Мішель Обама представила чоловіка
Мішель Обама, дружина сенатора від штату Іллінойс Барака Обами, вважає, що її чоловік стане «екстраординарним президентом». Про це вона заявила під час звернення до делегатів з’їзду Демократичної партії, який повинен затвердити її чоловіка як кандидата на посаду президента. Мішель Обама додала, що їй та її чоловікові притаманні одні й ті ж цінності. «Ти повинен наполегливо працювати над тим, чого хочеш домогтися в житті; твоє слово — це твої пута, і ти робиш те, що сказав», — заявила вона в промові, яку американські національні телеканали транслювали в прайм-тайм. Демократи сподіваються, що цей з’їзд дозволить продемонструвати світові особисті риси Обами й дозволить залікувати рани, які Обама й Клінтон завдавали один одному в ході попередніх перегонів. Варто зазначити, що днями Обама вже сказав своє слово щодо поста потенційного віце-президента. Цю роль він вирішив запропонувати сенаторові-ветерану Джозефу Байдену, який має великий досвід у галузі зовнішньої політики. За даними опитування громадської думки, опублікованого на сайті RealClearPolitics, сенатор Обама зараз випереджає свого суперника-республіканця Джона Маккейна майже на півтора відсотка. За Обаму готові проголосувати 45,5 % виборців, за Маккейна, відповідно, — 43,9 %.
Прем’єр Iраку зажадав виведення військ США до кінця 2011 року
Прем’єр-міністр Іраку Нурі аль-Малікі заявив, що до кінця 2011 року з іракської території повинен бути повністю виведений американський військовий контингент, повідомляє Los Angeles Times. Заява аль-Малікі знаменує посилення позиції Іраку щодо США. Раніше сторони розробили чорновий варіант угоди з безпеки, відповідно до якого у вказаний термін буде виведено лише бойові американські частини і лише в тому випадкові, якщо обстановка в країні буде досить стабільною. При цьому американці в будь-якому випадку мали намір залишити в Іраку близько 40 тис. своїх військових для небойових цілей. Аль-Малікі, виступаючи на зборах старійшин племен іракських шиїтів, оголосив, що переговори з американцями триватимуть і ті нібито вже погодилися на повне і безумовне виведення до кінця 2011 року. Зі свого боку, представники американської адміністрації заявили, що остаточної домовленості досягнути поки що не вдалося.
В Iрландії Лісабонському договору можуть дати другий шанс
Ірландія може провести повторний референдум із питання ратифікації Лісабонської угоди. Про це заявив міністр із питань європейських справ Ірландії Дік Рош у інтерв’ю місцевим ЗМІ. «Не можна виключати можливість, що на певній стадії може знову з’явитися необхідність проконсультуватися з населенням», — додав міністр. Рош також зазначив, що уряд Ірландії надасть звіт про свою позицію щодо ратифікації Лісабонської угоди на саміті Європейського союзу в жовтні 2008 р., передає Бі-Бі-Сі. Нагадаємо, що на референдумі, який відбувся 13 червня, 53,4% ірландців, які голосували, висловилися проти ратифікації Лісабонської угоди. Референдум показав, що населення Ірландії в більшості своїй не підтримує реформи виконавчих органів Європейського Союзу, який значно розширився на схід із 2004 р.