Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

11 жовтня, 2008 - 00:00

Нобелівську премію миру отримав Марті Ахтісаарі

Колишній президент Фінляндії Марті Ахтісаарі отримав Нобелівську премію миру за тридцятирічну миротворчу діяльність на різних континентах, у тому числі й за участь у врегулюванні в Косово. «В період із 1989 по 1990 рік він відігравав значну роль у встановленні незалежності Намібії. 2005 року він і його організація CMI грали центральну роль у вирішенні складного питання стосовно провінції Ачех в Індонезії. 1999 року і з 2005 по 2007 рік в особливо складних умовах він працював над вирішенням конфлікту в Косово. 2008 року в рамках CMI та у співпраці з іншими організаціями Ахтісаарі намагався допомогти знайти мирне вирішення щодо Іраку. Таким чином, він зробив конструктивний внесок у розв’язання конфліктів у Північній Ірландії, Центральній Азії та на африканському розі», — говориться в повідомленні Нобелівського комітету. Сума Нобелівської премії в кожній номінації складає цьогоріч десять мільйонів шведських крон (близько $1,4 млн.).

Три «ні» Тайваню

Президент Тайваню Ма Інцзю поклявся сформувати «чистий і дієздатний» уряд, аби завоювати повагу та визнання Китаю, а також міжнародної спільноти. За його словами, Тайвань продовжить покращувати зв’язки з Китаєм, підтримуючи обороноздатність країни. «Взаємні очікування народу — «ні» об’єднанню, «ні» незалежності й «ні» використанню сили між обома сторонами. Але ми не повинні приймати бажане за дійсне, ми твердо підтримуватимемо гідність Тайваню й добробут тайванського народу. Ми підтримуватимемо обороноздатність, тому що ми можемо досягнути миру з материком, лише коли не матимемо жодних проблем безпеки», — сказав президент, якого обрали в березні цього року. За його словами, головним пріоритетом країни є здійснення економічних реформ. Уряд Ма запропонував пакет на суму $5,6 млрд. із метою домогтися економічного зростання у 4,3 відсотка. Слід зазначити, що свої обіцянки президент зробив під час урочистостей з нагоди національного дня — річниці революції 1911 року, яка привела до створення на материку Республіки Китай. Нагадаємо, що саме така офіційна самоназва острова, який по завершенню громадянської війни 1949 року живе незалежно від материкового Китаю. Натомість Пекін вважає цей острів частиною своєї території.

Iнтернет проти пропаганди талібів

Уряд Великої Британії розглядає пакет заходів щодо протистояння пропаганді, яку в Афганістані ведуть таліби. Як повідомляє Бі-Бі-Сі, програма передбачає використання сучасних засобів телекомунікації, таких, як інтернет і мобільні телефони. Це дасть можливість простим мешканцям Афганістану отримувати інформацію, альтернативну тій, яку повідомляє Талібан. Розповсюдженням серед афганців мобільних телефонів займуться неурядові організації. Передбачається, що з їхньою допомогою мешканці зможуть вести свої власні відеоблоги. Фільми, у яких ведеться антизахідна пропаганда, дуже поширені в Афганістані: їхня аудиторія становить шість мільйонів мешканців, які мають мобільні телефони. Крім того, ці записи поширюються і за допомогою інтернету. В країні налічується близько півмільйона інтернет-користувачів. Згідно з планом, розробленим запрошеними Форін Офісом консультантами, пропонується залучити до участі у програмі афганських режисерів. До наступного кінофестивалю, що відбудеться влітку, вони представлять близько ста короткометражок, які також можуть бути використані як пропагандистський матеріал.

Газета: 
Рубрика: