Європарламент розгляне резолюцію щодо Голодомору 1932—1933 років в Україні
Європейський парламент сьогодні на пленарному засіданні в Страсбурзі розгляне резолюцію щодо вшановування пам’яті жертв Голодомору 1932—1933 років в Україні. Згідно з порядком денним, питання буде винесене для обговорення в другій половині дня і в разі завершення дискусії може бути поставлене на голосування в четвер. Нині існує кілька варіантів резолюції. Варіант, запропонований фракцією Альянс демократів та лібералів для Європи ALDE, рекомендує прийняти декларацію з визнанням Голодомору як «жахливого злочину проти українського народу й проти людства» із закликом «рішуче засудити цей акт, направлений проти українських селян, і який призвів до масового знищення, порушення людських прав та свобод». За інформацією агентства Інтерфакс-Україна, в жодній із запропонованих декларацій не фігурує оцінка Голодомору як геноциду. Проти такого формулювання виступили всі парламентські фракції, виходячи з прийнятої практики Європейського парламенту, згідно з якою парламент не оцінює подій минулого в історії тієї або іншої країни, але говорить про майбутнє співробітництво. Аналогічною ситуація була і з питання визнання геноциду проти вірменського народу.
Колишньому прем’єру Таїланду присудили два роки в’язниці
Верховний суд Таїланду визнав колишнього прем’єр-міністра країни Таксіна Чінавата винним у корупції і засудив його до двох років в’язниці. У рішенні суду говориться, що колишній прем’єр використав політичний вплив для придбання землі його дружиною за заниженою ціною. Чиновник із дружиною в серпні залишив Таїланд і відправився в Лондон, мотивуючи це рішення неможливістю об’єктивного судового розгляду у своїй країні. Рішення було винесене на фоні зростаючого напруження між прихильниками Чінавата та його противниками. Воно стало першим у низці розслідувань його діяльності. Впродовж кількох тижнів у Таїланді відбувалися демонстрації протесту, учасники яких вимагали зміни уряду, який, на їхню думку, тісно пов’язаний із колишнім прем’єром. Ці протести паралізували діяльність адміністрації, на чолі якої стоїть Сомчай Вонгсават, дружина якого є молодшою сестрою Таксіна Чінавата.
Iракські війська взяли під контроль чергову базу
Американські солдати згорнули прапор своєї бригади під час церемонії передання військової бази військ США іракській армії в Юсуфії, що знаходиться в 20 км на південь від Багдада. У вересні США повністю передали іракській владі контроль над одинадцятою іракською провінцією Анбар, яка була одним із найнебезпечніших районів Іраку. Варто зазначити, що на сьогодні в Іраку загинуло 4186 американських солдатів. Усього в Іраку зараз перебуває понад 140 тисяч американських солдатів.
Нині політичні лідери Іраку проводять консультації з метою вирішення питання про підписання угоди про довгострокове стратегічне партнерство зі США, яке визначить умови перебування американських військ в Іраку після закінчення наприкінці 2008 року мандату Ради безпеки ООН.