Україна буде в НАТО
Сполучені Штати Америки вважають надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО неактуальним. Про це заявив посол США Вільям Тейлор. «Весь цей процес приєднання до ПДЧ настільки заполітизований, що, можливо, варто від нього відмовитися», — сказав він. На думку посла, існують інші шляхи, «як підійти до наступного етапу — членства в Альянсі». «Польща, Угорщина і Чеська Республіка не мали ПДЧ, вони приєдналися до НАТО, як тільки досягли критеріїв», — сказав він. При цьому, за словами Тейлора, декілька країн-членів Альянсу дали чітко зрозуміти, що Україна, як і Грузія, не отримають ПДЧ у грудні. «Якщо ПДЧ неможливий, ми пошукаємо інших шляхів, як зробити те, чого хочуть українські люди, лідери і уряд. Ми вважаємо, що Україна готова приєднатися до НАТО вже зараз», — сказав він. З другого боку, дипломати Німеччини і Франції готують відповідь на вимоги США, Польщі і Балтійських країн пришвидшити інтеграцію Києва і Тбілісі до НАТО. Про це, зокрема, йшлося на засіданні німецько-французької Ради з питань безпеки, повідомляє мюнхенське видання Suddeutsche Zeitung (SZ). Як відомо, Німеччина і Франція скептично ставляться до швидкого приєднання України і Грузії до Північноатлантичного альянсу.
У литовському парламенті обмежили роботу журналістів
Керівництво нового сейму Литви запровадило обмеження для журналістів, які працюють у парламенті. «Рішенням правління сейму, до визначених й позначених спеціальним знаком місць заборонено вносити відеокамери, фотоапарати, звукозаписну техніку, готувати там інтерв’ю, робити відеозаписи, фотографувати», — повідомив голова сейму Арунас Валінскас. Серед таких місць, за словами А. Валінскаса, — їдальні, ресторани, місця для куріння й туалети. Цей крок спікер аргументував бажанням створити парламентаріям вільніші умови для роботи, щоб вони не боялися, що їх зненацька знімуть «папараці» в невигідних ситуаціях. Журналісти, котрі не підкоряться запровадженим обмеженням, будуть піддані різним санкціям. За словами А. Валінскаса, покарання можливі від попередження до позбавлення акредитації. Раніше вже надходили пропозиції обмежити роботу журналістів у парламенті Литви. Це було пов’язано з тим, що преса неодноразово викривала факти вживання депутатами алкоголю. Новообраний сейм Литви, в якому провідну роль грають правоцентристські політичні сили, отримав повноваження й почав працювати рівно тиждень тому.
Процес у справі Політковської буде відкритим
Судовий процес у справі про вбивство кореспондента «Новой газеты» Ганни Політковської буде відкритим. Як стало відомо, процес учора відкрив сам суддя, він запитав присяжних, чи не проти вони рішення про проведення процесу у відкритому режимі. «Ми не проти й ніколи не були», — заявив старший присяжний. Нагадаємо, що минулої середи суддя Московського окружного військового суду оголосив, що процес у справі Політковської пройде в закритому режимі, оскільки присяжні відмовляються виходити до залу суду в присутності ЗМІ. Однак наступного дня один із засідателів заявив, що колегія не просила проводити слухання без преси. Оглядача «Новой газеты» Ганну Політковську вбили 7 жовтня 2006 року в під’їзді будинку на Лісовій вулиці в Москві. Обвинувачення в убивстві журналістки пред’явили трьом фігурантам — Сергію Хаджикурбанову, Джабраїлу й Ібрагіму Махмудовим. Ще одному фігурантові — Павлу Рягузову — пред’явлено обвинувачення в перевищенні посадових повноважень і здирстві.
Меркель відкинула пропозицію Саркозі
Ангела Меркель відмовилася фінансувати план з підйому європейської економіки. Про це вона заявила у відповідь на пропозицію французького президента Ніколя Саркозі підтримати ідею Європейської комісії про виділення 130 млрд. эвро, щоб повернути в колію економіки країн Європи. Канцлер вважає, що Німеччина й без того вже достатньо робить для підтримки своєї економіки. Берлін, за її словами, захищає свого роду «національний шлях» до відновлення економічного зростання. «Ми вжили низку заходів. Я хочу почекати, щоб побачити ефект. У січні подивимося, чи переконливо те, що ми зробили», заявила канцлер. У відповідь на відмову Саркозі зазначив: «Наші організації не одні й ті самі: з одного боку, федеральна держава, з другого — централізованіша країна». Меркель і Саркозі, однак, погодилися з тим, що немає необхідності знижувати прибутковий податок, як у Великій Британії, але треба захистити автомобільну промисловість. Саркозі повідомив, що обидві країни зобов’язані підтримувати європейську промисловість і пообіцяв, що Франція не залишить без допомоги свій автопром, що переживає значне зниження продажу.