Ющенко розраховує на розуміння НАТО
Президент України Віктор Ющенко вважає, що представники країн — членів НАТО візьмуть до уваги «толерантність України до демократичних цінностей» під час розгляду питання надання нашій державі Плану дій щодо членства в Альянсі. Про це глава держави сказав на прес-конференції у Донецьку після форуму «Україна—Польща», відповідаючи на запитання журналістів, наскільки вплине внутрішньополітична ситуація в Україні на надання їй ПДЧ в НАТО. Президент зазначив, що важливо не лише не допустити виникнення кризових ситуацій (оскільки вони можуть виникати в різних країнах), важливо те, через які механізми вирішуються проблеми. Ющенко нагадав, що в країнах Європейського Союзу також часто виникають кризові ситуації і часто змінюються уряди. Президент України також повідомив про початок офіційних переговорів між Україною та Європейським Союзом щодо встановлення безвізового режиму. За його словами, міністр закордонних справ України Володимир Огризко відбув до Брюсселя, щоб розпочати перший раунд переговорів щодо встановлення безвізового режиму між Україною та ЄС.
Париж і Лондон боротимуться з кризою разом
Президент Франції Ніколя Саркозі та британський прем’єр-міністр Гордон Браун заявили про намір співпрацювати в боротьбі з глобальною фінансовою кризою. Лідери двох країн зустрілися в Парижі, щоб скоординувати свої позиції напередодні вашингтонського та європейського самітів, присвячених ситуації в світових фінансах. Саркозі закликав збільшити обсяг фонду Євросоюзу для надання середньострокової допомоги країнам ЄС з 15 до 25 млрд. доларів. Браун заявив, що Китай і нафтові країни Перської затоки повинні збільшити внески до Міжнародного валютного фонду, у якого недостатньо ресурсів для боротьби з глобальною фінансовою кризою. Британський прем’єр також наголосив на великому значенні ролі голови Європейського союзу, яку зараз виконує Франція та її президент Ніколя Саркозі. Раніше президент США Джордж Буш, глава Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу й Ніколя Саркозі на зустрічі в Кемп-Девіді дійшли висновку про необхідність проведення серії самітів з метою подолати фінансову кризу. Зустріч у Вашингтоні заплановано на 15 листопада.
160 осіб загинули внаслідок землетрусу в Пакистані
Унаслідок потужного землетрусу на південному заході Пакистану, в провінції Белуджистан загинуло щонайменше 160 осіб. Раніше повідомлялося про 27 загиблих. Ще більш як 40 людей отримали поранення. Підземні поштовхи призвели до руйнування декількох багатоповерхових житлових будинків. До потерпілих районів прибули рятувальники, вони розбирають завали. За попередніми даними, під уламками ще можуть бути живі люди. Фахівці Геологічної служби США (US Geological Survey) оцінили землетрус у 6,2 бала. Епіцентр підземних поштовхів містився за 70 кілометрів до північного сходу від Кветти й за 185 кілометрів до південного сходу від афганського міста Кандагар. Нагадаємо, що 8 жовтня 2005 року в північно-західній частині Пакистану стався землетрус силою 7,6 бала, який забрав життя понад 80 тис. людей, а також залишив без даху понад три млн. людей.
Лукашенка можуть запросити на саміт ЄС
Президента Білорусі Олександра Лукашенка можуть запросити 2009 року на один із самітів Євросоюзу в Брюсселі, повідомили вчора місцеві ЗМІ. За їхньою інформацією, таку можливість озвучив заступник міністра закордонних справ Чехії Томас Пояр. Пояр заявив, що керівництво Чехії, якій Франція передасть ротаційне головування в ЄС з 1 січня 2009 року, розглядає варіант можливої участі білоруського лідера в саміті ЄС, що відбудеться у форматі «27 плюс 6» — країни-члени ЄС плюс Грузія, Вірменія, Азербайджан, Україна, Молдова й Білорусь. Як повідомлялося, 13 жовтня Європейський союз зняв санкції з керівництва Білорусі, що забороняли посадовим особам в’їжджати на територію ЄС. Нагадаємо, 9 жовтня Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо ситуації в Білорусі, в якій запропонував припинити візові санкції проти деяких білоруських чиновників на півроку, хоча минулі парламентські вибори визнав не вільними й недемократичними.
У Конго почалася війна
На сході Демократичної Республіки Конго розпочалися активні бойові дії повстанців проти урядової армії й миротворців ООН. Повстанці наступають на Гому (адміністративний центр провінції Північне Ківу). Міжнародні сили ООН практично не чинять опору. Район бойових дій покидають тисячі біженців. Лідер повстанців Лоран Нкунда, який іще нещодавно був генералом урядової армії, організував наступ на Гому, незважаючи на підписану в січні угоду про припинення вогню. Він звинувачує владу в тому, що вона не захищає належним чином його співплеменників-тутсі від колишніх солдатів-хуту з урядової армії Руанди. Генерал Нкунда заявляє, що не обмежиться сходом країни й «збирається звільнити всю країну». Нагадаємо, що ворожнеча між центральноафриканськими народами хуту й тутсі вже спричиняла війни в Уганді, Руанді й Бурунді, а також чотирирічну війну на сході Демократичної Республіки Конго, в яку було втягнуто близько дюжини країн Африки.