу.

Санта Клаус дарує банкірам з Уолл-Стріт знецінені акції

На нинішнє Різдво чимало банкірів на Уолл-Стріт отримують не традиційні фінансові бонуси, які можуть багаторазово перекривати їхній річний заробіток, а знецінені активи, повідомляє телеканал CNN. Приклад подав банк Credit Suisse, який оголосив напередодні Різдва про те, що 80% традиційного розміру бонусів своїм менеджерам у Нью-Йорку сплатить «неліквідними активами» або фінансовими деривативами, включаючи цінні папери, пов’язані з іпотечними кредитами, що обвалилися в ціні найбільше. Це ті цінні папери, що були найспекулятивнішими за останні декілька років, а нині іменуються на жаргоні Уолл-Стріт не інакше як «сміття». Чимало аналітиків вважають вельми дотепним такий спосіб «привітання» менеджерів, з вини яких банки та фінансові компанії мають у своєму портфелі ці неліквідні активи. Білий дім прийняв антикризовий пакет викупу таких активів на 700 мільярдів доларів у обмін на акції банків. Однак цей вимушений захід так і не здобув підтримки більшості платників податків США, обурених тим, що навіть частина цієї суми пішла на бонуси топ-менеджерам банків-банкрутів. Чистий прибуток Уолл-Стріт за 2007 рік становив лише 3,2 млрд. доларів проти 20,9 млрд. доларів сприятливого для американського фондового ринку 2006 року до того, як луснула іпотечна бульбашка.

У Латвії націоналізують комерційні банки

Президент Латвії Валдіс Затлерс затвердив закон про націоналізацію комерційних банків у країні. Підготовлений мінфіном законопроект про націоналізацію комерційних банків, який визначає процедуру купівлі державою банків, підтримав минулого тижня й сейм (парламент) Латвії. Закон передбачає, що націоналізація банку державою має відбуватися або за договором з акціонерами, або на основі окремого закону. Закон про націоналізацію банку ухвалюється в тому разі, якщо уряду не вдається досягти згоди щодо націоналізації банку з його власниками. Процес переходу банку у власність держави відбувається шляхом відчуження акцій, майна, прав і зобов’язань власників банку. Доцільність переходу банку у власність держави оцінює мінфін разом з Комісією ринку фінансів і капіталу та банком Латвії.

Бельгійський король закликав терміново сформувати уряд

Король Бельгії Альберт II закликає політичних діячів країни забути про протистояння і швидко сформувати новий уряд. «Я сподіваюся, що спільна відповідальність змусить нас швидко сформувати новий кабінет міністрів, який зможе ефективно протистояти економічним, соціальним і фінансовим викликам», — зазначив він. Альберт Другий доручив колишньому прем’єр-міністру Бельгії Вілфріду Мартенсу знайти з політичними партіями країни консенсус щодо складу тимчасового уряду країни. 72-річний Мартенс, котрий очолював дев’ять урядів із 1979 по 1992 роки, розраховує швидко досягти бажаного результату. У зв’язку з цим політик, який представляє фламандських християнських демократів, збирається зустрітися з лідерами партій, що входили до урядової коаліції, а також із тими, котрі представляють опозицію. Нагадаймо, що з липня 2007 року Бельгія переживає безперервну політичну кризу, викликану протистоянням між валлонами та фламандцями. Фламандська спільнота чисельністю 6,5 млн. мешканців і більш розвинутою економікою завжди вважала себе таким собі «донором» більш відсталої південної 4-мільйонної Валлонії та виступає за надання собі великих повноважень. У зв’язку з цим валлони завжди виступали за збереження статус-кво, оскільки побоювалися, що збільшення самостійності регіонів у питаннях податків і фінансів негативно відобразиться на добробуті півдня Бельгії.

Газета: 
Рубрика: