На посаду президента Єгипту — 13 кандидатів
Учора в Єгипті стартували перші після скинення Хосні Мубарака президентські вибори. Як повідомляє AFP, у країні працює 13 тис. виборчих дільниць. На момент початку голосування перед ними скупчилися великі черги. Експерти очікують на високу явку —всього в країні зареєстровано 50 млн виборців. На вищий пост у Єгипті претендують 13 кандидатів. Найвідоміші з них — колишній глава Ліги арабських держав Амр Муса й екс-прем’єр у кабінеті Мубарака Ахмед Шафік. Крім того, свої кандидатури виставили ісламісти Мохамед Мурсі та Абдель Монєїм Абол Фотух. Голосування триватиме два дні. За даними опитувань, явної переваги немає у жодного кандидата. У разі, якщо жоден із них не набере понад 50% голосів, 16 і 17 червня відбудеться другий тур виборів.
Багдад приймає переговори про ядерну програму Ірану
«Шестірка» міжнародних посередників відновить перемови з Іраном про його ядерну програму. Перший раунд, покликаний оживити діалог із Тегераном, відбувся у квітні в Стамбулі. На прохання іранської сторони цього разу зустріч проходить у Багдаді. У зв’язку з цим в іракській столиці посилені заходи безпеки. «Зелену зону» в центрі іракської столиці охороняють близько 15 тисяч поліцейських. Члени «шестірки», в яку входять п’ять постійних членів Ради Безпеки ООН — Росія, Великобританія, Китай, США та Франція, а також Німеччина вкотре спробують переконати Іран продовжити співпрацю з міжнародним співтовариством. Західні держави та представники ООН підозрюють Іран у намірі використовувати ядерну програму для виробництва ядерної зброї. Офіційний Тегеран наполягає, що атомні технології йому потрібні виключно для виробництва електроенергії й індустрії охорони здоров’я. Нагадаємо, кілька днів тому з іранськими властями зустрічалися представники Міжнародного агентства з атомної енергетики (МАГАТЕ), які також намагалися переконати Іран спростити доступ до атомних об’єктів для міжнародних інспекторів. Глава МАГАТЕ Юкія Амано повідомив за підсумками перетрактацій, що Тегеран і МАГАТЕ наблизилися до підписання угоди про перевірку іранських ядерних об’єктів.
Лікареві, який знайшов бен Ладена, дали 33 роки в’язниці
Пакистанський лікар Шакіл Афріді, завдяки якому американські спецслужби виявили Осаму бен Ладена, отримав 33 роки в’язниці за обвинуваченням у державній зраді. Як повідомляє AP, вирок було винесено 23 травня в пакистанській провінції Хайбер-Пахтунхва (Сархад). Також Афріді засудили до виплати 3 тис. 500 доларів. За уточненням агентства, якщо він не зможе або відмовиться виплатити цю суму, до його тюремного терміну додадуть ще 3,5 роки. Афріді має право оскаржити вирок. Шакіла Афріді було заарештовано через деякий час після ліквідації бін Ладена в травні 2011 року. Саме завдяки його зусиллям американські спецслужби зуміли знайти бен Ладена: Афріді проводив у Абботтабаді підставну кампанію з вакцинації і зумів таким чином отримати телефон Абу Ахмеда аль-Кувейті, якому належав будинок, де переховувався бен Ладен. Цю інформацію Афріді передав спецслужбам США. У США арешт Афріді вважають помилкою. За повідомленням BBC News, нещодавно міністр оборони США Леон Панетта заявив, що дії лікаря не можна вважати державною зрадою.
Австралія здобула найвищий індекс якості життя
Австралію визнано країною з найкращою якістю життя — вона отримала найвищий показник за індексом кращого життя, що розраховується Організацією економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР). Для визначення рейтингу країн враховувалися такі критерії, як тривалість життя, доходи, безпека, рівень безробіття тощо. Так, в Австралії середня тривалість життя становить приблизно 82 роки, що на два роки вище за середній показник по ОЕСР. При цьому понад 72% людей у країні віком від 15 до 64 років мають роботу, тоді як середній показник для ОЕСР становить 66%. За рівнем безробіття Австралія також переважає інші країни. Великий обсяг інвестицій у гірничодобувний сектор країни спричинив зростання зайнятості в Австралії і зниження безробіття до рівня, нижчого 5%, навіть незважаючи на те, що високий курс австралійського долара має негативний вплив на виробничий і туристичний сектори країни. Водночас Австралія є єдиною країною «групи десяти», яка змогла уникнути рецесії 2009 року.