У прем’єри Японії ладять Таро Асо
Найбільш вірогідним кандидатом на вакантну посаду прем’єр-міністра Японії є 67-річний Таро Асо, генеральний секретар правлячої ліберально-демократичної партії, повідомляють у вівторок японські ЗМІ. Таро Асо, давній суперник Ясуо Фукуди за посади в партії, став генсеком ЛДП минулого місяця. Він відомий як політик консервативних поглядів, прихильник жорсткої лінії щодо Північної Кореї та противник зміни законів на користь успадкування трону жінками. Його також знають як стрілка, який у минулому брав участь в Олімпійських Іграх, і прихильника традиційних японських коміксів «манга». Згідно з японським законодавством, новим прем’єр-міністром стає голова правлячої партії. Вибори голови ЛДП призначено на 22 вересня, і генсек Таро Асо лідирує серед потенційних кандидатів. Колишній прем’єр, Ясуо Фукуда, раптово пішов у відставку 1 вересня. Він обіймав цю посаду з вересня 2007 року.
Суд Болівії заборонив проведення референдуму з конституції
Верховний суд Болівії з питань виборів відхилив план президента країни Ево Моралеса щодо проведення референдуму з проекту нової конституції, яка, на думку критиків, може наділити його дуже великими повноваженнями, повідомило у вівторок агентство Рейтер. Президент Болівії призначив на 7 грудня проведення референдуму з проекту нової конституції країни. Відповідний декрет Моралес підписав минулого тижня, в четвер, перед від’їздом із візитом до Лівії та Ірану. Однак національний верховний суд із питань виборів відхилив проведення референдуму, оскільки його схвалення має відбутися в конгресі Болівії. На думку керівництва країни, новий референдум виведе Болівію з політичної кризи, яка була викликана протистоянням центральної та регіональної влади. Тим часом, опозиція вже обіцяла зірвати його проведення в п’яти провінціях, які виступають за розширення автономії, що не виключає подальшого відділення та створення нової державної освіти «Нація рівнин». Там знаходяться основні запаси газу, виробляється 80% ВВП і проживає дві третини населення. Президент Болівії неодноразово заявляв про підтримку курсу «соціалізму XXI століття» та реалізацію «демократичної та культурної революції». За останній рік у країні було проведено велику націоналізацію різних галузей промисловості. У травні під контроль держави повністю перейшла здобич, переробка та транспортування нафти та газу, експорт яких приносить значні прибутки. За словами Моралеса, вони повинні «справедливо розподілятися між жителями всієї країни, включаючи корінне населення бідних гірських районів».
У Бангкоку надзвичайний стан
У столиці Таїланду Бангкоку введено режим надзвичайного стану. Про це вчора заявив прем’єр-міністр країни Самак Сунтаравет. Таке рішення було ухвалено в зв’язку з антиурядовими протестами, які тривають уже кілька днів. За словами прем’єр-міністра, надзвичайний стан не діятиме довго. «У мене не було іншого вибору, як оголосити надзвичайний стан у Бангкоку, і вирішити це питання раз і назавжди, — заявив прем’єр-міністр у ході прес-конференції, яка транслювалася по місцевому телебаченню. — Нині реалізацією [цього рішення] повинні зайнятися військові та поліція». Військові дістали право затримувати людей у різних районах міста, розставляти додаткові підрозділи військ для підтримки порядку, забороняти будь-які збори, в яких бере участь більше п’яти осіб, а також вводити обмеження на роботу засобів масової інформації, якщо вони «підривають суспільну безпеку».